krajcirka
29.09.09,08:48
Mám živnosť na sprostredkovanie služieb. Môžem pod túto živnosť zahrnúť aj sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti, alebo musím mať aj živnosť na sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti.
Ďakujem za odpoveď
nana134
29.09.09,21:37
ahojte,ako to vlastne je,ked chce niekto pracovat ako realitny makler?Vsade hladaju realitky maklerov na zivnost,staci mat ukoncene stredoskolske vzdelanie.Niekde som ale citala,ze po novom musite mat vysokoskolske vzdelanie,alebo v minulosti pracovat min.5 rokov ako makler,je to pravda?Je to este stale volna zivnost?
akina
30.09.09,05:35
Mám živnosť na sprostredkovanie služieb. Môžem pod túto živnosť zahrnúť aj sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti, alebo musím mať aj živnosť na sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti.
Ďakujem za odpoveď
Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností
( činnosť realitnej kancelárie ) je viazaná živnosť, čiže voľná živnosť na sprostredkovanie služieb nestačí.
stonka
30.09.09,06:05
Realitná činnosť je viazaná živnosť a aby ste ju mohli vykonávať, musíte spĺňať tieto podmienky:
1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického, stavebného, alebo architektonického smeru alebo
2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a päť rokov praxe v odbore