macko001
03.10.09,11:45
!
marina8
03.10.09,14:59
asi by som sa na minimalnu mzdu " upichla k znamemu" aby odvody neboli nejake hrozne, a ked uz by som bola v 5 mesiaci, tak by sme sa dohodli na vypovedi a na 1-2 mesiace by som sa upichla zas k inemu znamenu kvoli maximalenj materskej
tolko teoria:)))
macko001
03.10.09,17:16
to marina8: a nemalo by to byt v opacnom garde?
t.j. do konca roka 2009 za mzdu zodpovedajucu max.vymeriavaciemu zakladu a od januara 2010 za minim.mzdu? ved v pripade terminu porodu a nasledneho zacatia vyplacania materskej v juni 2010 by sa mi zaklad pocital zo mzdy v predch.roku, t.j. 2009, alebo sa mylim?

to arizona: kvoli odstupnemu z vypovede na dohodu, ktore je vyssie ako plat za vypovednu dobu +odstupne (otvorene mi povedali, ze by som dostala vypoved hned po nastupe, ako je dobrym zvykom vo vela firmach teraz...)
marina8
03.10.09,18:46
to marina8: a nemalo by to byt v opacnom garde?
t.j. do konca roka 2009 za mzdu zodpovedajucu max.vymeriavaciemu zakladu a od januara 2010 za minim.mzdu? ved v pripade terminu porodu a nasledneho zacatia vyplacania materskej v juni 2010 by sa mi zaklad pocital zo mzdy v predch.roku, t.j. 2009, alebo sa mylim?

to arizona: kvoli odstupnemu z vypovede na dohodu, ktore je vyssie ako plat za vypovednu dobu +odstupne (otvorene mi povedali, ze by som dostala vypoved hned po nastupe, ako je dobrym zvykom vo vela firmach teraz...)


kamoska bola cely rok zamestnana, v oktobri otehotnela na dalsi rok mala v juli rodit, v maji sa na mesiac zamestnala u noveho zamestnavatela na max. vymeriavaci zaklad
ono je tam ta finta, ze ta vypoved sposobi, ze sa berie do uvahy prijem u noveho zamestnavatela, tak to nejako vysvetloval p. mihal, ja som to robila podla neho a bolo to ok, kamoska bola veelmi spokojna
zda sa mi zbytocne mat maximalny VZ cca 3 mesiace, ked mi staci o rok 1 mesiac
ale ked mas pochybnosti, tak zadaj otazku p. mihalovi, to budes ma 100%
brčko
03.10.09,18:52
to marina8: a nemalo by to byt v opacnom garde?
t.j. do konca roka 2009 za mzdu zodpovedajucu max.vymeriavaciemu zakladu a od januara 2010 za minim.mzdu? ved v pripade terminu porodu a nasledneho zacatia vyplacania materskej v juni 2010 by sa mi zaklad pocital zo mzdy v predch.roku, t.j. 2009, alebo sa mylim? Ak sa nanovo zamestnáš v r.2010, tak sa bude rátať materské z obdobia od posledného prihlásenia na nem.poistenie/vzniku PP. Vždy sa ráta z posledného poistenia, len pri dlhodobých PP sa ráta z predchádzajúceho kalend.roku.

to arizona: kvoli odstupnemu z vypovede na dohodu, ktore je vyssie ako plat za vypovednu dobu +odstupne (otvorene mi povedali, ze by som dostala vypoved hned po nastupe, ako je dobrym zvykom vo vela firmach teraz...)
.