Zavrieť

Porady

nefunkčný plynomer

Zdravím.
Pri nahlasovaní zmeny vlastníka prípojky po jeho úmrtí, sme boli upozornení podľa stavu plynomeru, že od poslednej výmeny asi pred pol rokom, plynomer pravdepodobne nefunguje. Dom bol po úmrtí vlastníka po výmene plynomeru obývaný sporadicky,spotreba bola preto oproti predchádzajúcim obdobiam oveľa menšia. Má niekto skúsenosť s takouto situáciou,alebo vie niekto poradiť ako teraz postupovať aby nám plynári nenaúčtovali veľa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Čo najskôr požiadať plynárov o kontrolu a príp. výmenu plynomeru.( Dá sa aj telefonicky)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    luboky Pozri príspevok
    no dobre to nahlásim, ale ako postupovať pri jednaní s plynármi?
    Ja som im normálne zatelefonovala a oznámila, že sa mi zdá že nefunguje dobre - zasekáva. ( Maj po ruke nejakú faktúru, lebo budú pýtať údaje.)
    Oznámili mi termín, kedy to prídu pozrieť, skontrolovali, dali mi za pravdu a vymenili za nový...toť vsjo

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    luboky Pozri príspevok
    no dobre to nahlásim, ale ako postupovať pri jednaní s plynármi?
    Minulý týždeň som robil zmeny ...

    Zoznam dokumentov a tlačív potrebných k zmene/rekonštrukcii odberného plynového zariadenia
    Príloha 1 - Žiadosť o rozšírenie (zníženie) počtu plynových spotrebičov alebo ich rekonštrukciu v existujúcom odbernom mieste odberateľa
    Príloha 2 - Zoznam miest kontaktu so zákazníkmi, na ktorých je možné podať žiadosť o rozšírenie (zníženie) počtu plynových spotrebičov alebo ich rekonštrukciu v existujúcom odbernom mieste odberateľa
    Príloha 2a – Zoznam Zákazníckych centier SPP
    Príloha 3 - Plnomocenstvo (t.j. oprávnenie konať v mene žiadateľa, ktorý požaduje zmenu na existujúcom odbernom mieste) - tlačivo na stiahnutie
    Príloha 4 - Predchádzajúci súhlas vlastníka alebo správcu dotknutej nehnuteľnosti s uskutočnením zmien na existujúcom odbernom plynovom zariadení (tlačivo na stiahnutie)
    Príloha 5 - Žiadosť o demontáž meradla - tlačivo na stiahnutie
    Príloha 6 - Žiadosť o montáž meradla - tlačivo na stiahnutie
    Príloha 7 - Zoznam miest kontaktu so zákazníkmi pre uskutočnenie zmien v Zmluve o dodávke plynu
    Príloha 8 - Zápis o napustení plynu a odvzdušnení plynovodu - tlačivo na stiahnutie
    http://www.spp.sk/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.