jezo421
14.12.12,11:24
Ty pivko, ale ta linka na ten masiv je zaujimava. Musim tiez postudovat aj tuto moznost.

Majitel jedneho takeho zruboveho penzionu (myslim ze mu to robil Drevodom Rajec) sa vyjadril, ze nevyhody to ma dve - cenu a slabu "izolaciu zvuku" medzi vnutornymi prieckami. Ale pekne to je, aspon ak sa to umiestni do vhodneho prostredia :-)
taiko
14.12.12,10:33
Majitel jedneho takeho zruboveho penzionu (myslim ze mu to robil Drevodom Rajec) sa vyjadril, ze nevyhody to ma dve - cenu a slabu "izolaciu zvuku" medzi vnutornymi prieckami. Ale pekne to je, aspon ak sa to umiestni do vhodneho prostredia :-)
No tu zvukovu izolaciu som registroval ako nevyhodu drevodomu vo vseobecnosti, na viacerych forach. Aj co sa montovanych aj masivnych domov tyka. Ale mozno by sa to dalo riesit nejakym dodatocnym opatrenim
alltracboy
14.12.12,10:56
podla marelau nema drevodom ziadnu nevyhodu.. teraz to budes mas u neho nahnute :D Vid prve stranky prispevkov kedy som po tejte perle zacal s nim dohadovat.

dalo by sa to vyriesit tym ze by clovek zobral to najlepsie z drevodomu aj z murovanej stavby a to ze vonkajsi plast sendvic a vnutro murovane. Ale pokial nezalezi na hrubke steny tak kludne cely murovany dom. Murovany dom ma hromadu vyhod co sa tyka nielen svojpomocnej vystavby, ale aj svojpomocnej prerabky, alebo vacsej opravy.
alltracboy
14.12.12,10:59
nech si dava neuzitocne, on bude vyzerat ako pako.
alltracboy
14.12.12,11:01
poznam vela majitelov firiem co vyrabaju a teda ziaden nema cas behat po forach, hlavne ked nieco napises tak marleau je za chvilku online..
bromid
14.12.12,13:10
mozem potvrdit, ze izolacia drevodomu proti hlucnosti je dost mala. hlavne co sa tyka zvuku v noci. vtedy je pocut aj najmensi prd. takze ak by bol niekto moc hlucny pri nocnych radovankach, tak ludia v susednych izbach si to uziju tiez :D
taiko
14.12.12,13:27
mozem potvrdit, ze izolacia drevodomu proti hlucnosti je dost mala. hlavne co sa tyka zvuku v noci. vtedy je pocut aj najmensi prd. takze ak by bol niekto moc hlucny pri nocnych radovankach, tak ludia v susednych izbach si to uziju tiez :D
Tak sa zakaze prdiet a spalna rodicov sa urobi murovana :D
alltracboy
14.12.12,13:30
nieje lacnejsie zene vopchat do ust tenisak? :D
alltracboy
14.12.12,13:31
aj prdenie by sa tak dalo poriesit... ku kazdemu drevodomu sada lopticiek zdarma.. koncorocna akcia..
marleau
14.12.12,13:40
mozem potvrdit, ze izolacia drevodomu proti hlucnosti je dost mala. hlavne co sa tyka zvuku v noci. vtedy je pocut aj najmensi prd. takze ak by bol niekto moc hlucny pri nocnych radovankach, tak ludia v susednych izbach si to uziju tiez :D

Je dôležité urobiť dostatočnú dilatáciu medzi jednotlivými stenami,takisto medzi stenami a stropom a dá sa spraviť aj odizolovanie opláštenia od nosného dreveného rámu. Prenos zvuku cez opláštenie tam určite je,ale ten je potrebné eliminovať a netrieskať to tam len tak ako sa povie naverímboha. Potom by aj sadrokartónové priečky medzi izbami niekde v prerábanom podkroví museli prepúšťať hluk.
bjuty smis
14.12.12,13:44
prídem dom z práce a vidím, že majster drevostavieb marleau mi poslal súkromnú správu :

Nikto nekúše klávesnicu,len takí,ktorým padajú kuchynské linky....

