Zavrieť

Porady

DACIA LOGAN

Gabr Gabr

Gabr je offline (nepripojený) Gabr

Ahojte všetci,

chcem sa spýtať, nekúpili ste si niekto autíčko Daciu Logan, alebo nejakí Vaši priatelia? Neviete poskytnúť nejaké referencie?
Uvažujem o kúpe. Ďakujem
Usporiadat
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Preboha nie, radšej mierne ojazdenú Fabiu kombi.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Nové auto je proste nové.
Kúpiš ojazdené a hneď treba niečo vymeniť a niečo poopravovať. Kúpiť ojazdené auto je taká malá lotéria. Buď kúpiš dobre, alebo sa ho chceš potom rýchlo zbaviť.
Ale k téme. Logan je na trhu krátko, preto niet relevantných skúseností s ním.
Skús si pozrieť http://cafe.auto.cz/viewtopic.php?t=...41be9a0&arch=0
Je to obsiahla diskusia o tom ako jeden majteľ logana obhajuje a tisíc iných, čo logana nemajú ho kameňujú.
Ale dalo by sa vo všeobecnosti povedať: treba aspoň rok po uvedení nového auta počkať, až na ňom výchytajú nejaké muchy.
K Fabii kombi. Mám ju od 10/2002. Kúpil som ju úplne novú. Teraz po skoro troch rokoch a 25000 km sa mi pokazilo ovládanie vnútornej cirkulácie vzduchu(servomotor), nemám to ešte opravené, lebo to veľmi nepoužívam. Patrí to k bežným závadám na fábiach, aj Škoda o tom vie. A zistil som ešte že mi hnije elektroinštalácia, proces som zastavil sám. Uvidíme, čo na to povedia počas serv. prehliadky v Škode.
Čo ma čaká: oprava kúrenia 5000 sk(výmena servomotora), ak by som musel meniť na svoje náklady aj zhnitú elektroinštaláciu - cena asi 40 000 SK. Pekné že.
A práve porucha elektroinštalácie sa na fabiach prejaví až po piatich a viac rokoch.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Preboha, žiaden Logan. Chceš sa prevrátiť? Nečítali ste testy. Je to auto, za málo peňazí, málo muziky, a myslím, že to ide na úkor bezpečnosti...

Podľa toho koľko chceš investovať, tak si obíď predajcov áut, a určite si vyberieš. Ja by som si kúpila napr Peugeot 206
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Lucy nemáš pravdu. S tým prevrátením je to zložité. Už nikto nevie kde je pravda. Ten test vznikol za nejasných okolností, ADAC si spravil hanbu.
Ja Logan považujem za bezpečné auto. Už len tie jeho rozmery. Je v ňom oveľa viac miesta ako vo fabii.
A peugeot 206 ani zadarmo.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

No vidíš, každý máme na to svoj názor. A to s tým prevrátením, mám od znalcov automobilov.

Myslím, že každému sa páči niečo iné a každý si nájde to svoje.
To bol len môj skromný názor. Každý máme na to právo

Ale Daciu Logan, by som si nikdy nekúpila.
Naposledy upravil Lucy : 18.08.05 at 11:59
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Neverím..žeby si Renault dovolil vypustiť do obehu auto, ktoré by nespĺňalo bezpečnostné štandarty ....
S tým ojazdeným autá...je to presne tak...nevieš, čo kupuješ....veľa krát k nám do predajne príde zákazník a povie, dajte mi tam hoc čo, len aby to išlo, idem auto predať...a keďže nie každý vodič je automechanik, v podstate kupuje niečo, o čom ani nevie, čo to je....
nové auto je nové....akorát netreba hneď sa vrhnúť na novinky...

