justafa
11.10.09,16:36
Dobry den,
neviem si poradit, hlavu si lamem nad tym, co podarovat dobrej znamej k svadobnemu dnu. Zial jej svadby som sa nemohla zucastnit, nedostala som ani oficialne pozvanie. Nas vztah je vsak taky, ze si velmi dobre rozumieme, sme dobre priatelky a nepotrpime si na formality. Napriek tomu by som jej vsak chcela spravit s niecim radost, aby si po rokoch spomenula aj na mna, ze aj odomna nieco dostala...vylucujem peniaze v obalke...to dostala urcite od rodiny...viem, ze by som na peniaze hladiet nemala, no nakolko sme nezarabajuce studentky, darcek by nemal byt velmi drahy. mohol by vsak potesit a v domacnosti sa zist...viete nieco poradit?
dakujem
alla66
11.10.09,14:43
Dobry den,
neviem si poradit, hlavu si lamem nad tym, co podarovat dobrej znamej k svadobnemu dnu. Zial jej svadby som sa nemohla zucastnit, nedostala som ani oficialne pozvanie. Nas vztah je vsak taky, ze si velmi dobre rozumieme, sme dobre priatelky a nepotrpime si na formality. Napriek tomu by som jej vsak chcela spravit s niecim radost, aby si po rokoch spomenula aj na mna, ze aj odomna nieco dostala...vylucujem peniaze v obalke...to dostala urcite od rodiny...viem, ze by som na peniaze hladiet nemala, no nakolko sme nezarabajuce studentky, darcek by nemal byt velmi drahy. mohol by vsak potesit a v domacnosti sa zist...viete nieco poradit?
dakujem
kuk staršie témy:
http://www.porada.sk/t111628-dar-na-svadbu-pre-kamosku-v-zahranici.html
http://www.porada.sk/t32030-svadobny-dar.html
wegamizi
11.10.09,15:05
Ja by som jej podarovala nejaky maly obraz na stenu, myslim, ze tomu sa kazdy potesi. Styl umenia a cenovu relaciu daru si urcis sama podla okolnosti. Je to pamiatka na cely zivot :)
osky
11.10.09,18:06
Ja by som jej podarovala nejaky maly obraz na stenu, myslim, ze tomu sa kazdy potesi. Styl umenia a cenovu relaciu daru si urcis sama podla okolnosti. Je to pamiatka na cely zivot :)

:eek:s tymto vobec nesuhlasim ,a kedze som mala svadbu len v auguste,mam tiez par uplnych zbytocnosti,teraz neviem co s tym.
obraz je nieco,co musi totalne sadnut do interieru.ak nevies,ako si mladi zariaduju byt,aky maju vkus......tazko vyberies obraz aky im sadne.mozno vyberies nieco,coho sa budu chciet zbavit,radsej sa ich spytaj.
rovnako je to so soskami,hodinami na stenu,obrovskymi vazami......to su zbytocne lapace prachu,ktore by som ja kupila len v pripade,ze viem,ktory konkretny kus mali mladi vytypovani a po com tuzia.
u nas je zvyk davat peniaze-je to lepsie,kazdy si kupi co potrebuje.
ale ak silou mocou chces kupit dar,stav na prakticke veci.obliecky,plachty,uteraky,mixer,vysavac,odstav ovac,hrnce,pribor-veci co sa v domacnosti potrebuju a nezapadnu prachom.ale aj pri takych veciach treba zistit napr.oblubenu farbu,lebo ak to nepasuje,je to katastrofa.ja som napriklad dostala zelene navlecky od znamej,a prave zelenu doslova neznasam.takze skoncili celkom hore na polici a budu cakat,kym sa niekomu zidu.ale u mna nezostanu.;)
robin1
11.10.09,18:12
... poukážka na relax pobyt. Sú rôzne - od niekoľkohodinových vstupov až po niekoľkodňové... Závisí, koľko chceš investovať.
Designinka
11.10.09,20:41
O kamaratke si nenapsiala nic ine nez to,ze je nepracujuca studentka. Lahsie by sa radilo keby si nam napisala o nej trosku viac a o tom co ma ci nema rada...nemyslim si totiz, ze exituje nejaka sablona na svadobne dary. Najzauzivanejsimi su snad sety riadu, priborov ci kuchynske roboty. To ale neznamena ze je to vzdy zarucene to prave. Nezabudaj pozerat na jej individualne potreby. Ja som kupila jednej kamaratke prenosny zahradny gril, kedze si este pred svadbou kupili dom s velkou zahradou a viem, ze "posedenia pri ohnicku" mala rada vzdy. Druhej kamaratke som zasa darovala stativ k fotoaparatu a tretej, jednu z tych umeleckych vinnych flias (s bielym i cervenym vinom). Vybrala som krasny svadobny dizajn. Potesilo to obe polovicky:)
KEJKA
11.10.09,21:09
darčekových poukážok je celý rad. Ak poznáš jej vkus a záľuby, určite si vo vhodnej cenovej rekácii vyberieš. Návšteva solnej jaskyne, aquapark, to je jedno, len aby to bol zážitok pre oboch. Fotky z vydarenej akcie budú pamiatkou, pre prezeraní ktorých si kamarátka vždy spomenie, že to bol darček od teba.