možno by mi to mohol vysvetliť, lebo nechápem, čo tým myslí, čo to má s témou, ani s mojím dotazom...
ciners
14.12.12,13:58
Hosi, ze vas to este bavi. Aj drevodom sa da inak odhlucnit, len ta skladba stien musi byt ina. Mozno sa opakujem, ale vsetko sa da riesit, otazka je za kolko. Niektory material ma danu vlastnost prirodzene a nemusime ju nahanat nicim dodatocnym, niektory potrebuje drahe dodatocne riesenie, ale zase ma inu vyhodu, ktoru ten prvy nema. Tato tema je v podstate uplne zbytocna v tom ponimani, do akeho dospela.
taiko
14.12.12,14:18
Hosi, ze vas to este bavi. Aj drevodom sa da inak odhlucnit, len ta skladba stien musi byt ina. Mozno sa opakujem, ale vsetko sa da riesit, otazka je za kolko. Niektory material ma danu vlastnost prirodzene a nemusime ju nahanat nicim dodatocnym, niektory potrebuje drahe dodatocne riesenie, ale zase ma inu vyhodu, ktoru ten prvy nema. Tato tema je v podstate uplne zbytocna v tom ponimani, do akeho dospela.
No ja dufam, ze sa dotycni nezbednici uz dovadili a uvidime nejake relevantne prispevky, skusenosti a podnety, napr coho sa pri drevostavbe vyvarovat, na co dat pozor, co nepodcenit, o materialoch, postupoch a tak.
pivko
14.12.12,14:30
220870 má pravdu:
Prispevok 33 : Jediná výhoda domu z lisovaného dreva v porovnaní s murovaným domom je cena.Teda aspoň na západných stavebných trhoch je cca tretinová.Nie ako podnikavci v SK sa snažia predať drevennú búdu za cenu murovaného domu.
Príspevok 91:
Pokiaľ cena drevostavby rovnása cene murovaného neni o čom.Ak bude stáť drevostavba plovicu alebo tretinu ceny murovaného,ako v USA, Kanade, Fínsku,Austrálii ...potom možno.Ale na Slovensku je to cca 90% z ceny.
alltracboy
14.12.12,14:50
nemyslim ze by tu po roku padlo nieco co by este malo cenu. Def si dal spravit drevodom lebo jeho otec robil s drevom a myslel si ze bude mat ekodom.. a nevadilo mu ze ho stal 5 mega. Niekto na to proste ma a chce to.
tommi_d
14.12.12,15:09
Nie je to úplne pravda, pretože u nás sa porovnáva neporovnateľné a to väčšinou cena montovaného drevodomu stavaného dodávateľsky a cena murovaného väčšinou horších tepelno - izolačných vlastností stavaného kvázi svojpomocou. S montovanými domami sa zaoberám 12 rokov a nepoznám človeka, ktorý vlastní montovaný dom, že by ľutoval, že ho má. Poznám človeka, ktorý v Topoľčanoch vyrastal v montovanom dome z roku 1952 a nepovedal naň jedno krivé slovo...
Zbytočne sa navážate do Marlea, bodaj by takých ľudí bolo viacej čo robia svoju robotu dobre a vyznajú sa v problematike montovaných domov a určite si ho vážim viac ako
jedincov, ktorí si myslia, že keď si kvázi svojpomocou prostredníctvom partií živnostníkov postavili svoj dom a myslia si, že tu môžu svoje múdrosti rozdávať plnými priehrštiami
bjuty smis
14.12.12,18:28
no nesúhlasím, že je to neporovnatelné....máš zle položenú otázku....tá neznie, ako j e stavané
alltracboy
15.12.12,07:53
co tak pisat fakty. napriklad cisla. Ja poznam 30 ludi co vyrastali v drevodome a jedneho v hlinenej bude a tiez sa nestazuju. Ako vies ako robi marleau svoju robotu? Ja len vidim silne reci a sem tam infosku ktora mi nic neda lebo je vseobecne znama.
alltracboy
15.12.12,07:55
ked sa opytam na konkretnu vec tak nepride ziadna odpoved.. a tak bolo aj pred rokom,..preto som si na neho spravil nazor aky mam. Radsej rozdavat prieshrstiami nejake info ako vypisovat ze som naj majster a z toho nemame nic. Tu sa diskutuje nie?
tommi_d
15.12.12,18:26
aké čísla by chcel vedieť ? počet ľudí bývajúcich v montovaných domoch a sú spokojný ?
alltracboy
16.12.12,06:57
take cisla by mi moc nepomohli, vacsina ludi je spokojna v tom co byva, Ked niekto ide z panelaku do montovaneho nevie ake je to modernom murovanom. Cisla ohladne vyhodnosti montovaneho domu proti murovanemu. pocity niesu cisla teda sa nedaju porovnavat.
tommi_d
16.12.12,07:25
ja netvrdím, že montovaný je len o výhodách oproti murovanému, ale zároveň odmietam tvrdenia o jeho prevažujúcich nevýhodách oproti murovanému
alltracboy
16.12.12,10:03
kazdy povazuje za nevyhodu nieco ine.. pokial by boli tie domy 50/50 tak jedina nevyhoda uz bude prevazujuca. marleau pisal ze drevodom nema nevyhody.
ivcapivca
05.01.14,15:02
Marleau ahoj, môžem sa s tebou kontaktovať? sympatizujem s tvojimi názormi. Rozmýšľame nad stavbou drevodomu a v podstate robíme si prieskum firiem. dik
Achelan
07.01.14,11:33
LEN PRE ZAUJIMAVOST:

cenové porovnanie MUROVANÝ DOM a MONTOVANÝ DREVODOM
(je to iba obvodové murivo pre porovnanie pri tepelnom odpore R=5, bez ceny práce, v katalógových cenách)
(Pre rozmer domu 8x13, 105m2 obsah plášťa bez okien, dverí a iných vecičiek)

Murovaný dom
(kvádre Ytong Lambda +, malta, príp. pena v cene)
5710 EUR

Drevodom
(drevo + sušenie, izolácia Nobasil TP 138, OSB dosky vonkajšie aj vnútorné, fólia, skrutky 4 druhy, páska, sadrokartónové dosky zvnútra)
3500 EUR