luboky
30.09.09,10:14
Zdravím.
Pri nahlasovaní zmeny vlastníka prípojky po jeho úmrtí, sme boli upozornení podľa stavu plynomeru, že od poslednej výmeny asi pred pol rokom, plynomer pravdepodobne nefunguje. Dom bol po úmrtí vlastníka po výmene plynomeru obývaný sporadicky,spotreba bola preto oproti predchádzajúcim obdobiam oveľa menšia. Má niekto skúsenosť s takouto situáciou,alebo vie niekto poradiť ako teraz postupovať aby nám plynári nenaúčtovali veľa.
arizona
30.09.09,08:35
Čo najskôr požiadať plynárov o kontrolu a príp. výmenu plynomeru.( Dá sa aj telefonicky)
luboky
30.09.09,08:54
no dobre to nahlásim, ale ako postupovať pri jednaní s plynármi?
arizona
30.09.09,10:10
no dobre to nahlásim, ale ako postupovať pri jednaní s plynármi?
Ja som im normálne zatelefonovala a oznámila, že sa mi zdá že nefunguje dobre - zasekáva. ( Maj po ruke nejakú faktúru, lebo budú pýtať údaje.)
Oznámili mi termín, kedy to prídu pozrieť, skontrolovali, dali mi za pravdu a vymenili za nový...toť vsjo ;)
buchač
30.09.09,14:14
no dobre to nahlásim, ale ako postupovať pri jednaní s plynármi?

Minulý týždeň som robil zmeny ...;)


Zoznam dokumentov a tlačív potrebných k zmene/rekonštrukcii odberného plynového zariadenia
Príloha 1 - Žiadosť o rozšírenie (zníženie) počtu plynových spotrebičov alebo ich rekonštrukciu v existujúcom odbernom mieste odberateľa
Príloha 2 - Zoznam miest kontaktu so zákazníkmi, na ktorých je možné podať žiadosť o rozšírenie (zníženie) počtu plynových spotrebičov alebo ich rekonštrukciu v existujúcom odbernom mieste odberateľa
Príloha 2a – Zoznam Zákazníckych centier SPP
Príloha 3 - Plnomocenstvo (t.j. oprávnenie konať v mene žiadateľa, ktorý požaduje zmenu na existujúcom odbernom mieste) - tlačivo na stiahnutie
Príloha 4 - Predchádzajúci súhlas vlastníka alebo správcu dotknutej nehnuteľnosti s uskutočnením zmien na existujúcom odbernom plynovom zariadení (tlačivo na stiahnutie)
Príloha 5 - Žiadosť o demontáž meradla - tlačivo na stiahnutie
Príloha 6 - Žiadosť o montáž meradla - tlačivo na stiahnutie
Príloha 7 - Zoznam miest kontaktu so zákazníkmi pre uskutočnenie zmien v Zmluve o dodávke plynu
Príloha 8 - Zápis o napustení plynu a odvzdušnení plynovodu - tlačivo na stiahnutie

http://www.spp.sk/