bonboncek
06.10.09,13:13
Dobrý deň, ja by som sa chcela len tak informovať,, a počuť aj Váš názor na to...;)

Moja známa pracuje doma/sklada bižutériu/, myslim že to poznáte ,,práca na doma,, . Pri tejto práci jej teraz navrhli, aby si na to spravila živnosť... že ďalej len tak to už nejde.. Ona o tom premýšľala, no nevie či sa jej to vôbec oplatí. Tak ja by som Vás poprosila aj o radu, že akú živnosť by na to potrebovala... a aj s účtovníctvom ako by to bolo??:rolleyes: Alebo je to blbosť?? Čo si myslite vy???:cool:

Vopred ďakujem ak mi niekto poradi.:o
veronikasad
06.10.09,11:14
Dobrý deň, ja by som sa chcela len tak informovať,, a počuť aj Váš názor na to...;)

Moja známa pracuje doma/sklada bižutériu/, myslim že to poznáte ,,práca na doma,, . Pri tejto práci jej teraz navrhli, aby si na to spravila živnosť... že ďalej len tak to už nejde.. Ona o tom premýšľala, no nevie či sa jej to vôbec oplatí. Tak ja by som Vás poprosila aj o radu, že akú živnosť by na to potrebovala... a aj s účtovníctvom ako by to bolo??:rolleyes: Alebo je to blbosť?? Čo si myslite vy???:cool:

Vopred ďakujem ak mi niekto poradi.:o
Aký je jej mesačný príjem z toho "podnikania".
Ak bude SZČO, musí platiť mesačné preddavky do zdr.poisťovne 41,37 EUR.
bonboncek
06.10.09,13:16
Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.
Stanislav 1975
06.10.09,13:24
Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.

ak má mesačne tých 1400eur,tak to by sa jej už aj oplatilo ísť na živnosť-aspoň by si dala kopu vecí do nákladov a pod.-ja na jej mieste by som do toho šiel...
danushka
06.10.09,13:27
Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.
budem mimotemy, ale to fakt?
Idem skladať korálky, namôjdušu.Absolútne za tým nech nik nehľadá kvapku sarkazmu. Keby som s čistou hlavou vedela vyrobiť 1400€ mesačne, okamžite mením.

Čo sa týka odvodov, prvý rok do SP odovdy platiť nemusí, od júla 2010 by však musela. Pri živnosti Tvojej známej by možno postačovalo spracovať DP cez paušálne výdavky, ťažko povedať...Keby boli paušálne výdavky, určite by to bolo lacnejšie oproti preukázateľným výdavkom, čo by bolo pre pani účtovníčku pracnejšie a zároveň pre podnikateľku drahšie.
Pozor na formulovanie zmluvy, na základe ktorej by sa takáto práca vykonávala. Aby to nebolo možné pretransformovať do závislej činnosti.
belo72
06.10.09,13:29
Ak je to cisty zisk tak na zivnost ako pisal stanislav1975.
Stanislav 1975
06.10.09,13:33
budem mimotemy, ale to fakt?
Idem skladať gorálky, namôjdušu.Absolútne za tým nech nik nehľadá kvapku sarkazmu. Keby som s čistou hlavou vedela vyrobiť 1400€ mesačne, okamžite mením.

Čo sa týka odvodov, prvý rok do SP odovdy platiť nemusí, od júla 2010 by však musela. Pri živnosti Tvojej známej by možno postačovalo spracovať DP cez paušálne výdavky, ťažko povedať...Keby boli paušálne výdavky, určite by to bolo lacnejšie oproti preukázateľným výdavkom, čo by bolo pre pani účtovníčku pracnejšie a zároveň pre podnikateľku drahšie.
Pozor na formulovanie zmluvy, na základe ktorej by sa takáto práca vykonávala. Aby to nebolo možné pretransformovať do závislej činnosti.

Danushka, ťažko povedať,či by boli lepšie paušálné výdavky ako skutočné-my nemožeme vedieť,čo je schopná si dať do výdavkov...
danushka
06.10.09,13:42
budem mimotemy, ale to fakt?
Idem skladať gorálky, namôjdušu.Absolútne za tým nech nik nehľadá kvapku sarkazmu. Keby som s čistou hlavou vedela vyrobiť 1400€ mesačne, okamžite mením.

Čo sa týka odvodov, prvý rok do SP odovdy platiť nemusí, od júla 2010 by však musela. Pri živnosti Tvojej známej by možno postačovalo spracovať DP cez paušálne výdavky, ťažko povedať...Keby boli paušálne výdavky, určite by to bolo lacnejšie oproti preukázateľným výdavkom, čo by bolo pre pani účtovníčku pracnejšie a zároveň pre podnikateľku drahšie.
Pozor na formulovanie zmluvy, na základe ktorej by sa takáto práca vykonávala. Aby to nebolo možné pretransformovať do závislej činnosti.


Danushka, ťažko povedať,či by boli lepšie paušálné výdavky ako skutočné-my nemožeme vedieť,čo je schopná si dať do výdavkov...