wegamizi
12.10.09,06:01
:eek:s tymto vobec nesuhlasim ,a kedze som mala svadbu len v auguste,mam tiez par uplnych zbytocnosti,teraz neviem co s tym.
obraz je nieco,co musi totalne sadnut do interieru.ak nevies,ako si mladi zariaduju byt,aky maju vkus......tazko vyberies obraz aky im sadne.mozno vyberies nieco,coho sa budu chciet zbavit,radsej sa ich spytaj.
rovnako je to so soskami,hodinami na stenu,obrovskymi vazami......to su zbytocne lapace prachu,ktore by som ja kupila len v pripade,ze viem,ktory konkretny kus mali mladi vytypovani a po com tuzia.
u nas je zvyk davat peniaze-je to lepsie,kazdy si kupi co potrebuje.
ale ak silou mocou chces kupit dar,stav na prakticke veci.obliecky,plachty,uteraky,mixer,vysavac,odstav ovac,hrnce,pribor-veci co sa v domacnosti potrebuju a nezapadnu prachom.ale aj pri takych veciach treba zistit napr.oblubenu farbu,lebo ak to nepasuje,je to katastrofa.ja som napriklad dostala zelene navlecky od znamej,a prave zelenu doslova neznasam.takze skoncili celkom hore na polici a budu cakat,kym sa niekomu zidu.ale u mna nezostanu.;)
Neviem, ako po rokoch by si spomenula jej kamaratka na tento slavnostny den, keby dostala mixer:confused:, alebo obliecky:eek:Trosku divne, ako pamiatka.
Myslim si vsak, ze ked je to kamaratka v pravom slovazmysle, tak by mala troska vediet, aky ma vkus a k comu inklinuje. Umeniu treba aj trochu rozumiet, vzdy si najde svoje miesto v obydli.
Mna by to teda vobec nepotesilo, keby ma niekto obdaroval kuchynskym robotom, alebo hrncami a tym by ma zaradil do kuchyne. Taketo dary vobec neuznavam na ziadne prilezitosti!!!!!!!
zltalienka
12.10.09,06:20
Predpokladám, že tá kamoška má nejaké koníčky, skús niečo z tejto oblasti. Bude to pre ňu aj pamiatka a zároveň to bude praktická vec pre ňu.
Inak pri výbere veci do domácnosti (riady, príbory ...) ako darčeka by som zohľadnila, či už majú zariadené spoločné bývanie, či si ho ešte len hľadajú, ..... príp. čo konkrétne by potrebovali sa môžeš aj spýtať. Mňa sa niektorí ľudia otvorene pýtali, čo by som chcela na darček k svadbe (bude o mesiac)
buchač
12.10.09,06:41
Dobry den,
neviem si poradit, hlavu si lamem nad tym, co podarovat dobrej znamej k svadobnemu dnu. Zial jej svadby som sa nemohla zucastnit, nedostala som ani oficialne pozvanie.
Takže , aká dobrá známa...????
DARY sa dávajú iným a nielen dobrej známej ...
Nas vztah je vsak taky, ze si velmi dobre rozumieme, sme dobre priatelky a nepotrpime si na formality.
Tak potom na čo , preboha , nejaké spomienkové darčeky ..?????????
Napriek tomu by som jej vsak chcela spravit s niecim radost, aby si po rokoch spomenula aj na mna, ze aj odomna nieco dostala...
Ak ste také dobré známe , tak si po tých rooch na Teba spomenie aj bez toho daru ...
vylucujem peniaze v obalke...to dostala urcite od rodiny...viem, ze by som na peniaze hladiet nemala, no nakolko sme nezarabajuce studentky, darcek by nemal byt velmi drahy. mohol by vsak potesit a v domacnosti sa zist...
Riady - to určite !!! Už ju vidím , ako si po rokoch pri varení vzdychne a povie si pri šúpaní cibule ..: ..." bóže , to som dostala do daru od XY...";):---:D
Oliecky,plachty - večer pri sexe si budú vravieť ..: ..." ako dobre , že máme našu XY , veď by sme sa ani nemali čím prikriť ...":rolleyes::D
Uteraky,mixer,vysavac,odstavovac,hrnce,pribor-veci co sa v domacnosti potrebuju a nezapadnu prachom.....všetko je OK ....ale aj na dve veci , na nič a na to druhé....
viete nieco poradit?
