Alyssa
30.09.09,20:37
ahojte, potrebujem poradiť...kúpili sme pozemok v areáli bývaleho JRD...pozemok má ale užčiu výmeru...tak chceme objekt postaviť z jednej strany na hranici pozemku a z druhej strany 1,30 od hranice....susediace pozemky má v správe pozemkový fond...mzslíte, že je možné dostať takýto súhlas alebo napr. pozemky odkúpiť? A ešte niečo...y jednej strany vlastní SPF pozemok 3,5m široký a vdla neho je vlastníkom pozemku súkromná osoba....potrebujeme súhlas na stavbu aj od neho alebo len od bezprostredne susediaceho? ďakujem veľmi pekne....
milko78
01.10.09,05:35
Podla zakona ma byt odstupova vzdialenost od susednej parcely 2,0 m, su mozne vynimky ale stým musi suhlasit sused a stavebný urad, co sa týka suseda ktorý je o 3,5 m dalej tak ten by bol ucasnikom konania az vtedy pokial by bol nejak dotknuty stavbou( tienenim a pod.) Ak by ste potrebovali viac poradit, alebo ohladom projektu mozte mi zavolat na tel.č.........

Pozn. moderátora - číslo bolo vymazané - nedovolená reklama.

Chobot
Miloš Mičega - CIMOM TN
01.10.09,05:41
Tu je odpoveď k nutnosti súhlasu susedov :

http://www.porada.sk/t106294-odmena-pre-stavebny-urad-a-pre.html

CIMOM
Alyssa
01.10.09,08:19
ak tomu rozumiem cez známeho alebo za finančnú odmenu...no super, mzslím, že to pôjde...
boldizar6b
19.03.10,19:22
Chcel by som sa opytat,sused odkupil pozemok cca 60cm od nasho,ci mal mat suhlas od nas alebo nie? Alebo ako to vlastne je? Dakujem
arizona
19.03.10,19:27
Chcel by som sa opytat,sused odkupil pozemok cca 60cm od nasho,ci mal mat suhlas od nas alebo nie? Alebo ako to vlastne je? Dakujem
Neviem, či správne chápem tvoju otázku :confused:
Ale ak niekto kúpil pozemok vedľa Teba, nemusí si od Teba na to pýtať súhlas.
boldizar6b
19.03.10,19:37
Dobre,dakujem. Lebo mam chatu a asi 60cm od nasej chaty si odkupil sused pozemok a ide tam robit parkovisko tak som len chcel vediet ci nahodou nemusi mat odomna suhlas