a ak si spomínate..Mercedes typ A... mal problémy so losím testom
Naposledy upravil Hlinkovx : 18.08.05 at 11:55
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Gabr - jedna sa ti o velke auto ?? tiez som pozerala auta, ktore by boli v realnych cenach do 400.000,-. Ale ked uz by som mala mat full vybavu v Logane, tak radsej by som si za to kupila Toyotu Yaris, popr. Suzuki Swift.
Este otazocka - nebol by vacsi zaujem o KIA RIO - je to pekne auto, kombi, ma aj styl, aj vybavu a urcite to nie je plechova krabica ako Logan. Osobne s Loganom nemam skusenosti, ale ked som ho obzerala pripominalo mi to auto, ktore bolo na trhu pred 20 rokmi ako novinka.
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Ale skús svoj výber zúžiť na autá do 300 000. To je cieľová skupina, kam smeruje Logan.
Ja som tiež nekupoval auto s full výbavou, ale fábiu kombi klasik a stála 450 000,-( z toho 70 000,- výbava). U mňa sa už dalo hovoriť, či bi nebola lešia voľba Kia Rio.
Ale ja som nechcel kórejca, a kombi do 450000 je problém ak nieje dobrá akcia.

Málokto kupuje nadupaný a super vybavený Logan. Ale skôr základnú výbavu.
0 0
Rupert Rupert

Rupert je offline (nepripojený) Rupert

Gabr
Ahojte všetci,

chcem sa spýtať, nekúpili ste si niekto autíčko Daciu Logan, alebo nejakí Vaši priatelia? Neviete poskytnúť nejaké referencie?
Uvažujem o kúpe. Ďakujem
Záleží na tom aké auto chceš, na aké účely.
Ak ti stačí to vybavenie resp. nevybavenie čo má Logan tak do neho choď.
motor je od Renault-u, všetko ostatné made in Romania.
Nie že by som hanil Rumunov, ale predsa je to novopostavená linka, a ludia čo dlho neskladali autá. Takže kvalita prvých vozov bude rovnaká ako bolo napríklad tomu u VW v Bratislave, alebo nespokojnosť s Toyotou Yago, ktorá sa montuje v novom zavóde v českom Kolíne.
0 0
anitram anitram

anitram je offline (nepripojený) anitram

Gabr - ja by som mala este taky napadik. U nas v Blave som videla aj Logan ako taxik. Neviem ako tam u vas, ale ja by som si nejakeho takeho taxikara odstopla, sadla mu do auta, nechala sa vozit a vypytovala sa ako je spokojny, pretoze on je s tym autom den co den a viac odsleduje na aute, ako niekto kto na nom jazdi do roboty a z roboty.

Majopa - ak mam vycalovat 275.000 za Logan bez vybavy, tak radsej nasetrim a kupim s vybavou, alebo vezmem na leasing / ale ja osobne uplne ine auto .
0 0
veronix veronix

veronix je offline (nepripojený) veronix

DACIA? Neodporúčam. Kúpili sme do firmy Daciu, presne typ Ti neviem povedať, úplne novú, no nevydržala ani 2 mesiace, začal tiecť olej, a same poruchy. Reklamovali sme to. Doteraz sa s tym vlečieme už dva roky. Stale robia problemy. A určite to nekupuj z Martina!!!!!Proste NEODPORÚČAM.
0 0
Téry Téry

Téry je offline (nepripojený) Téry

Opakujem, ze mat 300.000 k dispozicii na auto, z novych aut Logan ani nahodou.

Z korejskych aut: Daewoo ani nahodou. Kia ani nahodou. Hyundai Getz...do sirsieho vyberu by sa asi dostal.

Mali Japonci su nad touto hranicou. Taka Honda Jazz je skvela, ale cena je uz do 400000.

Francuzi - 206 nie, len pre nadsencov znacky. Thalia len pre antifanusikov motorizmu, Teraz zrejme bezia akcie na Clio, kedze je vybehovy typ, ale je pomerne male. C2, C3...vid 206.

Seat - to uz radsej Fabia

Fiat - ak nevadi caste behanie po servisoch, Punto ma nieco do seba.

Nemci - Polo zrejme drahe, Corsa by mozno mohla pripadat do uvahy.

Moj favorit v tejto cenovej hladine novych aut - Ford Fiesta, ak ukecas dealera, pod 300000 bude a mozno i s nejakou vybavickou.