JA radšej nie ...Už aj tak vyfasujem ....;):cool:
dakujem

Prečítal som si odpovede , no ako sa vyjadriť ..čiže v texte ..
kaco11
12.10.09,13:42
Ja by som to spravila veľmi jednoducho. Pokiaľ si nepotrpíte na formality chodte do mesta a spýtaj sa jej čo by chcela. Dáš jej dar a ona bude rada, pretože dostane to čo chce. Vidí sa mi to ako kompromis.
osky
12.10.09,16:11
Neviem, ako po rokoch by si spomenula jej kamaratka na tento slavnostny den, keby dostala mixer:confused:, alebo obliecky:eek:Trosku divne, ako pamiatka.
Myslim si vsak, ze ked je to kamaratka v pravom slovazmysle, tak by mala troska vediet, aky ma vkus a k comu inklinuje. Umeniu treba aj trochu rozumiet, vzdy si najde svoje miesto v obydli.
Mna by to teda vobec nepotesilo, keby ma niekto obdaroval kuchynskym robotom, alebo hrncami a tym by ma zaradil do kuchyne. Taketo dary vobec neuznavam na ziadne prilezitosti!!!!!!!

mas pravdu ale ver mi,ze ked sa mladi zariaduju,potesia vsetky taketo prakticke veci.a s tym umenim-sama som umelkyna,preto som aj napisala ,ze co sa umenia/obrazov a pod./tyka,laik mi to neodhadne.takze trvam na svojom.prepac.:D
wegamizi
12.10.09,21:10
mas pravdu ale ver mi,ze ked sa mladi zariaduju,potesia vsetky taketo prakticke veci.a s tym umenim-sama som umelkyna,preto som aj napisala ,ze co sa umenia/obrazov a pod./tyka,laik mi to neodhadne.takze trvam na svojom.prepac.:D
V pohode, ale aj tak by som pouzila svoj podpis:
:rolleyes: Nesúhlasím s vami, ale urobím všetko , aby ste svoj názor i naďalej presadzovali.;)
osky
13.10.09,06:31
V pohode, ale aj tak by som pouzila svoj podpis:
:rolleyes: Nesúhlasím s vami, ale urobím všetko , aby ste svoj názor i naďalej presadzovali.;)


je super ze mas zmysel pre humor.kazdy ma pravo na svoj nazor.no nießpekny den.:o:)
Blankake
13.10.09,06:38
Neviem, ako po rokoch by si spomenula jej kamaratka na tento slavnostny den, keby dostala mixer:confused:, alebo obliecky:eek:Trosku divne, ako pamiatka.
Myslim si vsak, ze ked je to kamaratka v pravom slovazmysle, tak by mala troska vediet, aky ma vkus a k comu inklinuje. Umeniu treba aj trochu rozumiet, vzdy si najde svoje miesto v obydli.
Mna by to teda vobec nepotesilo, keby ma niekto obdaroval kuchynskym robotom, alebo hrncami a tym by ma zaradil do kuchyne. Taketo dary vobec neuznavam na ziadne prilezitosti!!!!!!!
Budeš sa diviť, ale ja si pamätám, ktoré dary som od koho dostala na svadbu - keď na Vianoce jeme zo slávnostnej obedovej súpravy, vždy mi to pripomenie osobu, ktorá nám ju darovala, keď nalievam kávu pre hostí do darovanej kávovej súpravy, tiež mi príde na myseľ osoba, od ktorej sme ju dostali. No a špeciálne ten mixér - pri každom pečení koláčov si spomeniem na tetu, ktorá mi ho darovala. Je pravda, že niektorí sa nás dopredu pýtali, čo už máme, čo by sme potrebovali.
Takže si myslím, že závisí od danej osoby a jej vkusu. S obrazom je podľa mňa sa ťažké trafiť do vkusu, ak tú osobu nepoznáme dobre alebo ak sme u nej doma nikdy neboli. Nevieš, či sa jej páči moderné umenie, či klasika, či portréty, či krajinky, aký rám by sa hodil...
bikam
13.10.09,06:46
Ja si myslím, že by si sa jej mala spýtať. Či už nenápadne,okľukou, alebo priamo, to by si mala vedieť ty, keďže ju poznáš. Tiež mám od svadby pár zbytočných, alebo mne sa nepáčiacich vecí, ktoré by som radšej nedostala. Je medzi nimi aj obraz - umenie, aj porcelánová súprava - praktická vec.
wegamizi
13.10.09,09:16
Budeš sa diviť, ale ja si pamätám, ktoré dary som od koho dostala na svadbu - keď na Vianoce jeme zo slávnostnej obedovej súpravy, vždy mi to pripomenie osobu, ktorá nám ju darovala, keď nalievam kávu pre hostí do darovanej kávovej súpravy, tiež mi príde na myseľ osoba, od ktorej sme ju dostali. No a špeciálne ten mixér - pri každom pečení koláčov si spomeniem na tetu, ktorá mi ho darovala. Je pravda, že niektorí sa nás dopredu pýtali, čo už máme, čo by sme potrebovali.