Myslým, že som to aj napísala, že ťažko povedať Stanko;)
Pokiaľ zadávateľ jasne neformuluje konkrétnu situáciu, je naozaj ťažko povedať.
Vychádzam len zo sedliackeho úsudku, že pokiaľ to daná osoba robí doma, tak určite nevyhodí 200€ mesačne za prenájom dielne len preto, že sa stala živnostníkom a potrebuje si vytvárať výdavky. Ak by si aj daná osoba chcela vykázať nákup PHL, tak by musela mať zaplatenú daň z MV.
Tých modelových situácií je neúrekom, optimalizovať sa dá určite.
Stanislav 1975
06.10.09,13:45
Myslým, že som to aj napísala, že ťažko povedať Stanko;)
Pokiaľ zadávateľ jasne neformuluje konkrétnu situáciu, je naozaj ťažko povedať.
Vychádzam len zo sedliackeho úsudku, že pokiaľ to daná osoba robí doma, tak určite nevyhodí 200€ mesačne za prenájom dielne len preto, že sa stala živnostníkom a potrebuje si vytvárať výdavky. Ak by si aj daná osoba chcela vykázať nákup PHL, tak by musela mať zaplatenú daň z MV.
Tých modelových situácií je neúrekom, optimalizovať sa dá určite.

je aj možnosť,že tých 200eur za prenájom dielne nevyhodí,ale do nákladov si ich dá-lebo bude mať na to doklady,hmhm-ak je šikovná :confused::confused::confused:-a pri zárobku 1400eur ja by som si tú živnosť urobil...
Stanislav 1975
06.10.09,13:46
je aj možnosť,že tých 200eur za prenájom dielne nevyhodí,ale do nákladov si ich dá-lebo bude mať na to doklady,hmhm-ak je šikovná :confused::confused::confused:-a pri zárobku 1400eur ja by som si tú živnosť urobil...

Všetko sa dá, len treba chcieť...
JarkaL
06.10.09,13:46
No na navliekanie korálok toho až tak veľa nepotrebuje. Predpokladám, že materiál dostáva od tej firmy, pre ktorú to skladá. Takže si myslím, že s paušálnymi výdavkami to bude mať lepšie. A doteraz ju platili ako zamestnankyňu?
cloe
06.10.09,13:46
Tak prijem ma okolo tych 1400 eur.

No, nechcem hádať, ale nie je to náhodou ročný príjem?
Teda ak by to bol mesačný príjem tak som z toho:eek:!
Stanislav 1975
06.10.09,13:48
No, nechcem hádať, ale nie je to náhodou ročný príjem?
Teda ak by to bol mesačný príjem tak som z toho:eek:!

cloe, neviem,ale ja tomu verím-jedna moja kamoška robí všelijaké veci zo slamy a zarobí minimálne ako ja,ak nie viac...:mad::mad::mad:
JarkaL
06.10.09,13:49
Veru, to by som hneď odovzdala šanóny a radšej navliekala tie korálky pri peknej muzike.
Stanislav 1975
06.10.09,13:50
No na navliekanie korálok toho až tak veľa nepotrebuje. Predpokladám, že materiál dostáva od tej firmy, pre ktorú to skladá. Takže si myslím, že s paušálnymi výdavkami to bude mať lepšie. A doteraz ju platili ako zamestnankyňu?

Keď je šikovná-dali by sa veci vybaviť-može mať zamestnancov, priestory prenajaté,auto a pod....
Lianka
06.10.09,13:54
Ta "praca na doma" je na zaklade coho vyplacana? (vo vseobecnosti) Dohoda o pracovnej cinnosti... alebo?
JarkaL
06.10.09,13:56
Keď je šikovná-dali by sa veci vybaviť-može mať zamestnancov, priestory prenajaté,auto a pod....
Stanko, nenavádzaj...:(
Stanislav 1975
06.10.09,14:13
Stanko, nenavádzaj...:(

ok,už som ticho,len som chcel oponovať tomu,že asi nebude mať veľa nákladov,len som chcel podotknúť,že keď je šikovná,tak by sa dalo nákladov zohnať habadej-ale už som ticho...:):):)
Stanislav 1975
06.10.09,14:17
ok,už som ticho,len som chcel oponovať tomu,že asi nebude mať veľa nákladov,len som chcel podotknúť,že keď je šikovná,tak by sa dalo nákladov zohnať habadej-ale už som ticho...:):):)

Len doplním,preto sú veľmi doležité dobré účtovničky-taká ktorá vie poradiť čo a ako-čo sa dá,čo sa nedá a pod.-dobrá účtovníčka je hotový poklad...:cool::cool::cool:
danushka
06.10.09,14:35
ok,už som ticho,len som chcel oponovať tomu,že asi nebude mať veľa nákladov,len som chcel podotknúť,že keď je šikovná,tak by sa dalo nákladov zohnať habadej-ale už som ticho...:):):)

