akrestanova
24.09.09,13:56
Ahojte poraďaci! Som v zúfalej situácii. Otvárame reštauráciu a zháňali sme vhodnú osobu ako zodpovedného zástupcu - vyučený kuchár čašník. Po mnohých nepodarených pokusoch som našla mamičku, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke s dieťaťom, ktoré má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!
books
24.09.09,11:58
Ahojte poraďaci! Som v zúfalej situácii. Otvárame reštauráciu a zháňali sme vhodnú osobu ako zodpovedného zástupcu - vyučený kuchár čašník. Po mnohých nepodarených pokusoch som našla mamičku, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke s dieťaťom, ktoré má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!

Musí byť na TPP, ale môžete ju zamestnať aj na kratší pracovný úväzok.
veronikasad
24.09.09,11:58
Ahojte poraďaci! Som v zúfalej situácii. Otvárame reštauráciu a zháňali sme vhodnú osobu ako zodpovedného zástupcu - vyučený kuchár čašník. Po mnohých nepodarených pokusoch som našla mamičku, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke s dieťaťom, ktoré má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!
zodpovedný zástupca musí byť zamestnaný na pracovnú zmluvu - stačí pracovný pomer na kratší pracovný čas.
akrestanova
24.09.09,12:01
hmmm... ďakujem vám
Lianka
24.09.09,12:03
Hladam trochu... a nachadzam: http://www.porada.sk/t120458-zodpovedny-zastupca-formy-pracovnopravneho-vztahu.html. Preberalo sa to pred chvilou.
veronikasad
24.09.09,12:09
Hladam trochu... a nachadzam: http://www.porada.sk/t120458-zodpovedny-zastupca-formy-pracovnopravneho-vztahu.html. Preberalo sa to pred chvilou.
Teraz ešte čo s tým rod. príspevkom. To by sem mala nakuknúť Gabika
(brčko)
Lianka
24.09.09,12:12
Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!

Dohoda nestaci, to tu uz bolo povedane.


Teraz ešte čo s tým rod. príspevkom. To by sem mala nakuknúť Gabika
(brčko)

Udajne maju byt vo vyske a podmienkach nejake zmeny od 1.1.2010. Co plati dnes, nemusi platit od januara 2010. :eek:
veronikasad
24.09.09,12:14
Dohoda nestaci, to tu uz bolo povedane.



Udajne maju byt vo vyske a podmienkach nejake zmeny od 1.1.2010. Co plati dnes, nemusi platit od januara 2010. :eek:
Máš DRAKa - navrhované zmeny od 1.1.2010 sú uvedené v tomto príspevku p. Mihála


http://www.porada.sk/t119094-rodicovsky-prispevok-zmeny-navrhovane-od-1-1-2010-a.html
akrestanova
24.09.09,12:24
super! Takže žiadna šanca...
veronikasad
24.09.09,12:49
super! Takže žiadna šanca...
ak chce poberať RP v plnej výške - žiadna šanca