bobaes
04.10.09,14:12
Dobry den,

Potrebovala by som zhrnut a presne si ujasnit, co vsetko potrebujem vybavit pred nastupom na matersku dovolenku. Chcela by som poprosit niekoho, aby tu uviedol co a ako vybavit v socialnej poistovni, kedze zamestnanci SP niekedy neporadia spravne. Zaujma ma upresnenie, ake a kolko tlaciv doniest od lekara, kto vsetko to este musi potvrdit (napr. zamestnavatel), ako a do kedy si vybavit odvadzanie do II.piliera. Prosim, uvedte ako postupovat aj pri povinnom nemocenskom aj pri dobrovolnom nemocenskom poisteni, a prosim postup aj pre SZCO aj pre zamestnankynu. Dokedy pred nastupom na MD(som SZCO) musim mat uhradene odvody? Ak bude nastup napr. 9.11. musim do 8.11. uhradit vsetko, aby som nemala dlzoby na poistnom, plati sa za 11.mesiac aj nejaka alikvotna ciastka? Pocas poberania MD neplatim ziadne odvody, lenze ako to je hned po nastupe na RD? Plati za mna stat aj dobrovolne nemocenske poistenie, alebo si ho musim vcas zrusit? Dakujem :)
lenkak
04.10.09,12:49
skús si trošku vyhľadať info aj vo vyhľadávači, tém tu bolo kopu a takisto si skús pozrieť
http://jozefmihal.blogspot.com/
http://www.porada.sk/t86326-p3-ako-zvysit-materske.html
bobaes
04.10.09,15:57
Dakujem za radu, lenze vyhladavac na porade mi v poslednej dobe vobec nefunguje, tak sa trapim cez google, a vsetky rady su ohladom ako si zvysit matersku a o dobrovolnom poisteni. Toto ale viem, to som si nastudovala eset pred otehotnenim, teraz len potrebujem poradit ako spravne vybavit vsetky papierovcky a urady, aby mi nakoniec tu maximalnu matersku aj priznali. Nechcem skoncit na 160 eurach len preto, ze mi pani v socialnej poistovni zabudla povedat, ze musim dolozit eset nejaky dalsi papier.....
veronikasad
04.10.09,16:01
Dakujem za radu, lenze vyhladavac na porade mi v poslednej dobe vobec nefunguje, tak sa trapim cez google, a vsetky rady su ohladom ako si zvysit matersku a o dobrovolnom poisteni. Toto ale viem, to som si nastudovala eset pred otehotnenim, teraz len potrebujem poradit ako spravne vybavit vsetky papierovcky a urady, aby mi nakoniec tu maximalnu matersku aj priznali. Nechcem skoncit na 160 eurach len preto, ze mi pani v socialnej poistovni zabudla povedat, ze musim dolozit eset nejaky dalsi papier.....
Si zamestnanec, SZČO alebo dobrovolne nemocensky poistená osoba ?
bobaes
05.10.09,05:31
Som SZCO aj povinne aj dobrovolne nemocensky poistena.