Ako sorry Stanko, nechápem. Účelom podnikania je vytvárať zisk a nie zháňať si doklady ako zisk nevytvoriť. Ten, kto mi dá doklad - výdavok daňovo uznateľný, tiež má nejakú povinnosť voči štátu.
Naozaj šikovná účtovníčka dokáže optimalizovať. Ale šikovná účtovníčka svojmu klientovi aj vysvetlí, že tetušky na DÚ vedia, ktorá sféra sa v akých percentuálnych výdavkoch pohybuje. Štatistika nepustí. Pokiaľ sa živnostník zmestí do štatistík v oku tety na DÚ a ešte ten istý živnostník odvedie daň, má zaručene pokoj.
Vlk sýty a baran celý, to je krédo, ktorého sa treba držať a nie vytvárať si umelé výdavky, do ktorých je ťažké sa trafiť v daľšom roku podnikania.
Stanislav 1975
06.10.09,14:38
Ako sorry Stanko, nechápem. Účelom podnikania je vytvárať zisk a nie zháňať si doklady ako zisk nevytvoriť. Ten, kto mi dá doklad - výdavok daňovo uznateľný, tiež má nejakú povinnosť voči štátu.
Naozaj šikovná účtovníčka dokáže optimalizovať. Ale šikovná účtovníčka svojmu klientovi aj vysvetlí, že tetušky na DÚ vedia, ktorá sféra sa v akých percentuálnych výdavkoch pohybuje. Štatistika nepustí. Pokiaľ sa živnostník zmestí do štatistík v oku tety na DÚ a ešte ten istý živnostník odvedie daň, má zaručene pokoj.
Vlk sýty a baran celý, to je krédo, ktorého sa treba držať a nie vytvárať si umelé výdavky, do ktorých je ťažké sa trafiť v daľšom roku podnikania.

nesúhlasím, ale nechajme to tak a kto mi dokáže,že som nemal prenajaté priestory a prenajaté auto a pod.?A prečo by som to nemohol mať prenajaté?Ja tie korálky(od Natálky:)) niekde musím navliekať a nejako musím ísť pre tovar...Nechajme to tak, nerozumieme si...
Kazu
06.10.09,14:48
Neviem ako to majú organizované, ale zaváňa mi to závislou činnosťou
bonboncek
06.10.09,19:15
Ahojky,,,, ďakujem všetkým za ich názory....:)

no áno čistý zisk je 1400 eur,, no mohla by mať aj viac..
Tak je to takto.. moja známa skladá perá... od jedného perá ma 0, 75 centov.
Ako tu už bolo spomínané,, materiál jej posiela firma...
Ona má výdavky iba na to poštovné a balné/keď posiela tie hotové perá naspäť/
bonboncek
06.10.09,19:23
Všimla som si otázku od Lianky,,, podľa čoho je výplacaná tá práca na doma.. tak podľa ,,úkolu,, , koľko spraví, toľko bude mať zarobené. A nie je to na žiadnu dohodu, nič.....- to neviem prečo..

no musim povedať, tá známa je moja mama...:)
mama, tam najprv poslala tie poplatky čo chceli, oni jej potom poslali registračný formulár, vyplnila ho.. a hneď na to jej poslali už material na prácu... takže tak....
žiadna zmluva,,,ničč... je to trošku aj čudnééé ale aj ta
k šla do toho...

Inak zatiaľ jej všetko vyplatili, ako mali..Peniaze jej vyplácajú šekom. Je to trošku čudný systém práce.. tak preto sa nevie ani rozhodnúť či v tom bude pokračovať, alebo nie... a hlavne teraz, keď jej písali, že ak chce to ďalej robiť, tak už iba na živnosť...

To asi bola ,,skúšobná doba,, ? alebo čo ja viem...:)
bonboncek
06.10.09,19:31
Stanko ďakujem za tie nápady,, :)veď aj ja som už na niečom takom rozmýšľala, keby šla na tú živnosť...

Ja by som sa ešte chcela spýtať.. a aku živnosť by si mala vybrať...??? skladanie pier?? hmm??? ja som sa už na to pozerala, no nejak by to chcelo poradiť. :)

U nás na úradoch nie sú tie ,,tety,, veľmi zhovorčivé aby poradili....:)) tak preto píšem tu...

Je to možno čudný prípad, ale čo už...:) dúfam že mi poradite ďalej...:)) a ešte razzz všetkým ďakujem.
pepsikova
06.10.09,19:32
..no ak doteraz jednali s tvojou mamou seriozne a všetko jej vyplatili, tak určite by boli ochotní zaviazať sa, že jej na určitý čas, dajmetomu 1 rok, budú dodávať komponenty..aby si mohla založiť tú živnosť a bola si istá, že bude mať čo robiť..
(živnosť by s mohla volať"kompletizácia komponentov)
Xanti
06.10.09,19:37
..no ak doteraz jednali s tvojou mamou seriozne a všetko jej vyplatili, tak určite by boli ochotní zaviazať sa, že jej na určitý čas, dajmetomu 1 rok, budú dodávať komponenty..aby si mohla založiť tú živnosť a bola si istá, že bude mať čo robiť..
(živnosť by s mohla volať"kompletizácia komponentov)
Súhlasím, vybavenie živnosti stojí 3 eurá, a ked sa začnú správať neseriozne. Nie je problém ju zrušiť.

