Zavrieť

Porady

Straší Vás niečo na Vašom dome?

http://www.porada.sk/t43239-p12-foto...-svbckach.html príspevok 118
toto čo som tu videl ma začalo strašiť ešte pred tým ako sme začali aj my zateplovať, ale nikde som sa o tom nedopočul a nevidel to. Teraz je to skutočnosť ale čo s tým?
Naposledy upravil Orim : 14.09.09 at 10:56
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Po 16 rokoch nová maľovka na fasádu - myslím, že vcelku prijateľné. Kiežby aj inde tak vydržala. Ten barák bol preto taký aký bol, že stojí takmer vedľa hlavného cestného ťahu a orientácia sever-juh (omývajú dažde) a tomu aj zodpovedal stav. Stálo by za to, keby mta napísal aj koľko ich stála táto obnova.
    U iných domov to nemusí vyzerať tak hrôzostrašne, môžu byť pekné snáď aj 20 rokov, veľa závisí od polohy domu.

    A keď si to premietnem do bytu, že sa spravidla maľuje raz za 2-3 roky. Takže žiadna panika, myslím, že je to v pohode.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    peton Pozri príspevok
    Po 16 rokoch nová maľovka na fasádu - myslím, že vcelku prijateľné. Kiežby aj inde tak vydržala. Ten barák bol preto taký aký bol, že stojí takmer vedľa hlavného cestného ťahu a orientácia sever-juh (omývajú dažde) a tomu aj zodpovedal stav. Stálo by za to, keby mta napísal aj koľko ich stála táto obnova.
    U iných domov to nemusí vyzerať tak hrôzostrašne, môžu byť pekné snáď aj 20 rokov, veľa závisí od polohy domu.

    A keď si to premietnem do bytu, že sa spravidla maľuje raz za 2-3 roky. Takže žiadna panika, myslím, že je to v pohode.
    Peťo, viem, že narazím na zástancov zatepľovania, len myslím, že ten priesak sa bude teraz ukazovať častejšie ako za 16 r. , bodaj by si mal pravdu, ale ja neverím ani firmám v dnešnej dobe, že si svoju prácu odviedli natoľko zodpovedne, že by nehrozilo aj veľa iných problémov./počula som veľa prípadov ako to robili a aké zákonitosti paropriepustnosti porušili/
    Nechcem strašiť, len keď počujem, že v dva roky zeteplenom dome vnútri plesnivie......zbytočne budeme polemizovať o nutnosti vetrania, keď tým najdôležitejším po zateplení je šetriť,šetriť a šetriť...no a ako? čo najmenej púšťať teplo von.Darmo budeš vysvetlovať, že vlhký vzduch spotrebuje na vykúrenie ďaleko viacej tepla/energie/...

    jedine to ma drži ešte v nádeji, že sa technológia od tej doby zmenila aj materiály,ale všetko ukáže opäť čas...


    http://www.trh.sk/nehnutelnosti/byva...hnutelnostiach
    Naposledy upravil Halli : 16.09.09 at 13:38 Dôvod: upravený slovosled

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Tazko vyslovit nazor podla fotografii, ale myslim si, ze ide o pekne napadnutie mikroorganizmami. Najma na miestach s vacsou vlhkostou. Zda sa mi, ze parapety okien maju kratke nosy, ktore maju byt min. 3 cm a teda voda steka po stene, je to otazka tiez prostredia a orientacie budovy a samozrejme volba materialov fasady. Mame mineralne natery, akrylatove natery, akrylat-silikonove natery, silikatove natery....kazdy ma svoje vyhody a nevyhody, ale dost casto je to vysledok neodborneho zateplovania vratane fasady, bez projektoveho riesenia s riesenymi detailami, so snahou o najlacnejsie zateplenie. Najma pri pouzivani akrylatovych a silikonovych materialov na fasadu je potrebne pouzivat tiez protiplesnove prostriedky. Ale na druhej strane, 16 rokov je poznat aj v oblasti zateplovacich technologii, takze sa ani nedaju skoro kvalitativne porovnat fasadne natery predtym a teraz.

    Straší Vás niečo na Vašom dome?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.