Zavrieť

Porady

sprostredkovanie

Mám živnosť na sprostredkovanie služieb. Môžem pod túto živnosť zahrnúť aj sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti, alebo musím mať aj živnosť na sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti.
Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nana134 je offline (nepripojený) nana134

    nana134
    ahojte,ako to vlastne je,ked chce niekto pracovat ako realitny makler?Vsade hladaju realitky maklerov na zivnost,staci mat ukoncene stredoskolske vzdelanie.Niekde som ale citala,ze po novom musite mat vysokoskolske vzdelanie,alebo v minulosti pracovat min.5 rokov ako makler,je to pravda?Je to este stale volna zivnost?

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    krajcirka Pozri príspevok
    Mám živnosť na sprostredkovanie služieb. Môžem pod túto živnosť zahrnúť aj sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti, alebo musím mať aj živnosť na sprostredkovanie prenájmu nehnuteľnosti.
    Ďakujem za odpoveď
    Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností
    ( činnosť realitnej kancelárie ) je viazaná živnosť, čiže voľná živnosť na sprostredkovanie služieb nestačí.

    stonka je offline (nepripojený) stonka

    stonka
    Realitná činnosť je viazaná živnosť a aby ste ju mohli vykonávať, musíte spĺňať tieto podmienky:
    1. vysokoškolské vzdelanie ekonomického alebo právnického, stavebného, alebo architektonického smeru alebo
    2. úplné stredné vzdelanie s maturitnou skúškou a päť rokov praxe v odbore

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.