Napokon pan tuzemskych koncin Fabia. Myslim ze prave bezia nejake akcie, takze ak nie lepsie vybaveny ojazdeny model, tak so slabou vybavou sa nova Fabia pod 300000 urcite dnes da zohnat.

Treba rozmyslat aj o tom, ze po par rokoch to auto budete predavat. Za ojazdeny Logan dostanete hadajte co.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Tery, rozpísal si sa o typoch aut.
Ja len z vlastnej skúsenosti. Mal som kúpený Fiat Punto r. výroby 1996 nový. Parkovanie vonku počas 6 rokov. Za tú dobu ani jedna závada, len po 4 rokoch som menil silenbloky a iné NIČ. Žiadna korozia. Spotreba pri "normálnej" jazde v priemere za mesiac mesto + mimo mesta okolo 5 litrov a aj pod 5 litrov. To je vlastná skúsenosť za 6 rokov a najazdených 105.000 km. Vela ludí na Fiat nadáva, že je to auto na 2 roky atď. Ja mám inú skúsenosť.
Teraz mám Fabiu combi TDI už 3 koky spotreba fantastická a ide bez závad.
Pekný deň...
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ja mám Janko zasa kolegu, ktorý bol radosťou celý bez seba, že sa po 3 rokoch Punta zbavil. Dobrý motor, vcelky priestranné auto na danú triedu ale mal s ním kopu problémov.
0 0
Majopa Majopa

Majopa je offline (nepripojený) Majopa

Fiesta sa nedá porovnávať s Loganom. Uvedomte si, že všetci tu rozprávate o malých autách, kým Logan je najväčšie malé auto.
Napr. kufor Fiesta 284 litrov, Logan 510 l (ako Thalia).
A vnútorný priestor je bezkonkurenčný. Za takú cenu nekúpite nič.

Poradiť sa taxikárom - to je výborný nápad, nič lepšie sa nedá poradiť.
Sam som zvedavý, čo by narozprával.

Kto si kupuje Logan, nekupuje ho preto aby ho po skončení leasingu predával, ale aby mu slúžil aspoň 10 rokov.

A ešte iné hľadisko. Fabiu kupovať na Škoda patent. Je to predsa len obľúbená korisť zlodejov. Ja sám sa bojím, či svoju nájdem o dve hodiny na parkovisku.
Na Logany sa asi veľa zlodejom nenahrnie.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Voľakedy bol BMW radu 3 vo vnútri menší ako terajšia Fabia. Terajšie Polo je rádovo väčšie, ako GOLF I.

To len na úvod - "veľkosť" auta je relatívny pojem. Osobne sa lepšie cítim v malom ale živom, útulnom a dobre jazdiacom aute, ako v náklaďáku alebo autobuse. Ak niekto potrebuje denne využívať 510 l kufor (síce veľký ale "nevymakaný" a s malým nakladacím otvorom) je to vec jeho priority.

BTW, mám Focus I. (350 l kufor) a za Oktáviu I. (56O l kufor) by som ho nevymenil ani vo sne. Na dovolenku hodím na strechu box a ide sa.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Majopa
Na Logany sa asi veľa zlodejom nenahrnie.
Súhlas, mať LOGANA, tak na ňom nechám naschvál otvorené dvere.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
hmmm, my sme mali fiat stilo...nikdy viac fiat...tá kraksňa možno dobre vysierala, ale viac starla v servise ako pred domom...šmejd
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Logan- neLogan, Fiat -NeFiat, Fabia-neFabia, Toyota-neToyota.......mám aj ja referencie z okolia. Pri tej istej značke stačí, že autiak spustený z pásu o pár mesiacov inak a potom aj skúsenosť so spokojnosťou a návštevnosťou sevrisov sa diametrálne líši. A veru veľmi.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Jozef Mihál
Súhlas, mať LOGANA, tak na ňom nechám naschvál otvorené dvere.
Pre istotu s kľúčom v zapaľovaní
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať