Gabr
18.08.05,10:05
Ahojte všetci,

chcem sa spýtať, nekúpili ste si niekto autíčko Daciu Logan, alebo nejakí Vaši priatelia? Neviete poskytnúť nejaké referencie?
Uvažujem o kúpe. Ďakujem
Téry
18.08.05,08:17
Preboha nie, radšej mierne ojazdenú Fabiu kombi.
Majopa
18.08.05,09:25
Nové auto je proste nové.
Kúpiš ojazdené a hneď treba niečo vymeniť a niečo poopravovať. Kúpiť ojazdené auto je taká malá lotéria. Buď kúpiš dobre, alebo sa ho chceš potom rýchlo zbaviť.
Ale k téme. Logan je na trhu krátko, preto niet relevantných skúseností s ním.
Skús si pozrieť http://cafe.auto.cz/viewtopic.php?t=2802&sid=0116532b1769dd30cf83c1a1d41be9a0&arch=0
Je to obsiahla diskusia o tom ako jeden majteľ logana obhajuje a tisíc iných, čo logana nemajú ho kameňujú.
Ale dalo by sa vo všeobecnosti povedať: treba aspoň rok po uvedení nového auta počkať, až na ňom výchytajú nejaké muchy.
K Fabii kombi. Mám ju od 10/2002. Kúpil som ju úplne novú. Teraz po skoro troch rokoch a 25000 km sa mi pokazilo ovládanie vnútornej cirkulácie vzduchu(servomotor), nemám to ešte opravené, lebo to veľmi nepoužívam. Patrí to k bežným závadám na fábiach, aj Škoda o tom vie. A zistil som ešte že mi hnije elektroinštalácia, proces som zastavil sám. Uvidíme, čo na to povedia počas serv. prehliadky v Škode.
Čo ma čaká: oprava kúrenia 5000 sk(výmena servomotora), ak by som musel meniť na svoje náklady aj zhnitú elektroinštaláciu - cena asi 40 000 SK. Pekné že.
A práve porucha elektroinštalácie sa na fabiach prejaví až po piatich a viac rokoch.
Lucy
18.08.05,09:28
Preboha, žiaden Logan. Chceš sa prevrátiť? :eek: Nečítali ste testy. Je to auto, za málo peňazí, málo muziky, a myslím, že to ide na úkor bezpečnosti...

Podľa toho koľko chceš investovať, tak si obíď predajcov áut, a určite si vyberieš. Ja by som si kúpila napr Peugeot 206 ;)
Majopa
18.08.05,09:37
Lucy nemáš pravdu. S tým prevrátením je to zložité. Už nikto nevie kde je pravda. Ten test vznikol za nejasných okolností, ADAC si spravil hanbu.
Ja Logan považujem za bezpečné auto. Už len tie jeho rozmery. Je v ňom oveľa viac miesta ako vo fabii.
A peugeot 206 ani zadarmo.
Lucy
18.08.05,09:42
No vidíš, každý máme na to svoj názor. A to s tým prevrátením, mám od znalcov automobilov.

Myslím, že každému sa páči niečo iné a každý si nájde to svoje.
To bol len môj skromný názor.;) Každý máme na to právo :)

Ale Daciu Logan, by som si nikdy nekúpila.
Hlinkovx
18.08.05,09:47
Neverím..žeby si Renault dovolil vypustiť do obehu auto, ktoré by nespĺňalo bezpečnostné štandarty ....
S tým ojazdeným autá...je to presne tak...nevieš, čo kupuješ....veľa krát k nám do predajne príde zákazník a povie, dajte mi tam hoc čo, len aby to išlo, idem auto predať...a keďže nie každý vodič je automechanik, v podstate kupuje niečo, o čom ani nevie, čo to je....
nové auto je nové....akorát netreba hneď sa vrhnúť na novinky...

a ak si spomínate..Mercedes typ A... mal problémy so losím testom
anitram
18.08.05,10:48
Gabr - jedna sa ti o velke auto ?? tiez som pozerala auta, ktore by boli v realnych cenach do 400.000,-. Ale ked uz by som mala mat full vybavu v Logane, tak radsej by som si za to kupila Toyotu Yaris, popr. Suzuki Swift.
Este otazocka - nebol by vacsi zaujem o KIA RIO - je to pekne auto, kombi, ma aj styl, aj vybavu a urcite to nie je plechova krabica ako Logan. Osobne s Loganom nemam skusenosti, ale ked som ho obzerala pripominalo mi to auto, ktore bolo na trhu pred 20 rokmi ako novinka. :D
Majopa
18.08.05,11:19
Ale skús svoj výber zúžiť na autá do 300 000. To je cieľová skupina, kam smeruje Logan.
Ja som tiež nekupoval auto s full výbavou, ale fábiu kombi klasik a stála 450 000,-( z toho 70 000,- výbava). U mňa sa už dalo hovoriť, či bi nebola lešia voľba Kia Rio.
Ale ja som nechcel kórejca, a kombi do 450000 je problém ak nieje dobrá akcia.