mimotemy Bonboncek nolem daj kontakt, namiesto radenia na porade budem po nociach navliekať gorálky aspon na bytík zarobím :D:D:D:D:D

Mám pocit, že živnosť by mala byť čosi s obchodom.
misomiso
06.10.09,19:59
Ahojky,,,, ďakujem všetkým za ich názory....:)

no áno čistý zisk je 1400 eur,, no mohla by mať aj viac..
Tak je to takto.. moja známa skladá perá... od jedného perá ma 0, 75 centov.
Ako tu už bolo spomínané,, materiál jej posiela firma...
Ona má výdavky iba na to poštovné a balné/keď posiela tie hotové perá naspäť/

Eeeeeej - to by bola robota pre mna. To bola moja oblubena cinnost v skole, od prvej triedy az po VS, ked som sa nudil. Za hodinu som vedel pero rozobrat a zlozit mozno aj 100 raz. Kolko by som mal za tie roky zarobene?
misomiso
06.10.09,20:02
Všimla som si otázku od Lianky,,, podľa čoho je výplacaná tá práca na doma.. tak podľa ,,úkolu,, , koľko spraví, toľko bude mať zarobené. A nie je to na žiadnu dohodu, nič.....- to neviem prečo..

no musim povedať, tá známa je moja mama...:)
mama, tam najprv poslala tie poplatky čo chceli, oni jej potom poslali registračný formulár, vyplnila ho.. a hneď na to jej poslali už material na prácu... takže tak....
žiadna zmluva,,,ničč... je to trošku aj čudnééé ale aj ta
k šla do toho...

Inak zatiaľ jej všetko vyplatili, ako mali..Peniaze jej vyplácajú šekom. Je to trošku čudný systém práce.. tak preto sa nevie ani rozhodnúť či v tom bude pokračovať, alebo nie... a hlavne teraz, keď jej písali, že ak chce to ďalej robiť, tak už iba na živnosť...

To asi bola ,,skúšobná doba,, ? alebo čo ja viem...:)

To trocha meni situaciu, zavana to otrepanym podvodom, neboli tie poplatky nahodou vyssie ako ten prijem?
k.i.n.o.
06.10.09,20:20
Ja by som sa ešte chcela spýtať.. a aku živnosť by si mala vybrať...??? skladanie pier?? hmm??? ja som sa už na to pozerala, no nejak by to chcelo poradiť. :)

U nás na úradoch nie sú tie ,,tety,, veľmi zhovorčivé aby poradili....:)) tak preto píšem tu...


Výroba bižutérie a suvenírov

Zdroj:
Zoznam odporúčaných označení voľných živností a ich bližšie vymedzenie, Ministerstvo vnútra SR, Sekcia verejnej správy, Odbor živnostenského podnikania

http://www.civil.gov.sk/archiv/p09/p09-05.shtm
pepsikova
06.10.09,20:21
Eeeeeej - to by bola robota pre mna. To bola moja oblubena cinnost v skole, od prvej triedy az po VS, ked som sa nudil. Za hodinu som vedel pero rozobrat a zlozit mozno aj 100 raz. Kolko by som mal za tie roky zarobene?..
..no to ja rozoberiem pero dvakrát, strhá sa závit a perečko ide do koša..bola by som hladná a smädná až doteraz..si lepší...:D..alebo rozoberáš kvalitnejšie perá...
misomiso
06.10.09,20:28
..
..no to ja rozoberiem pero dvakrát, strhá sa závit a perečko ide do koša..bola by som hladná a smädná až doteraz..si lepší...:D..alebo rozoberáš kvalitnejšie perá...

Tiez ich skoncilo dost v kosi - samozrejme.
bonboncek
07.10.09,10:51
Misomiso,, no tie poplatky vôbec neboli vôbec vyššie ako ten prijem.. :)no musim uznať, na začiatku sa trošku obávala, že či to nebude nejaký podvod, ale čo, ,, keď neskúsiš, tak nevieš,,...

najprv poslala 20 eur, jej poslali nejaké papiere a potom okolo 30 eur... to bolo všetko. :)

žiaden podvod to nebol....čo bola rada...:)
Lianka
07.10.09,13:24
Všimla som si otázku od Lianky,,, podľa čoho je výplacaná tá práca na doma.. tak podľa ,,úkolu,, , koľko spraví, toľko bude mať zarobené. A nie je to na žiadnu dohodu, nič.....- to neviem prečo..

no musim povedať, tá známa je moja mama...:)
mama, tam najprv poslala tie poplatky čo chceli, oni jej potom poslali registračný formulár, vyplnila ho.. a hneď na to jej poslali už material na prácu... takže tak....
žiadna zmluva,,,ničč... je to trošku aj čudnééé ale aj ta
k šla do toho...

