martuľa
09.10.09,13:01
zdravím všetkých,
chcem do evidencie v excely do riadku prilepiť dokument, lepšie povedané odkaz na dokument napr. vo formáte pdf., kde by si dotyčný vo svojom e-maily tento dokument otvoril. Ak to robím cez hypertextový odkaz, tak ja to u seba vidím , ale dotyčný na e-maily nie. Ide o väčšiu evidenciu a posielanie väčšieho počtu dokumentov a tak by to bolo prehľadnejšie a rýchlejšie ako faxovanie, alebo posielanie zvlásť, a okrem toho má to pohromade.

Ako na to?
vďaka -martuľa http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif
Chobot
09.10.09,12:45
zdravím všetkých,
chcem do evidencie v excely do riadku prilepiť dokument, lepšie povedané odkaz na dokument napr. vo formáte pdf., kde by si dotyčný vo svojom e-maily tento dokument otvoril. Ak to robím cez hypertextový odkaz, tak ja to u seba vidím , ale dotyčný na e-maily nie. Ide o väčšiu evidenciu a posielanie väčšieho počtu dokumentov a tak by to bolo prehľadnejšie a rýchlejšie ako faxovanie, alebo posielanie zvlásť, a okrem toho má to pohromade.

Ako na to?
vďaka -martuľa http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif

AK chceš, môžeš do excelovského dokumentu vložiť iný dokument vo formáte pdf. V Excel 2007 sa to robí cez menu Vložiť, príkaz Objekt a vyberie sa dokument Adobe Acrobat Document.

Ak by si vložila len odkaz na nejaký pdf dokument, ktorý máš uložený u teba v PC, tak príjemca xls dokumentu tento neotvorí, lebo v xls dokumente je len odkaz na tvoj PC.

Dole je príklad aj s tý vloženým dokumentom aj s odkazom. Odkaz ti nebude fungovať.
marjankaj
09.10.09,12:49
A aké dokumenty posielaš? Ak tie,čo máš uložené na svojom PC, tak ich neuvidí. Prilož ten súbor v exceli sem.
martuľa
09.10.09,14:08
Toto,čo napísal chobot viem aj ja,tak to funguje, ale chcem aby sa to uložilo ako iba odkaz v riadku, nie celý otvorený dokument
napr.tak ako to prikladám,(lenže otvoriť po kliknutí to nejde),viem, že sa to dá, ale neviem ako.

martuľa
Blankake
09.10.09,15:49
Toto,čo napísal chobot viem aj ja,tak to funguje, ale chcem aby sa to uložilo ako iba odkaz v riadku, nie celý otvorený dokument
napr.tak ako to prikladám,(lenže otvoriť po kliknutí to nejde),viem, že sa to dá, ale neviem ako.

martuľa
A ten súbor PDF, na ktorý chceš vytvoriť odkaz, bude uložený kde?
Asi myslíš potom funkciu Vložiť hypertextový odkaz...
Stefan2005
09.10.09,16:06
... napr.tak ako to prikladám,(lenže otvoriť po kliknutí to nejde),viem, že sa to dá, ale neviem ako....

buď nechápem, o čo ide, ale mne po kliknutí na výkres.pdf v tvojom súbore sesit1.xls sa ten výkres otvorí... Oba súbory mám v jednom adresári.

p.s. na zobrazenie pdf treba softvér...
Blankake
09.10.09,16:13
buď nechápem, o čo ide, ale mne po kliknutí na výkres.pdf v tvojom súbore sesit1.xls sa ten výkres otvorí... Oba súbory mám v jednom adresári.

p.s. na zobrazenie pdf treba softvér...
a v Excelovskom súbore, keď klikneš na odkaz "výkres.pdf"?
Stefan2005
09.10.09,16:28
a v Excelovskom súbore, keď klikneš na odkaz "výkres.pdf"?

sa mi ten súbor v adobe reader otvorí....
Blankake
09.10.09,16:31
sa mi ten súbor v adobe reader otvorí....
...aha už aj mne ;):D
marjankaj
09.10.09,20:07
Tak ako si to zadala, musíš poslať obidva súbory a druhá strana si ich musí stiahnuť do toho istého adresára. Alebo ten pdf súbor musíš umiestniť niekde na webovú stránku a v excelovej tabuľke dať odkaz na túto stránku. Druhá strana nevidí do tvojho počítača. Preto to nefunguje.
martuľa
10.10.09,06:06
to znamená, že pokiaľ si tie priložené súbory nestiahne do svojho PC, tak to neuvidí? Ja som to skúšala posielať cez g-mail aj s prílohami,a nič. Priamo v e-maily to asi netvorí ,že?
vďaka-martuľa
Blankake
10.10.09,07:04
to znamená, že pokiaľ si tie priložené súbory nestiahne do svojho PC, tak to neuvidí? Ja som to skúšala posielať cez g-mail aj s prílohami,a nič. Priamo v e-maily to asi netvorí ,že?
vďaka-martuľa
Jasné, že ich musí mať dotyčná osoba u seba v PC. Alebo keby boli niekde zavesené na nete, tak by to tiež šlo. Ale z Tvojho PC si ich druhá osoba nebude vedieť stiahnuť.
Čo myslíš tým, že ich priamo v e-maile neotvorí? Chceš, aby ten PDF súbor (výkres) otváral cez Excel?
martuľa
10.10.09,08:23
mala som na mysli, že keď pošlem e-mail, tak si to hneď otvorí v e-maily. Zrejme to tak nefunguje a bude si to musieť sťahovať na svoj PC.