Málokto kupuje nadupaný a super vybavený Logan. Ale skôr základnú výbavu.
Rupert
18.08.05,11:27
Ahojte všetci,

chcem sa spýtať, nekúpili ste si niekto autíčko Daciu Logan, alebo nejakí Vaši priatelia? Neviete poskytnúť nejaké referencie?
Uvažujem o kúpe. Ďakujem
Záleží na tom aké auto chceš, na aké účely.
Ak ti stačí to vybavenie resp. nevybavenie čo má Logan tak do neho choď.
motor je od Renault-u, všetko ostatné made in Romania.
Nie že by som hanil Rumunov, ale predsa je to novopostavená linka, a ludia čo dlho neskladali autá. Takže kvalita prvých vozov bude rovnaká ako bolo napríklad tomu u VW v Bratislave, alebo nespokojnosť s Toyotou Yago, ktorá sa montuje v novom zavóde v českom Kolíne.
anitram
18.08.05,12:04
Gabr - ja by som mala este taky napadik. U nas v Blave som videla aj Logan ako taxik. Neviem ako tam u vas, ale ja by som si nejakeho takeho taxikara odstopla, sadla mu do auta, nechala sa vozit a vypytovala sa ako je spokojny, pretoze on je s tym autom den co den a viac odsleduje na aute, ako niekto kto na nom jazdi do roboty a z roboty.

Majopa - ak mam vycalovat 275.000 za Logan bez vybavy, tak radsej nasetrim a kupim s vybavou, alebo vezmem na leasing / ale ja osobne uplne ine auto . :D
veronix
18.08.05,12:34
DACIA? Neodporúčam. Kúpili sme do firmy Daciu, presne typ Ti neviem povedať, úplne novú, no nevydržala ani 2 mesiace, začal tiecť olej, a same poruchy. Reklamovali sme to. Doteraz sa s tym vlečieme už dva roky. Stale robia problemy. A určite to nekupuj z Martina!!!!!Proste NEODPORÚČAM.
Téry
18.08.05,13:03
Opakujem, ze mat 300.000 k dispozicii na auto, z novych aut Logan ani nahodou.

Z korejskych aut: Daewoo ani nahodou. Kia ani nahodou. Hyundai Getz...do sirsieho vyberu by sa asi dostal.

Mali Japonci su nad touto hranicou. Taka Honda Jazz je skvela, ale cena je uz do 400000.

Francuzi - 206 nie, len pre nadsencov znacky. Thalia len pre antifanusikov motorizmu, Teraz zrejme bezia akcie na Clio, kedze je vybehovy typ, ale je pomerne male. C2, C3...vid 206.

Seat - to uz radsej Fabia

Fiat - ak nevadi caste behanie po servisoch, Punto ma nieco do seba.

Nemci - Polo zrejme drahe, Corsa by mozno mohla pripadat do uvahy.

Moj favorit v tejto cenovej hladine novych aut - Ford Fiesta, ak ukecas dealera, pod 300000 bude a mozno i s nejakou vybavickou.

Napokon pan tuzemskych koncin Fabia. Myslim ze prave bezia nejake akcie, takze ak nie lepsie vybaveny ojazdeny model, tak so slabou vybavou sa nova Fabia pod 300000 urcite dnes da zohnat.