Inak zatiaľ jej všetko vyplatili, ako mali..Peniaze jej vyplácajú šekom. Je to trošku čudný systém práce.. tak preto sa nevie ani rozhodnúť či v tom bude pokračovať, alebo nie... a hlavne teraz, keď jej písali, že ak chce to ďalej robiť, tak už iba na živnosť...

To asi bola ,,skúšobná doba,, ? alebo čo ja viem...:)

Mna to zaujima, lebo to zavana nezdanenym prijmom, resp. povinnostou danovnika uviest prijem vo svojom DP. (Kolki to urobia?!) Ak prijem nie je zrazeny zrazkovou danou, danovnik nie je v pracovnopravnom pomere (ani dohoda?), zrejme nedostane ani ziadne "potvrdenie o prijme", a este k tomu mu prijem vyplacaju sekom... :eek: Tak uz teda neviem... Na zaklade coho si to firma dava do nakladov, ked kdekomu zasiela sekom peniaze? (To su take basnicke otazky...:mad:)

Firma ma uz asi problem obhajit si taketo praktiky, preto sa necudujem, ze to chcu "zlegalizovat".
katkamini
07.10.09,13:49
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako je to s marodkou pri SZČO ale mam jeden rok uľavu od socialnej poisťovni. Bude mi niečo vyplácané alebo nie?
Lianka
07.10.09,13:55
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako je to s marodkou pri SZČO ale mam jeden rok uľavu od socialnej poisťovni. Bude mi niečo vyplácané alebo nie?

katkamini, si v uplne inej teme... tu riesime nieco ine. Skus zadat otazku do temy Odvody.
bonboncek
07.10.09,20:01
Mna to zaujima, lebo to zavana nezdanenym prijmom, resp. povinnostou danovnika uviest prijem vo svojom DP. (Kolki to urobia?!) Ak prijem nie je zrazeny zrazkovou danou, danovnik nie je v pracovnopravnom pomere (ani dohoda?), zrejme nedostane ani ziadne "potvrdenie o prijme", a este k tomu mu prijem vyplacaju sekom... :eek: Tak uz teda neviem... Na zaklade coho si to firma dava do nakladov, ked kdekomu zasiela sekom peniaze? (To su take basnicke otazky...:mad:)

Firma ma uz asi problem obhajit si taketo praktiky, preto sa necudujem, ze to chcu "zlegalizovat".


No Lianka máš pravdu, je to veľmi čudný systém práce...aj mama sa čudovala, že žiadna dohoda, nič..:confused: , ale keď platia, tak prečo si nezarobiť niečo.
Neviem čo to je za firma, ako to všetko riešia..../s tými nákladmi a výdavkami/. Inak je to nejaká nemecká firma../ asi tam maju nejaké čudné systémy/... :) Je pritom aj dosť váhavá otázka, či isť na tú živnosť...:cool: a nie???:confused:
pepsikova
07.10.09,20:11
No Lianka máš pravdu, je to veľmi čudný systém práce...aj mama sa čudovala, že žiadna dohoda, nič..:confused: , ale keď platia, tak prečo si nezarobiť niečo.
Neviem čo to je za firma, ako to všetko riešia..../s tými nákladmi a výdavkami/. Inak je to nejaká nemecká firma../ asi tam maju nejaké čudné systémy/... :) Je pritom aj dosť váhavá otázka, či isť na tú živnosť...:cool: a nie???:confused:..

..no teda tá firma má určite nejakú adresu..tak nech mamka napíše niečo takto:""...na základe vašej ponuky pracovať pre vašu firmu na živnosť, vás žiadam o vyjadrenie, o akú dlhú dobu spolupráce s vami by šlo a tiež ma zaujíma, či dodávky práce pre mňa budú pravidelné a na akú dlhú dobu...blabla..a potom uvidíš, či sa vyjadria, alebo nie...a podľa toho mamka nech spraví živnosť, alebo robí, pokiaľ sa dá, na čierno..asi tak by som poriešila ja..
Danila
08.10.09,04:59
je aj možnosť,že tých 200eur za prenájom dielne nevyhodí,ale do nákladov si ich dá-lebo bude mať na to doklady,hmhm-ak je šikovná :confused::confused::confused:-a pri zárobku 1400eur ja by som si tú živnosť urobil...Občas rád chodíš na hrane/!/;), hops, prepáč, po kladine, ešteže sa tu potuľovala danushka.:)
danushka
08.10.09,10:13
Občas rád chodíš na hrane/!/;), hops, prepáč, po kladine, ešteže sa tu potuľovala danushka.:)
Juj Danilka, s tým obojkom čo mám na krku sa ja zatúlam veru hocikde, ešteže sa viem vrátiť:D.
veronikasad
08.10.09,10:18
Dobrý deň,
chcem sa opýtať ako je to s marodkou pri SZČO ale mam jeden rok uľavu od socialnej poisťovni. Bude mi niečo vyplácané alebo nie?
pokial si neplatíš nemocenské poistenie ako dobrovolne poistená osoba, nemáš nárok na nemocenské počas PN-ky.
belo72
09.10.09,14:31
Ahojky,,,, ďakujem všetkým za ich názory....:)

no áno čistý zisk je 1400 eur,, no mohla by mať aj viac..
Tak je to takto.. moja známa skladá perá... od jedného perá ma 0, 75 centov.
Ako tu už bolo spomínané,, materiál jej posiela firma...
Ona má výdavky iba na to poštovné a balné/keď posiela tie hotové perá naspäť/

