Zavrieť

Porady

posielanie dokumentov v exceli

zdravím všetkých,
chcem do evidencie v excely do riadku prilepiť dokument, lepšie povedané odkaz na dokument napr. vo formáte pdf., kde by si dotyčný vo svojom e-maily tento dokument otvoril. Ak to robím cez hypertextový odkaz, tak ja to u seba vidím , ale dotyčný na e-maily nie. Ide o väčšiu evidenciu a posielanie väčšieho počtu dokumentov a tak by to bolo prehľadnejšie a rýchlejšie ako faxovanie, alebo posielanie zvlásť, a okrem toho má to pohromade.

Ako na to?
vďaka -martuľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    martuľa Pozri príspevok
    zdravím všetkých,
    chcem do evidencie v excely do riadku prilepiť dokument, lepšie povedané odkaz na dokument napr. vo formáte pdf., kde by si dotyčný vo svojom e-maily tento dokument otvoril. Ak to robím cez hypertextový odkaz, tak ja to u seba vidím , ale dotyčný na e-maily nie. Ide o väčšiu evidenciu a posielanie väčšieho počtu dokumentov a tak by to bolo prehľadnejšie a rýchlejšie ako faxovanie, alebo posielanie zvlásť, a okrem toho má to pohromade.

    Ako na to?
    vďaka -martuľa
    AK chceš, môžeš do excelovského dokumentu vložiť iný dokument vo formáte pdf. V Excel 2007 sa to robí cez menu Vložiť, príkaz Objekt a vyberie sa dokument Adobe Acrobat Document.

    Ak by si vložila len odkaz na nejaký pdf dokument, ktorý máš uložený u teba v PC, tak príjemca xls dokumentu tento neotvorí, lebo v xls dokumente je len odkaz na tvoj PC.

    Dole je príklad aj s tý vloženým dokumentom aj s odkazom. Odkaz ti nebude fungovať.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    A aké dokumenty posielaš? Ak tie,čo máš uložené na svojom PC, tak ich neuvidí. Prilož ten súbor v exceli sem.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    Toto,čo napísal chobot viem aj ja,tak to funguje, ale chcem aby sa to uložilo ako iba odkaz v riadku, nie celý otvorený dokument
    napr.tak ako to prikladám,(lenže otvoriť po kliknutí to nejde),viem, že sa to dá, ale neviem ako.

    martuľa

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    martuľa Pozri príspevok
    Toto,čo napísal chobot viem aj ja,tak to funguje, ale chcem aby sa to uložilo ako iba odkaz v riadku, nie celý otvorený dokument
    napr.tak ako to prikladám,(lenže otvoriť po kliknutí to nejde),viem, že sa to dá, ale neviem ako.

    martuľa
    A ten súbor PDF, na ktorý chceš vytvoriť odkaz, bude uložený kde?
    Asi myslíš potom funkciu Vložiť hypertextový odkaz...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    martuľa Pozri príspevok
    ... napr.tak ako to prikladám,(lenže otvoriť po kliknutí to nejde),viem, že sa to dá, ale neviem ako....
    buď nechápem, o čo ide, ale mne po kliknutí na výkres.pdf v tvojom súbore sesit1.xls sa ten výkres otvorí... Oba súbory mám v jednom adresári.

    p.s. na zobrazenie pdf treba softvér...

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Stefan2005 Pozri príspevok
    buď nechápem, o čo ide, ale mne po kliknutí na výkres.pdf v tvojom súbore sesit1.xls sa ten výkres otvorí... Oba súbory mám v jednom adresári.

    p.s. na zobrazenie pdf treba softvér...
    a v Excelovskom súbore, keď klikneš na odkaz "výkres.pdf"?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Blankake Pozri príspevok
    a v Excelovskom súbore, keď klikneš na odkaz "výkres.pdf"?
    sa mi ten súbor v adobe reader otvorí....

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Tak ako si to zadala, musíš poslať obidva súbory a druhá strana si ich musí stiahnuť do toho istého adresára. Alebo ten pdf súbor musíš umiestniť niekde na webovú stránku a v excelovej tabuľke dať odkaz na túto stránku. Druhá strana nevidí do tvojho počítača. Preto to nefunguje.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    to znamená, že pokiaľ si tie priložené súbory nestiahne do svojho PC, tak to neuvidí? Ja som to skúšala posielať cez g-mail aj s prílohami,a nič. Priamo v e-maily to asi netvorí ,že?
    vďaka-martuľa

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    martuľa Pozri príspevok
    to znamená, že pokiaľ si tie priložené súbory nestiahne do svojho PC, tak to neuvidí? Ja som to skúšala posielať cez g-mail aj s prílohami,a nič. Priamo v e-maily to asi netvorí ,že?
    vďaka-martuľa
    Jasné, že ich musí mať dotyčná osoba u seba v PC. Alebo keby boli niekde zavesené na nete, tak by to tiež šlo. Ale z Tvojho PC si ich druhá osoba nebude vedieť stiahnuť.
    Čo myslíš tým, že ich priamo v e-maile neotvorí? Chceš, aby ten PDF súbor (výkres) otváral cez Excel?