Treba rozmyslat aj o tom, ze po par rokoch to auto budete predavat. Za ojazdeny Logan dostanete hadajte co.
Manual
18.08.05,13:59
Tery, rozpísal si sa o typoch aut.
Ja len z vlastnej skúsenosti. Mal som kúpený Fiat Punto r. výroby 1996 nový. Parkovanie vonku počas 6 rokov. Za tú dobu ani jedna závada, len po 4 rokoch som menil silenbloky a iné NIČ. Žiadna korozia. Spotreba pri "normálnej" jazde v priemere za mesiac mesto + mimo mesta okolo 5 litrov a aj pod 5 litrov. To je vlastná skúsenosť za 6 rokov a najazdených 105.000 km. Vela ludí na Fiat nadáva, že je to auto na 2 roky atď. Ja mám inú skúsenosť.
Teraz mám Fabiu combi TDI už 3 koky spotreba fantastická a ide bez závad.
Pekný deň...
Jozef Mihál
18.08.05,14:08
Ja mám Janko zasa kolegu, ktorý bol radosťou celý bez seba, že sa po 3 rokoch Punta zbavil. Dobrý motor, vcelky priestranné auto na danú triedu ale mal s ním kopu problémov.
Majopa
18.08.05,14:08
Fiesta sa nedá porovnávať s Loganom. Uvedomte si, že všetci tu rozprávate o malých autách, kým Logan je najväčšie malé auto.
Napr. kufor Fiesta 284 litrov, Logan 510 l (ako Thalia).
A vnútorný priestor je bezkonkurenčný. Za takú cenu nekúpite nič.

Poradiť sa taxikárom - to je výborný nápad, nič lepšie sa nedá poradiť.
Sam som zvedavý, čo by narozprával.

Kto si kupuje Logan, nekupuje ho preto aby ho po skončení leasingu predával, ale aby mu slúžil aspoň 10 rokov.

A ešte iné hľadisko. Fabiu kupovať na Škoda patent. Je to predsa len obľúbená korisť zlodejov. Ja sám sa bojím, či svoju nájdem o dve hodiny na parkovisku.
Na Logany sa asi veľa zlodejom nenahrnie.
Jozef Mihál
18.08.05,14:14
Voľakedy bol BMW radu 3 vo vnútri menší ako terajšia Fabia. Terajšie Polo je rádovo väčšie, ako GOLF I.

To len na úvod - "veľkosť" auta je relatívny pojem. Osobne sa lepšie cítim v malom ale živom, útulnom a dobre jazdiacom aute, ako v náklaďáku alebo autobuse. Ak niekto potrebuje denne využívať 510 l kufor (síce veľký ale "nevymakaný" a s malým nakladacím otvorom) je to vec jeho priority.

BTW, mám Focus I. (350 l kufor) a za Oktáviu I. (56O l kufor) by som ho nevymenil ani vo sne. Na dovolenku hodím na strechu box a ide sa.
Jozef Mihál
18.08.05,14:16
Na Logany sa asi veľa zlodejom nenahrnie.Súhlas, mať LOGANA, tak na ňom nechám naschvál otvorené dvere.
brm
18.08.05,15:08
hmmm, my sme mali fiat stilo...nikdy viac fiat...tá kraksňa možno dobre vysierala, ale viac starla v servise ako pred domom...šmejd
Paula
18.08.05,21:32
Logan- neLogan, Fiat -NeFiat, Fabia-neFabia, Toyota-neToyota.......mám aj ja referencie z okolia. Pri tej istej značke stačí, že autiak spustený z pásu o pár mesiacov inak a potom aj skúsenosť so spokojnosťou a návštevnosťou sevrisov sa diametrálne líši. A veru veľmi.
Pepa
19.08.05,08:13
Súhlas, mať LOGANA, tak na ňom nechám naschvál otvorené dvere.
Pre istotu s kľúčom v zapaľovaníhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
JanaF
19.08.05,09:08
No vidíš, každý máme na to svoj názor. A to s tým prevrátením, mám od znalcov automobilov.

Myslím, že každému sa páči niečo iné a každý si nájde to svoje.
To bol len môj skromný názor.;) Každý máme na to právo :)

Ale Daciu Logan, by som si nikdy nekúpila.Lucy ja som to prevratenie pozerala v jednej relacii, chodi to v nedelu do obedu alebo po obede, tam to bolo jasne ako facka...:D Podla mna to auto velmi rychlo pozna, co je korozia a kedze sa vyraba v Rumunsku, tak by som tomu velku nadej nedavala...:(

Pouvazuj nad nemeckymi autami. Ja teraz chodim na Opel Astra a som s nou velmi spokojna:D maly sip...:D predtym som mala Fiat, ale to uz nikdy viac, stale tam trebalo nieco opravovat, ak si technicky typ, tak v pohode, nahradne diely su lacne oproti Astre, Toyote (tu sa iba sadne a ide, malokedy sa nieco pokazi), ...ale bude viac v oprave ako na nom najazdis...:)
jarousek
02.11.09,20:15
Ahojte všetci,

chcem sa spýtať, nekúpili ste si niekto autíčko Daciu Logan, alebo nejakí Vaši priatelia? Neviete poskytnúť nejaké referencie?
Uvažujem o kúpe. Ďakujem