Dost vysoka odmena za ks :eek:. Ak mozes daj kontakt manzelka je na materskej mozno privyrobi :)
duves
09.10.09,15:10
No to bude nejaka skryta reklama na chytanie dalsich zaujemcov.
bonboncek
09.10.09,17:07
Ahojky, ja som tu písala iba preto, lebo som chcela radu, nič viac.... žiadnu ,, skrytu reklamu,,...:) Ak si niekto o tom mysli to.. tak nech si mysli...!!!!

Belo, nie je problém, číslo ti pošlem... a uvidiš, že čo a ako bude
písané v papieroch.... To je už na každom z vás čo si myslíte o tom...:)
Inak ďakujem poradcom.... ste veľmi zlatí...:)))
vulxy
12.10.09,20:09
Ahojky, ja som tu písala iba preto, lebo som chcela radu, nič viac.... žiadnu ,, skrytu reklamu,,...:) Ak si niekto o tom mysli to.. tak nech si mysli...!!!!

Belo, nie je problém, číslo ti pošlem... a uvidiš, že čo a ako bude
písané v papieroch.... To je už na každom z vás čo si myslíte o tom...:)
Inak ďakujem poradcom.... ste veľmi zlatí...:)))

od duves - "No to bude nejaka skryta reklama na chytanie dalsich zaujemcov.":D:D:D

prosim make cisla na sportku:D:D:D
duves
13.10.09,04:09
prosim make cisla na sportku:D:D:D
Tomuto fakt nerozumiem.
vulxy
13.10.09,17:55
Tomuto fakt nerozumiem.

som to myslel tak ze si to uhadol ze sa jedna o skrytu reklamu ,je to jasne z posledneho prispevku :) no a ked vies tak dobre hadat mohol by si mi poradit s Lotto-m (po starom športka):D
duves
13.10.09,18:03
Nie je problem. Hned to bude, len potrebujem tú čarovnú sklenenú guľu. Tá nám to povie.:D
bonboncek
14.10.09,13:46
vulxy.. netrep somariny.... ja tu nerobim reklamu... ked si nepochopil o com tu bola rec... tak do tejto temy ani nepis...neviem aku reklamu tu môzem robit...no musim uznat pisalo mi vela ludi /ale cislo neposielam/...takže tak!!!!!!
duves
14.10.09,14:02
Jasne, všetci chcú skladať perá a chcú to mať dobre zaplatené. Čo stojí štartovný balíček?
bonboncek
14.10.09,14:45
Jasne, všetci chcú skladať perá a chcú to mať dobre zaplatené. Čo stojí štartovný balíček?

Zbytočne tu bude človek niečo písať, vidim že je tu veľa takých,ktorí nepochopili podstatu tejto témy.:D
veronikasad
14.10.09,14:58
Zbytočne tu bude človek niečo písať, vidim že je tu veľa takých,ktorí nepochopili podstatu tejto témy.:D
Tak sa teda vráťme k pôvodnej otázke :
- pri príjme 1400€ mesačne sa jej oplatí vybaviť si živnostenský list.
- v prvom roku podnikania platí len preddavky na zdravotné poistenie, v sociálnej poisťovni sa môže prihlásiť ako dobrovolne poistená osoba
- predmet podnikania ti už poradili
- ak pôjde o fakturáciu služby . bez nákladov na materiál (dodá firma), výhodnejšie pre matku budú paušálne výdavky 40 %.
duves
14.10.09,15:54
vulxy
14.10.09,17:13
vulxy.. netrep somariny.... ja tu nerobim reklamu... ked si nepochopil o com tu bola rec... tak do tejto temy ani nepis...neviem aku reklamu tu môzem robit...no musim uznat pisalo mi vela ludi /ale cislo neposielam/...takže tak!!!!!!