vďaka všetkým za príspevok -martuľa

...tá PORADA vždy poradí .... http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif :eek:
Blankake
10.10.09,08:26
mala som na mysli, že keď pošlem e-mail, tak si to hneď otvorí v e-maily. Zrejme to tak nefunguje a bude si to musieť sťahovať na svoj PC.

vďaka všetkým za príspevok -martuľa

...tá PORADA vždy poradí .... http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif :eek:
Ak mu pošleš v e-maile ako prílohu ten súbor PDF aj súbor excel, tak ich otvorí priamo tam.
Musíš poslať obidva súbory ako prílohu. A ak chceš uviesť v exceli, že ktorý PDF súbor má otvoriť, môžeš tam len uviesť poznámku "pozri Výkres 1" a potom ten PDF súbor (výkres) nazveš tiež "Výkres 1"...
...alebo ako si to myslela?
martuľa
10.10.09,08:32
myslela som to tak,že by bolo jednoduchšie otvárať to priamo v-maile,ako sťahovať a ukladať do PC.
vyskúšam to


44553
Blankake
10.10.09,09:27
myslela som to tak,že by bolo jednoduchšie otvárať to priamo v-maile,ako sťahovať a ukladať do PC.
vyskúšam to


44553
No teraz si priložila zazipovaný súbor - ten treba aj tak najprv niekde uložiť a rozbaliť. Ale stále nechápem o čo Ti ide. Nestačilo by, keby si jednoducho poslala mailom 2 prílohy? (jedna excel a jedna PDF súbor).
martuľa
10.10.09,09:37
No teraz si priložila zazipovaný súbor - ten treba aj tak najprv niekde uložiť a rozbaliť. Ale stále nechápem o čo Ti ide. Nestačilo by, keby si jednoducho poslala mailom 2 prílohy? (jedna excel a jedna PDF súbor).
Ja som len chcela zistiť nejakú cestu na to, ako by to fungovalo najjednoduchšie cez e-mail. Ak som to takto posielala (dva súbory 1 excel+1 pdf) tak to nefungovalo a nešlo to otvoriť.

no nevadí aj tak mi je to už jasnejšie.
Blankake
10.10.09,09:39
Ja som len chcela zistiť nejakú cestu na to, ako by to fungovalo najjednoduchšie cez e-mail. Ak som to takto posielala (dva súbory 1 excel+1 pdf) tak to nefungovalo a nešlo to otvoriť.

no nevadí aj tak mi je to už jasnejšie.
Ak si to posielala zazipované, musí sa to najprv rozzipovať. Ak by si to poslala nezazipované (2 súbory - excel + PDF), tak by sa to malo dať v pohode otvoriť priamo v e-maile.
Chobot
12.10.09,13:01
zdravím všetkých,
chcem do evidencie v excely do riadku prilepiť dokument, lepšie povedané odkaz na dokument napr. vo formáte pdf., kde by si dotyčný vo svojom e-maily tento dokument otvoril. Ak to robím cez hypertextový odkaz, tak ja to u seba vidím , ale dotyčný na e-maily nie. Ide o väčšiu evidenciu a posielanie väčšieho počtu dokumentov a tak by to bolo prehľadnejšie a rýchlejšie ako faxovanie, alebo posielanie zvlásť, a okrem toho má to pohromade.

Ako na to?
vďaka -martuľa http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif

A takéto riešenie, keby sa vložený dokument v excelovskom dokumente zobrazoval len ako ikona, by ti nevyhovovalo? Takých ikon tam môže byť toľko, koľko dokumentov by si chcela vložiť.
martuľa
28.10.09,09:28
sorry, dlho som tu nebola.
Takéto riešenie mi nevyhovuje, pretože ak je to zoznam na stranu A (riadkovaný ) a v každom riadku by mal byť odkaz na určitý doklad tak neviem ako by to vyzeralo. Ale aj tak dík.

martuľa
Chobot
28.10.09,10:14
sorry, dlho som tu nebola.
Takéto riešenie mi nevyhovuje, pretože ak je to zoznam na stranu A (riadkovaný ) a v každom riadku by mal byť odkaz na určitý doklad tak neviem ako by to vyzeralo. Ale aj tak dík.

martuľa

No tak dáš väčšie riadky a vedľa textu bude ikona....