Zdravim Gabr,
zrejme uz moj prispevok nebude k veci, ale neda mi reagovat ako na Tvoj prispevok, tak na reakcie a casto zcestne informacie niektorych clenov tohto fora.
K Tvojmu dotazu: Dacia Logan je vyborne auto, kupil som ho ped tromi rokmi za cca 180tis SKK, konkretne Logan 1,4 Mpi, zakladna vybava ma aj vodicov airbag, full za 60 tis radio, centralne zamykanie...; neviem presne, kolko mam nachodenych, za to sa ospravedlnujem, ale casto cestujem a jedna z najdlhsich ciest(bez prestavky) bola do Danska a spat(jedna cesta cez 1200 km), obe cesty bez prestavky(hmm, okrem trajektu) a bez zavad. Ovsem pri ceste spat som bol nalozeny viac ako udava vyrobca a doma bolo nutne vymenit tlmice(8 tis SKK), 13 hodin cesty je na prelozeny Logan dost. Aktualna spotreba je 5,6l/100km, pouzivam celorocne pneu a niekedy retaze, kedy je samozrejme vyssia spotreba; parkujem vonku. Celkom casta zavada je vypadavajuca hadicka ostrekovaca, skratka praskne a je problem zohnat ju aj v original Renault servise(ja osobne pouzivam hadicku, ktore su bezne na domacu destilaciu liehovin-ta uz nepraska). Ine muchy nema, dokonca dodnes pouzivam servisnu knizku-chodim do originalnych servisov.

Odkaz
1)
Preboha nie, radšej mierne ojazdenú Fabiu kombi.
>>pre Téry a ostatnych "radsej ojazdene": to taki ako Ty robia crash testy?

2)
Preboha, žiaden Logan. Chceš sa prevrátiť? :eek: Nečítali ste testy. Je to auto, za málo peňazí, málo muziky, a myslím, že to ide na úkor bezpečnosti...

Podľa toho koľko chceš investovať, tak si obíď predajcov áut, a určite si vyberieš. Ja by som si kúpila napr Peugeot 206 ;)
>>myslis, ze 2-dverove auto je bezpecnejsie ako 4-dverove?(ked sa prevrati, ked uz to hodnotis z tohto hladiska)

3)
Opakujem, ze mat 300.000 k dispozicii na auto, z novych aut Logan ani nahodou.

Z korejskych aut: Daewoo ani nahodou. Kia ani nahodou. Hyundai Getz...do sirsieho vyberu by sa asi dostal.

Mali Japonci su nad touto hranicou. Taka Honda Jazz je skvela, ale cena je uz do 400000.

Francuzi - 206 nie, len pre nadsencov znacky. Thalia len pre antifanusikov motorizmu, Teraz zrejme bezia akcie na Clio, kedze je vybehovy typ, ale je pomerne male. C2, C3...vid 206.

Seat - to uz radsej Fabia

Fiat - ak nevadi caste behanie po servisoch, Punto ma nieco do seba.

Nemci - Polo zrejme drahe, Corsa by mozno mohla pripadat do uvahy.

Moj favorit v tejto cenovej hladine novych aut - Ford Fiesta, ak ukecas dealera, pod 300000 bude a mozno i s nejakou vybavickou.

Napokon pan tuzemskych koncin Fabia. Myslim ze prave bezia nejake akcie, takze ak nie lepsie vybaveny ojazdeny model, tak so slabou vybavou sa nova Fabia pod 300000 urcite dnes da zohnat.

Treba rozmyslat aj o tom, ze po par rokoch to auto budete predavat. Za ojazdeny Logan dostanete hadajte co.
>>cize chodis na bicykli...

4)
Voľakedy bol BMW radu 3 vo vnútri menší ako terajšia Fabia. Terajšie Polo je rádovo väčšie, ako GOLF I.

To len na úvod - "veľkosť" auta je relatívny pojem. Osobne sa lepšie cítim v malom ale živom, útulnom a dobre jazdiacom aute, ako v náklaďáku alebo autobuse. Ak niekto potrebuje denne využívať 510 l kufor (síce veľký ale "nevymakaný" a s malým nakladacím otvorom) je to vec jeho priority.

BTW, mám Focus I. (350 l kufor) a za Oktáviu I. (56O l kufor) by som ho nevymenil ani vo sne. Na dovolenku hodím na strechu box a ide sa.
>>plne suhlasim. Logan ma velky kufor, ale zatvaranie kufra je realizovane pomocou nestastne rieseneho systemu, cize popisovany objem kufra je iba relativny a ak prevazany material nieje flexibilny ako napr. textil ale krabicovy, urcitu cast kufra nevyuzijete.