1400€ za skaladanie pier:D:D:D vybav mi ten job a 400 ti dam ako proviziu:D a myslim ze mie som sam:)
bonboncek
15.10.09,13:56
1400€ za skaladanie pier:D:D:D vybav mi ten job a 400 ti dam ako proviziu:D a myslim ze mie som sam:)

Najprv sa nauč písať....;)
vulxy
15.10.09,16:06
Najprv sa nauč písať....;)

nemam cim:D cakam na pera.....:D
Ice dive
15.10.09,16:45
Mňa by zaujímalo, aké sú to vlastne perá, však bežné reklamné pero s potlačou podľa želania vám pri odbere 1000 ks vyhotovia už od 0,22 € (a možno aj menej...:-), táto firma platí 0,75 € za kompletizáciu jedného... (kde je ostatná réžia? asi na podporu pracujúcich doma to nerobia...) a ak treba platiť štartovné 50 € - čo v jednej lampárni Hermanovi (nehovorím, že sa jedná o túto firmu) vysvetlovali ako poplatok/zálohu, za to, že pošlú klientovi materiál na kompletizáciu a ten by sa na to vybodol a neposlal ho späť...(má slúžiť na pokrytie výrobných nákladov) sa mi zdá, zas málo ak sú to nejaké značkové perá určené pre top manažérov k podpisu miliónových kontraktov:-). (ak už len ručné poskladanie stojí 0,75€:-)

Ale asi len moc rozmýšľam a som paranoidný:-)
belo72
19.10.09,07:09
Ahojky, ja som tu písala iba preto, lebo som chcela radu, nič viac.... žiadnu ,, skrytu reklamu,,...:) Ak si niekto o tom mysli to.. tak nech si mysli...!!!!

Belo, nie je problém, číslo ti pošlem... a uvidiš, že čo a ako bude
písané v papieroch.... To je už na každom z vás čo si myslíte o tom...:)
Inak ďakujem poradcom.... ste veľmi zlatí...:)))

Stale cakam na ten kontakt . :)
duves
19.10.09,07:12
Už je to rozchytane, polka slovenska sklada pera za 1400€ mesacne. Staneme sa najväčším výrobcom pier na svete na hlavu.
ludex
19.10.09,15:03
Pozorne som si prečítal celú tému a musím povedať že to je TOTÁLNA BLBOSŤ !!!!! Podnikám v oblasti balenia a kompletizácie výrobkov od roku 2004,mám 25 zamestnancov ale biznis za 0,75 eur. som nezažil. To je nereálne,aby firma zaplatila tolko penazí za 10 sekund. výkon! Skladali sme perá,ale za 0,03 eur.,čo bola super cena! Takže prepáč,ale neverím ani slovo.
duves
19.10.09,15:06
Konečne správna reč.
ludex
19.10.09,15:45
Príklad: 1 človek poskladá za 1 hod. min. 100 pier. kedže to robí doma nech sa tomu venuje len 5 hod. To je 500 pier za 1 deň. Za mesiac s prstom v zadku spraví 10 000 pier. Pri cene 0,75 eur./ks to je 7 500 eur. NEZDANENÝCH !!!! Vyplatených KEŠ ! No coment! Keď máš takýto biznis,ponúkam Ti miesto generálnej riaditelky v mojej firme,k tomu byt,auto a plat 10 000 eur. :):)
jar88
20.10.09,07:28
Príklad: 1 človek poskladá za 1 hod. min. 100 pier. kedže to robí doma nech sa tomu venuje len 5 hod. To je 500 pier za 1 deň. Za mesiac s prstom v zadku spraví 10 000 pier. Pri cene 0,75 eur./ks to je 7 500 eur. NEZDANENÝCH !!!! Vyplatených KEŠ ! No coment! Keď máš takýto biznis,ponúkam Ti miesto generálnej riaditelky v mojej firme,k tomu byt,auto a plat 10 000 eur. :):)

Je to jednoduchý tunel. Neviem čo nad tým toľko špekulujete.
Popíšte, alebo zistite, kto a za akých podmienok dodá materiál a kto za akých podmienok ho spracovaný odkúpi.
duves
20.10.09,07:48
Je to jednoduchý tunel...
Objavil si ameriku?, ved na to upozornujem dobry tyždeň!
http://www.porada.sk/1173965-post43.html
http://www.porada.sk/1178261-post50.html
jar88
20.10.09,10:03
Objavil si ameriku?, ved na to upozornujem dobry tyždeň!
http://www.porada.sk/1173965-post43.html
http://www.porada.sk/1178261-post50.html

Duves, ja mám jeden naozaj dobrý a lukratívny biznis.
Extratunel rovno do ameriky.

1...Poznám jednu firmu čo vyrába ušaté formičky. Tá formička stojí 20 €, ale viem to vybaviť bez papiera za 5 € kus.

2...Ja mám zhodou okolností svoju firmu na dodávku certifikovanej modelárskej hliny. Jeden kubík za 600 €. Dodávame ju aj s návodom na odborné spracovanie. Plus školenie.

3....Naviac poznám aj jednu firmu, čo zmluvne vykupuje hlinených ušatých pajácov a vyváža ich do Ameriky, ako bustičky Baraka. Za jednu bustičku tu platí 1 € a v Amerike predáva za dva doláre. Majú z toho dobrý biznis a aj našinci dobre platenú prácu. 6000 €/mesiac

Za 20 sekúnd naplníš jednu formičku. To znamená 3 za minútu a 180 za hodinu.
Z jedného kubíku modelárskej hliny za 600 € urobíš 6000 pajácov po jednom eure. To je 6000 € za 33 hodín a 20 minút práce. Problém je že každá bustička schne 24 hodín a preto spracovanie jedného kubíku so 180 formičkami trvá 33 dní.
Ale je v tom aj výhoda, stačí pracovať hodinu denne po pri zamestnaní. A o to blaho nám predsa ide nie? 6000 € bokom za hodinu denne.