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    mala som na mysli, že keď pošlem e-mail, tak si to hneď otvorí v e-maily. Zrejme to tak nefunguje a bude si to musieť sťahovať na svoj PC.

    vďaka všetkým za príspevok -martuľa

    ...tá PORADA vždy poradí ....

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    martuľa Pozri príspevok
    mala som na mysli, že keď pošlem e-mail, tak si to hneď otvorí v e-maily. Zrejme to tak nefunguje a bude si to musieť sťahovať na svoj PC.

    vďaka všetkým za príspevok -martuľa

    ...tá PORADA vždy poradí ....
    Ak mu pošleš v e-maile ako prílohu ten súbor PDF aj súbor excel, tak ich otvorí priamo tam.
    Musíš poslať obidva súbory ako prílohu. A ak chceš uviesť v exceli, že ktorý PDF súbor má otvoriť, môžeš tam len uviesť poznámku "pozri Výkres 1" a potom ten PDF súbor (výkres) nazveš tiež "Výkres 1"...
    ...alebo ako si to myslela?

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    myslela som to tak,že by bolo jednoduchšie otvárať to priamo v-maile,ako sťahovať a ukladať do PC.
    vyskúšam to


    skuška.zip
    Naposledy upravil martuľa : 10.10.09 at 10:39

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    martuľa Pozri príspevok
    myslela som to tak,že by bolo jednoduchšie otvárať to priamo v-maile,ako sťahovať a ukladať do PC.
    vyskúšam to


    skuška.zip
    No teraz si priložila zazipovaný súbor - ten treba aj tak najprv niekde uložiť a rozbaliť. Ale stále nechápem o čo Ti ide. Nestačilo by, keby si jednoducho poslala mailom 2 prílohy? (jedna excel a jedna PDF súbor).

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    Blankake Pozri príspevok
    No teraz si priložila zazipovaný súbor - ten treba aj tak najprv niekde uložiť a rozbaliť. Ale stále nechápem o čo Ti ide. Nestačilo by, keby si jednoducho poslala mailom 2 prílohy? (jedna excel a jedna PDF súbor).
    Ja som len chcela zistiť nejakú cestu na to, ako by to fungovalo najjednoduchšie cez e-mail. Ak som to takto posielala (dva súbory 1 excel+1 pdf) tak to nefungovalo a nešlo to otvoriť.

    no nevadí aj tak mi je to už jasnejšie.

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    martuľa Pozri príspevok
    Ja som len chcela zistiť nejakú cestu na to, ako by to fungovalo najjednoduchšie cez e-mail. Ak som to takto posielala (dva súbory 1 excel+1 pdf) tak to nefungovalo a nešlo to otvoriť.

    no nevadí aj tak mi je to už jasnejšie.
    Ak si to posielala zazipované, musí sa to najprv rozzipovať. Ak by si to poslala nezazipované (2 súbory - excel + PDF), tak by sa to malo dať v pohode otvoriť priamo v e-maile.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    martuľa Pozri príspevok
    zdravím všetkých,
    chcem do evidencie v excely do riadku prilepiť dokument, lepšie povedané odkaz na dokument napr. vo formáte pdf., kde by si dotyčný vo svojom e-maily tento dokument otvoril. Ak to robím cez hypertextový odkaz, tak ja to u seba vidím , ale dotyčný na e-maily nie. Ide o väčšiu evidenciu a posielanie väčšieho počtu dokumentov a tak by to bolo prehľadnejšie a rýchlejšie ako faxovanie, alebo posielanie zvlásť, a okrem toho má to pohromade.

    Ako na to?
    vďaka -martuľa
    A takéto riešenie, keby sa vložený dokument v excelovskom dokumente zobrazoval len ako ikona, by ti nevyhovovalo? Takých ikon tam môže byť toľko, koľko dokumentov by si chcela vložiť.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    sorry, dlho som tu nebola.
    Takéto riešenie mi nevyhovuje, pretože ak je to zoznam na stranu A (riadkovaný ) a v každom riadku by mal byť odkaz na určitý doklad tak neviem ako by to vyzeralo. Ale aj tak dík.

    martuľa

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    martuľa Pozri príspevok
    sorry, dlho som tu nebola.
    Takéto riešenie mi nevyhovuje, pretože ak je to zoznam na stranu A (riadkovaný ) a v každom riadku by mal byť odkaz na určitý doklad tak neviem ako by to vyzeralo. Ale aj tak dík.

    martuľa
    No tak dáš väčšie riadky a vedľa textu bude ikona....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.