Odporucam Daciu Logan
Marian386
14.12.13,14:00
Aky nazor mate na terajsi -r.2013,LOGAN,LOGAN MCV combi alebo SANDERO.Tazko sa asi da v tej cenovej relacii kupit lepsie nove auto.
duves
14.12.13,14:03
Aky nazor mate na terajsi -r.2013,LOGAN,LOGAN MCV combi alebo SANDERO.Tazko sa asi da v tej cenovej relacii kupit lepsie nove auto.
Ked som sa on zaujimal, tak ma odradili 2 ventili na hlavu, proste stare motory. Teraz to vylepšili, ale vykon pokulhava. To combi potrebuje niečo silnejšie, aspon 70-80kW.

http://auto.pravda.sk/novinky/clanok/295087-dacia-logan-mcv-je-najlacnejsim-kombi-na-trhu-startuje-cenou-7-290-eur/
misoft
14.12.13,14:13
.
Marian386
14.12.13,14:23
A keby je rozhodnutie medzi Dacia Logan a Dacia Sandero.Co by ste doporucili ?
misoft
14.12.13,14:27
lujza.j
14.12.13,14:30
http://www.motorafondo.net/wp-content/2012/11/dacia-duster-2013-1.jpg

a budeš na sto-pro coolový :D:D:D
Duški ty čo sa rehoceš:D...dízlový motor od renoltu podvozok z N-kaškaja, alebo z N- xtrejlu...nevím presne....šak nemusí mať každý "trojzubca"
misoft
14.12.13,14:32
No veď preto som to sem pricapil...... bude coolový......
buchač
14.12.13,15:43
No veď preto som to sem pricapil...... bude coolový......
....a vieš , že som jednu dobu uvažoval , že si ho aj kúpim ???

Mne by sa na tú cestu ( hlavne v zime) na chalupu veru aj šikol ...

Ide o to , že každé auto - nová verzia začína na zelenej lúke .
Nie každý výrobca trávi na tých testovacích jazdách mesiace a kiláky , ale šturi rovno do výroby a následne otestujú zákazníci ...

Vcelku ma aj potešia tie rôzne " názory " ( viď vyššie , napr. Tery ) , kde sa nadáva na tú alebo onakvejšiu značku vozidla ...
Zvyknem sa usmievať , do detailov sa mi nejak nechce ...
lapejko
14.12.13,15:54
moja skúsenosť: pred šiestimi rokmi som kúpil 5 ročnú sedemmiestnu Toyotu a známy sedemmiestnu Daciu Logan bez klímy, vtedy obaja za 400000, za klímu by musel priplatiť 30000 a čakať tri mesiace, tak ju nebral, po najbližších horúčavách ju chcel dokúpiť to by ale stálo 80000, tak rezignoval a jazdil, sťažoval sa ale na nadmerný hluk nad 100 km rýchlosť...po asi troch rokoch mu ju manželka na snehu zrušila, keď Daciu predal na diely, kúpil si jazdený Fiat Ulyssé...po pár týždňoch bol nadšený z trojzónovej klímy, jazdných vlastností a komfortu... za tie peniaze radšej kvalitnejšie ojazdené.
duves
14.12.13,16:18
http://www.motorafondo.net/wp-content/2012/11/dacia-duster-2013-1.jpg

a budeš na sto-pro coolový :D:D:D
Duški ty čo sa rehoceš:D...dízlový motor od renoltu podvozok z N-kaškaja, alebo z N- xtrejlu...nevím presne....šak nemusí mať každý "trojzubca"
sa smejete, ale toto auto bolo určene pre vychodny trh a viete kto to najviac kupuje? Občania západnej europy.
lujza.j
14.12.13,16:20
ja sa smejem?:cool::rolleyes:
misoft
14.12.13,16:29
misomiso
14.12.13,17:02
Ja by som nechcel Daciu ani zadarmo, ale pre korektnost treba povedat, ze test, pri ktorom ju prevratili spravili zamerne za nestandardnych podmienok, pouzlili ojazdene gumy. To pri tychto testoch nie je povolene. Je sice chyba, ze to nie je povolene, ale pravda je taka, ze ak by sa to takto robilo na viacerych autach, viacere by sa prevratili.
buchač
14.12.13,17:42
Ja by som nechcel Daciu ani zadarmo, ale pre korektnost treba povedat, ze test, pri ktorom ju prevratili spravili zamerne za nestandardnych podmienok, pouzlili ojazdene gumy. To pri tychto testoch nie je povolene. Je sice chyba, ze to nie je povolene, ale pravda je taka, ze ak by sa to takto robilo na viacerych autach, viacere by sa prevratili.
Aké akceptuješ , alebo inak povedané , aké máš ?????