Hlinu dodám každému, kontakt cez SS. Jaro
jar88
20.10.09,11:23
Duves, ja mám jeden naozaj dobrý a lukratívny biznis.
Extratunel rovno do ameriky.

1...Poznám jednu firmu čo vyrába ušaté formičky. Tá formička stojí 20 €, ale viem to vybaviť bez papiera za 5 € kus.

2...Ja mám zhodou okolností svoju firmu na dodávku certifikovanej modelárskej hliny. Jeden kubík za 600 €. Dodávame ju aj s návodom na odborné spracovanie. Plus školenie.

3....Naviac poznám aj jednu firmu, čo zmluvne vykupuje hlinených ušatých pajácov a vyváža ich do Ameriky, ako bustičky Baraka. Za jednu bustičku tu platí 1 € a v Amerike predáva za dva doláre. Majú z toho dobrý biznis a aj našinci dobre platenú prácu. 6000 €/mesiac

Za 20 sekúnd naplníš jednu formičku. To znamená 3 za minútu a 180 za hodinu.
Z jedného kubíku modelárskej hliny za 600 € urobíš 6000 pajácov po jednom eure. To je 6000 € za 33 hodín a 20 minút práce. Problém je že každá bustička schne 24 hodín a preto spracovanie jedného kubíku so 180 formičkami trvá 33 dní.
Ale je v tom aj výhoda, stačí pracovať hodinu denne po pri zamestnaní. A o to blaho nám predsa ide nie? 6000 € bokom za hodinu denne.

Hlinu dodám každému, kontakt cez SS. Jaro

Je to taký jednoduchší tunel cez tri sro. Za 25.000 € aj s legálnym ukončením činnosti.
Výnos asi 300 tis. € a pri dobrom marketingu v miliónoch €.

Poznáme u nás aj výnosnejší a sofistikovanejší tunel do USA, ale ten je už trochu nákladnejší. Na ten už nestačí sro., ale treba zriadiť aspoň jednu a.s. a investovať trochu viac. Niečo treba dať aj na dividendy. Počítam tak 200 až 300 tis. €

S tou a.s. treba vymeniť aj formičky za akcie, pajácov za dividendy a hlinu už ani nepotrebujete.

Funguje to aj bez nej a zarába milióny € až do strhania. Každý tomu verí, lebo na Slovensku je to tak.
duves
20.10.09,11:43
Ešteže máme dosť hliny.
jar88
20.10.09,11:56
Ešteže máme dosť hliny.

Už som mal aj kunčafta na SS, ale k objednávke neprišo.
Prebehlo len info. a za darmo.

Ak má niekto záujem, píšte.
duves
20.10.09,12:20
Každý tomu verí, lebo na Slovensku je to tak.
Každý tomu neverí.
Nad inzerátmi typu: "....pomoc, nestačím zarabat, ponukam vyhodnu pracu na doma...lepenie a skladanie koralok (obalok, hračiek atd atd)" sa smejem.
A pritom nejde o vlastnú skúsenosť. Stačí si iba položiť otázku - prečo by niekto niekomu ponúkal výhodnú prácu zvyčajne dobre platenu, ktorú stačí robiť doma (čo viac si priať, že?).
Inak Jardo, len tak medzi nami. Za totáča by sa take konanie volalo príživníctvo a podvod a dotyčny by sedel, až by zčernal.
jar88
20.10.09,12:41
Každý tomu neverí.
Nad inzerátmi typu: "....pomoc, nestačím zarabat, ponukam vyhodnu pracu na doma...lepenie a skladanie koralok (obalok, hračiek atd atd)" sa smejem.
A pritom nejde o vlastnú skúsenosť. Stačí si iba položiť otázku - prečo by niekto niekomu ponúkal výhodnú prácu zvyčajne dobre platenu, ktorú stačí robiť doma (čo viac si priať, že?).
Inak Jardo, len tak medzi nami. Za totáča by sa take konanie volalo príživníctvo a podvod a dotyčny by sedel, až by zčernal.

No neviem duves, kde si žil za totáča, ale každý sedieť nemusel. Hóódne záležalo na tom koho si poznal. Na príživu stačilo mať razítko v OP, alebo byť invalidom.

A s tým, že ľahko rozpoznáš tunel len podľa toho prečo by niekto ponúkal výhodný zisk, prečo si ho nerealizuje sám, sa tiež nemožem stotožniť.
Viď banky, prečo si nerobia biznis sami, keď je to také isté a bezpečné.

Zložitejší tunel cez akcie, nezbadáš ani ty.

Neviem či sa ešte pamätáš, keď som ponúkal spoluúčasť na pozemkoch.
Tiež tam špekulovali prečo si to nekúpim sám.