testerASD
30.09.09,14:31
Zdravim,
neviem ci pisem do spravnej kategorie ale zial som nevedel najst tu spravnu. Chcel by som sa Vas opytat ohladom nasledujucej situacie:

Podla paragrafu § 71

Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.

Dna 30.09.2009 mi skonci pracovny pomer (1x na dobu urcitu). Mal by som obdrzat novu zmluvu zase na dobu neurcitu. Cize dnom nastupu 1.10.2009 by som mal mat novu zmluvu, avsak ako citam podla zakona v pripade ze nedostanem zmluvu (bod 2) a pokracujem dalej v praci (nepovedali mi ze koncim, len slovne ze to bude predlzene ale zatial bez papiera) tak automaticky mam narok na zmluvu na dobu neurcitu ? teda ja to tak chapem bez zavislosti od toho co sa hovorilo a ked vyhradne nemam zruseny vstup do budovy tak je to chapane ako ze pokracujem dalej a teda podla systemu je zamestnavatel vedomy toho ze pokracujem vo vykone prace ..

Neviem ci rozmyslam spravne, dakujem pekne za odpoved, cim skor tym lepsie lebo to zial nemam kde konzultovat :/
Chobot
30.09.09,12:38
Zdravim,
neviem ci pisem do spravnej kategorie ale zial som nevedel najst tu spravnu. Chcel by som sa Vas opytat ohladom nasledujucej situacie:

Podla paragrafu § 71

Skončenie pracovného pomeru
dohodnutého na určitú dobu

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

(3) Pred uplynutím dohodnutej doby sa môže skončiť pracovný pomer podľa odseku 1 aj inými spôsobmi uvedenými v § 59.Dna 30.09.2009 mi skonci pracovny pomer (1x na dobu urcitu). Mal by som obdrzat novu zmluvu zase na dobu neurcitu. Cize dnom nastupu 1.10.2009 by som mal mat novu zmluvu, avsak ako citam podla zakona v pripade ze nedostanem zmluvu (bod 2) a pokracujem dalej v praci (nepovedali mi ze koncim, len slovne ze to bude predlzene ale zatial bez papiera) tak automaticky mam narok na zmluvu na dobu neurcitu ? teda ja to tak chapem bez zavislosti od toho co sa hovorilo a ked vyhradne nemam zruseny vstup do budovy tak je to chapane ako ze pokracujem dalej a teda podla systemu je zamestnavatel vedomy toho ze pokracujem vo vykone prace ..

Neviem ci rozmyslam spravne, dakujem pekne za odpoved, cim skor tym lepsie lebo to zial nemam kde konzultovat :/

Áno, správne rozmýšľaš. Ak zajtra nastúpiš do práce a nadriadený ti pridelí prácu a zajtra hneď ráno ti nedajú podpísať dodatok k pracovnej zmluve, že tvoj PP predlžujú o dobu do ...... (dobu určitú), tak s PP mení na dobu neurčitú. Možno budú prekvapení, že to tak je, ale keď si prečítajú zákon už bude neskoro.