...a aké by si chcel...???
Trebárs TO zadarmo ...

Na obe odpovede som teda aj zvedavý ....
duves
14.12.13,18:11
daragije druzja, smatríte:
http://www.youtube.com/watch?v=-n27XTKI_AY
misomiso
14.12.13,18:13
Za cenu Loganu v "maximalnej vybave" som napr. pred trona rokmi kupil ojazdene auto s xenonami, 220 konmi, v ktorom nepocujes motor ani pri 180 km/h. V testoch toto auto komfortom porovnavaju s Mercedesom triedy E. Odvtedy som s nim najazdil 90.000 km, 3 x som vymenil olej, raz vzduchovy filter a filter klimatizacie (preventivne). Dokonca ani brzdove platnicky a vybojky v xenonoch som este nemenil. Teraz mi bude treba kupit gumy.

Druhe auto tej istej znacky (o dve triedy mensie) - do mesta, takisto ojazdene, kupene pred troma rokmi, najazdene odvtedy 60.000, meneny olej a filtre, jedna softwerova uprava RJ, pretoze z mne neznameho dovodu tak nedali vlastny motor, ale motor z Forda, ktory je znamy tym, ze ma origo soft uplne na prd, a uz od novosti dymi. Po uprave vsetko O.K, cena za tento dodatocny a neplanovany servisny ukon 280 EUR + DPH.
buchač
14.12.13,18:18
Aké akceptuješ , alebo inak povedané , aké máš ?????
Na obe odpovede som teda aj zvedavý ....

kupil ojazdene auto s xenonami, 220 konmi,

Druhe auto tej istej znacky (o dve triedy mensie) -

Tiež odpoveď ....:rolleyes:
Aź na to , že si nedal tú značku - výrobcu ...
lujza.j
14.12.13,18:19
mne sa zadara nehnusila:D.....ja by som sa za ňu nehanbila :---....+ nejakú drzú špz:Da fičím
buchač
14.12.13,18:34
mne sa zadara nehnusila:D.....ja by som sa za ňu nehanbila :---....+ nejakú drzú špz:Da fičím
...jak ja ???

XX 999 XX
lujza.j
14.12.13,18:37
mne sa zadara nehnusila:D.....ja by som sa za ňu nehanbila :---....+ nejakú drzú špz:Da fičím
...jak ja ???

XX 999 XX
007:D
misoft
14.12.13,18:40
mne sa zadara nehnusila:D.....ja by som sa za ňu nehanbila :---....+ nejakú drzú špz:Da fičím
...jak ja ???

XX 999 XX
007:D
JB 007 - to je lepšie :D:D
buchač
14.12.13,18:50
mne sa zadara nehnusila:D.....ja by som sa za ňu nehanbila :---....+ nejakú drzú špz:Da fičím
...jak ja ???

XX 999 XX
007:D
JB 007 - to je lepšie :D:D

...a si predstav anagram z tých písmen a bez čísel ...že čoby vzniklo ???
To by už len bola ŠPZ - ka ...
Že J*B***
:D :D :D
misoft
14.12.13,18:51
...a si predstav anagram z tých písmen a bez čísel ...že čoby vzniklo ???
To by už len bola ŠPZ - ka ...
Že J*B***
:D :D :D
:D:D alebo aj Juraj "Buchač", prípadne James Bond.....
misoft
14.12.13,18:57
Ale doporučujem tento "doplnok"
misoft
14.12.13,19:00
A čo takto náhrady za Daciu?
srska
14.12.13,19:21
mne sa zadara nehnusila:D.....ja by som sa za ňu nehanbila :---....+ nejakú drzú špz:Da fičím
...jak ja ???

XX 999 XX
007:D
JB 007 - to je lepšie :D:D

...a si predstav anagram z tých písmen a bez čísel ...že čoby vzniklo ???
To by už len bola ŠPZ - ka ...
Že J*B***
:D :D :D
BL LUJZA
Sliedič
14.12.13,19:22
lapejko
14.12.13,20:22
mne sa zadara nehnusila:D.....ja by som sa za ňu nehanbila :---....+ nejakú drzú špz:Da fičím
...jak ja ???

