Zavrieť

Porady

zodpovedný zástupca

Ahojte poraďaci! Som v zúfalej situácii. Otvárame reštauráciu a zháňali sme vhodnú osobu ako zodpovedného zástupcu - vyučený kuchár čašník. Po mnohých nepodarených pokusoch som našla mamičku, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke s dieťaťom, ktoré má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    books je offline (nepripojený) books

    books
    akrestanova Pozri príspevok
    Ahojte poraďaci! Som v zúfalej situácii. Otvárame reštauráciu a zháňali sme vhodnú osobu ako zodpovedného zástupcu - vyučený kuchár čašník. Po mnohých nepodarených pokusoch som našla mamičku, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke s dieťaťom, ktoré má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!
    Musí byť na TPP, ale môžete ju zamestnať aj na kratší pracovný úväzok.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    akrestanova Pozri príspevok
    Ahojte poraďaci! Som v zúfalej situácii. Otvárame reštauráciu a zháňali sme vhodnú osobu ako zodpovedného zástupcu - vyučený kuchár čašník. Po mnohých nepodarených pokusoch som našla mamičku, ktorá je na predĺženej rodičovskej dovolenke s dieťaťom, ktoré má dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav. Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!
    zodpovedný zástupca musí byť zamestnaný na pracovnú zmluvu - stačí pracovný pomer na kratší pracovný čas.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lianka Pozri príspevok
    Hladam trochu... a nachadzam: http://www.porada.sk/t120458-zodpove...ho-vztahu.html. Preberalo sa to pred chvilou.
    Teraz ešte čo s tým rod. príspevkom. To by sem mala nakuknúť Gabika
    (brčko)

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    akrestanova Pozri príspevok
    Moja otázka znie: môžeme ju zamestnať prostredníctvom dohody o vykonaní práce, tak aby ona nestratila nárok na rodičovský príspevok a aby sme my mali v poriadku živnostenský úrad. Ďakujem za odpoveď!
    Dohoda nestaci, to tu uz bolo povedane.

    veronikasad Pozri príspevok
    Teraz ešte čo s tým rod. príspevkom. To by sem mala nakuknúť Gabika
    (brčko)
    Udajne maju byt vo vyske a podmienkach nejake zmeny od 1.1.2010. Co plati dnes, nemusi platit od januara 2010.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lianka Pozri príspevok
    Dohoda nestaci, to tu uz bolo povedane.



    Udajne maju byt vo vyske a podmienkach nejake zmeny od 1.1.2010. Co plati dnes, nemusi platit od januara 2010.
    Máš DRAKa - navrhované zmeny od 1.1.2010 sú uvedené v tomto príspevku p. Mihála


    http://www.porada.sk/t119094-rodicov...-1-2010-a.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    akrestanova Pozri príspevok
    super! Takže žiadna šanca...
    ak chce poberať RP v plnej výške - žiadna šanca

    zodpovedný zástupca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.