Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    asi by som sa na minimalnu mzdu " upichla k znamemu" aby odvody neboli nejake hrozne, a ked uz by som bola v 5 mesiaci, tak by sme sa dohodli na vypovedi a na 1-2 mesiace by som sa upichla zas k inemu znamenu kvoli maximalenj materskej
    tolko teoria))

    macko001 je offline (nepripojený) macko001

    macko001
    to marina8: a nemalo by to byt v opacnom garde?
    t.j. do konca roka 2009 za mzdu zodpovedajucu max.vymeriavaciemu zakladu a od januara 2010 za minim.mzdu? ved v pripade terminu porodu a nasledneho zacatia vyplacania materskej v juni 2010 by sa mi zaklad pocital zo mzdy v predch.roku, t.j. 2009, alebo sa mylim?

    to arizona: kvoli odstupnemu z vypovede na dohodu, ktore je vyssie ako plat za vypovednu dobu +odstupne (otvorene mi povedali, ze by som dostala vypoved hned po nastupe, ako je dobrym zvykom vo vela firmach teraz...)

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    macko001 Pozri príspevok
    to marina8: a nemalo by to byt v opacnom garde?
    t.j. do konca roka 2009 za mzdu zodpovedajucu max.vymeriavaciemu zakladu a od januara 2010 za minim.mzdu? ved v pripade terminu porodu a nasledneho zacatia vyplacania materskej v juni 2010 by sa mi zaklad pocital zo mzdy v predch.roku, t.j. 2009, alebo sa mylim?

    to arizona: kvoli odstupnemu z vypovede na dohodu, ktore je vyssie ako plat za vypovednu dobu +odstupne (otvorene mi povedali, ze by som dostala vypoved hned po nastupe, ako je dobrym zvykom vo vela firmach teraz...)

    kamoska bola cely rok zamestnana, v oktobri otehotnela na dalsi rok mala v juli rodit, v maji sa na mesiac zamestnala u noveho zamestnavatela na max. vymeriavaci zaklad
    ono je tam ta finta, ze ta vypoved sposobi, ze sa berie do uvahy prijem u noveho zamestnavatela, tak to nejako vysvetloval p. mihal, ja som to robila podla neho a bolo to ok, kamoska bola veelmi spokojna
    zda sa mi zbytocne mat maximalny VZ cca 3 mesiace, ked mi staci o rok 1 mesiac
    ale ked mas pochybnosti, tak zadaj otazku p. mihalovi, to budes ma 100%
    Naposledy upravil marina8 : 03.10.09 at 18:51

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    macko001 Pozri príspevok
    to marina8: a nemalo by to byt v opacnom garde?
    t.j. do konca roka 2009 za mzdu zodpovedajucu max.vymeriavaciemu zakladu a od januara 2010 za minim.mzdu? ved v pripade terminu porodu a nasledneho zacatia vyplacania materskej v juni 2010 by sa mi zaklad pocital zo mzdy v predch.roku, t.j. 2009, alebo sa mylim? Ak sa nanovo zamestnáš v r.2010, tak sa bude rátať materské z obdobia od posledného prihlásenia na nem.poistenie/vzniku PP. Vždy sa ráta z posledného poistenia, len pri dlhodobých PP sa ráta z predchádzajúceho kalend.roku.

    to arizona: kvoli odstupnemu z vypovede na dohodu, ktore je vyssie ako plat za vypovednu dobu +odstupne (otvorene mi povedali, ze by som dostala vypoved hned po nastupe, ako je dobrym zvykom vo vela firmach teraz...)
    .

    koniec RD s 1.dietatom-ukoncenie PP dohodou-narok na dalsiu matersku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.