XX 999 XX
007:D
JB 007 - to je lepšie :D:D

...a si predstav anagram z tých písmen a bez čísel ...že čoby vzniklo ???
To by už len bola ŠPZ - ka ...
Že J*B***
:D :D :D

ja som chvíľu mal v držbe škodovku s ŠPZ Jeseník - JEB...to bol rehot v stavebninách, keď som im s tým nacúval do palety s omietkou...:cool:
alaya1
14.12.13,20:56
http://www.motorafondo.net/wp-content/2012/11/dacia-duster-2013-1.jpg

a budeš na sto-pro coolový :D:D:D

tak na tomto som bola na predvadzacej jazde v roku 2009, ked sme kupovali nove auto :). To bola zabava, vonku asi 35 stupnov, bez klimy, na obed otvorit okno, samovrazda. Olej vytekal pocas celej jazdy, tak sme mohli prejst len kolecko okolo sidliska. Sam predajca neodporucal, ale mozno, ze je to uz vynovene. natriasalo v nom, ako v tanku. Sice v tanku som na predvadzacke nebola :) Des. ostali sme pri japoncoch.
buchač
14.12.13,21:10
Ide o to , že každé auto - nová verzia začína na zelenej lúke .
Nie každý výrobca trávi na tých testovacích jazdách mesiace a kiláky , ale šturi rovno do výroby a následne otestujú zákazníci ...






tak na tomto som bola na predvadzacej jazde v roku 2009, ked sme kupovali nove auto :).
..
Sice v tanku som na predvadzacke nebola :) Des. ostali sme pri japoncoch.

Dacia Duster je SUV vyráběné rumunskou automobilkou Dacia. Poprvé byl představen 8 prosince 2009, vyrábí se od března 2010.
Je postaven na platformě Nissan B0, kterou sdílí např. s SUV Nissan Juke.

Zvýraznené nie je , dúfam , potrebné vysvetľovať .....či ??? :rolleyes:
...šak nie si predsa štamperlík ....či ??? ;)
alaya1
14.12.13,21:14
Buchac, vies co? zavolaj do PO a opytaj sa v predajni, kedy mali 1.kus, este nebol v predaji. Tiekol mu olej a mali z neho poriadne nervy.Bolo to v juni 2009, vtedy sme kupili nove auto, bol tiez taky hnedy.nechapem, preco si myslis, ze klamem, naco by som to robila. teraz sa pytam muza, ci je to ten model, vravi, ze je. - dzipak :)
lujza.j
14.12.13,21:14
buchač
14.12.13,21:20
Buchac, vies co? zavolaj do PO a opytaj sa v predajni, kedy mali 1.kus, este nebol v predaji. Bolo to v juni 2009, vtedy sme kupili nove auto, bol tiez taky hnedy.nechapem, preco si myslis, ze klamem, naco by som to robila. teraz sa pytam muza, ci je to ten model, vravi, ze je. - dzipak :)

Kua ...Ty si ma teda fakt nepochopila ...???
Kua ...normál neverím ...

Na predvádzačke si bola v roku 2009 a teraz je pomaly rok 2014. Tým chcem povedať , že muchy sú už vychytané ...
Podvozok mašiny je od Nissana ....

Nemusím volať do PO , nepotrebujem ...
Je totiž všeobecne známe , že na Dustery je poradovník ...čo som počul , čaká sa aj 1/2 roka ...
alaya1
14.12.13,21:22
Buchac, vies co? zavolaj do PO a opytaj sa v predajni, kedy mali 1.kus, este nebol v predaji. Bolo to v juni 2009, vtedy sme kupili nove auto, bol tiez taky hnedy.nechapem, preco si myslis, ze klamem, naco by som to robila. teraz sa pytam muza, ci je to ten model, vravi, ze je. - dzipak :)

Kua ...Ty si ma teda fakt nepochopila ...???
Kua ...normál neverím ...

Na predvádzačke si bola v roku 2009 a teraz je pomaly rok 2014. Tým chcem povedať , že muchy sú už vychytané ...
Podvozok mašiny je od Nissana ....

Nemusím volať do PO , nepotrebujem ...
Je totiž všeobecne známe , že na Dustery je poradovník ...čo som počul , čaká sa aj 1/2 roka ...

Nepochopila. napisala som, ze sa to mozno aj vylepsilo, vtedy to bol des, to mi ver.
Kazdemu podla chute, ved sme sli na predvadzacku, ze sme uvazovali. No vybrali si ine.
pavol54
15.12.13,06:13
Ide o to , že každé auto - nová verzia začína na zelenej lúke .
Nie každý výrobca trávi na tých testovacích jazdách mesiace a kiláky , ale šturi rovno do výroby a následne otestujú zákazníci ...






tak na tomto som bola na predvadzacej jazde v roku 2009, ked sme kupovali nove auto :).
..
Sice v tanku som na predvadzacke nebola :) Des. ostali sme pri japoncoch.

Dacia Duster je SUV vyráběné rumunskou automobilkou Dacia. Poprvé byl představen 8 prosince 2009, vyrábí se od března 2010.
Je postaven na platformě Nissan B0, kterou sdílí např. s SUV Nissan Juke.

Zvýraznené nie je , dúfam , potrebné vysvetľovať .....či ??? :rolleyes:
...šak nie si predsa štamperlík ....či ??? ;)
to nič neznamená že bola použitá tá istá platforma staticky sa nič nedeje ale pri dynamickom namáhaní to už môže byť iná sranda. To ako keď nahodím MICHELIN na disk a divím sa že mi pri stovke koleso hádže a budem hovoriť však iné autá s tou pneu jazdia 200 a nehádžu, Alebo 7,62 urobila hladkú dieru, 5,56 a spravila dieru ako 20 (ak ju neodrazil konárik) a budeme sa diviť že prečo?(jedna bola dynamicky vyvážená a druhá bola prestabilizovaná)
buchač
15.12.13,06:36
to nič neznamená že bola použitá tá istá platforma staticky sa nič nedeje ale pri dynamickom namáhaní to už môže byť iná sranda. To ako keď nahodím MICHELIN na disk a divím sa že mi pri stovke koleso hádže a budem hovoriť však iné autá s tou pneu jazdia 200 a nehádžu, Alebo 7,62 urobila hladkú dieru, 5,56 a spravila dieru ako 20 (ak ju neodrazil konárik) a budeme sa diviť že prečo?(jedna bola dynamicky vyvážená a druhá bola prestabilizovaná)
Pali , to zvýraznené bolo za iným účelom .
alaya proste porovnávala auto v tých začiatkoch pri uvedení do výroby a ja zasa argumentoval už tým niečim iným - po vychytaní tých chybičiek ...

...hehehe...tými dierami si ma ale dostal ...ale šak máš aj pravdu .
Radšej zo tri 7,62 ako jednu 5,56 ...:D :D :D ....9 som už fásol :rolleyes: ;)
alaya1
15.12.13,07:38
Buchac, neporovnavala, napisala som skutocnost z roku 2009. cena bola suprova, ale nas to sklamalo. Ako je to teraz neviem, preto som udala rok. Moja kamaratka si kupili ten prvy Logan- cerveny, asi ani inej farby vtedy neboli. Jazdia s nim uz dobrych par rokov a je spokojna. Boli aj v Taliansku, bez klimy. vydrzali. Je to o narokoch a fin. moznostiach urcite.
Peggynka
15.12.13,07:58
Ja mám 5 rokov Sandero a nedám naň dopustiť (klop-klop na drevo).A že mu dávam zabrať po lesných cestách...
Marian386
17.12.13,09:52
Ked by sa tieto dacie-logan,sandero porovnali s ladou kalinou tak neviem co by bolo spolahlivejsie.Ostatne nove auta su podstatne drahsie a ist do ojazdenej octavie sa mi moc nechce.
duves
17.12.13,10:15
Ked by sa tieto dacie-logan,sandero porovnali s ladou kalinou tak neviem co by bolo spolahlivejsie.Ostatne nove auta su podstatne drahsie a ist do ojazdenej octavie sa mi moc nechce.
ja som nad Kalinou uvažoval v roku 2008, ale Lada ma marketing daleko horší ako dacia. V BA jediny predajca a nevedeli mi nič povedať.
Marian386
26.12.13,16:22
Vedel by niekto poradit,ci nektory predajca aut nebude mat nove auta v triede fabia ,vypredaj starsich modelov za nizsie ceny.Pripadne velmi malo jazdene.Zatial uvazujem nad daciou sandero.Akurat viem ze skoda bude mat nejake zlavy.
lujza.j
26.12.13,16:30
tak asi nejaký autorizovaný predajca...teda u "mojej" továrenskej značky to tak bolo...
Marian386
26.12.13,16:58
tak asi nejaký autorizovaný predajca...teda u "mojej" továrenskej značky to tak bolo...
Ved tak ,autoriz.predajca.Skusim obtelefonovat,len nahodou ak by niekto mal tip,pomohlo by mi to.