Takže si myslím, že závisí od danej osoby a jej vkusu. S obrazom je podľa mňa sa ťažké trafiť do vkusu, ak tú osobu nepoznáme dobre alebo ak sme u nej doma nikdy neboli. Nevieš, či sa jej páči moderné umenie, či klasika, či portréty, či krajinky, aký rám by sa hodil...
Uz nemam co dodat, mna nikdy ziadne hrnce nepotesili. Je to normalna potrebna vec, ktoru si kedykolvek kupim, aj bez svadby, ale prosim, ostanme kazdy pri svojom.
Blankake
13.10.09,09:19
Uz nemam co dodat, mna nikdy ziadne hrnce nepotesili. Je to normalna potrebna vec, ktoru si kedykolvek kupim, aj bez svadby, ale prosim, ostanme kazdy pri svojom.
Nepísala som o hrncoch :)
A písala som tiež, že závisí od konkrétnej obdarovávanej osoby (na čo je zaťažená - či na umenie ako Ty, alebo na praktické veci do domácnosti... niekto si zas cení ručné práce (výšivky, keramiku...), inému to zas nič nehovorí ;))
Fairy
13.10.09,09:28
Ja by som im darovala fľašu dobrého vína (aby si ju večer mohli spoločne otvoriť), sviečky (voňavé na dotvorenie romantiky) a dve malé papučky ( aby vedeli na čom majú v ten večer zapracovať)... prípadne k tomu nejaký trefný textík.
Alebo sa jej jednoducho opýtaj a sama ti povie, že jej chýba napr. jogurtovač :-)
UBIKA25
13.10.09,09:39
Mne sa veľmi lubila palma a na nej boli maličkymi ozdobnými štipcami (srdiečka, lienky...) zopnuté peniaze...
hm boli to od 20 Sk po 1000 Sk , len teraz neviem ako tam správne naaranžovať 1 € a 2 € :))
osky
13.10.09,11:13
Mne sa veľmi lubila palma a na nej boli maličkymi ozdobnými štipcami (srdiečka, lienky...) zopnuté peniaze...
hm boli to od 20 Sk po 1000 Sk , len teraz neviem ako tam správne naaranžovať 1 € a 2 € :))

vo farebnych nylonovych vrecuskach.:---:---:---
ludmilla
19.10.09,01:41
Tiez by som sa otvorene opytala, co im chyba. Ved v zahranici je to bezne, ze mladomanzelia zostavia zoznam darov, ktore si zelaju a pridaju k nim aj miesto, kde sa daju zakupit. Svadobni hostia si medzi sebou rozdelia kto, co kupi.
A co sa penazi tyka, tie nemusis darovat v obalke, da sa to aj originalnejsie, vytvoris napr. z kartonu podklad, obalis ho do pekneho papiera - cast bude modra (voda) cast zelena (trava) alebo zlta (piesok) a na podklad urobis lodicky z 10€, z dalsich lezadla, lezadla mozu mat aj kolieska z minci, z 5€ urobis palmy, velkost obrazu zalezi od mnozstva bankoviek, je to velmi jednoduche - my sme takyto vytvor urobili kolegynke k narodeninam, velmi sa jej pacil. Cele dielo zabalis do priesvitneho celofanu a moze to byt ako vreckove na spolocnu dovolenku:)
Tych variant je vela, mozes z eurobankoviek urobit domcek, das vyrobit menovku na dvere bytu s ich spolocnym menom. Tu potom pripevnis na domcek.
Alebo ich jednoducho pozvi na veceru do nejakej dobrej restauracie.
ludmilla
19.10.09,02:40
... tak par obrazovych tipov, ak budes chciet poslem aj navody ...
ludmilla
19.10.09,02:42
... ako polozku mozes pouzit aj peknu tacku na ovocie, zakusky a pod., mozes do nej nasypat piesok, musle a urobit lezadla, palmy atd.
dorah34
19.10.09,16:11
ak je na zazitky tak skus www.uzisito.sk alebo www.darceky-su-zazitky.sk. ak nepoznas celkom jej zaluby a nie je uplne ale uplne technicky antitalent, tak sa mi osvedcil ako fantasticky svadobny dar digitalny fotoramik - uz som pouzila na troch svadbach a jednych vianociach a vsetci bez rozdielu veku a pohlavia sa strasne tesili. Clovek to nepotrebuje az tak, ze by si to kupil skor ako ma vsetko ostatne a zaroven je to uzitocne a este aj pekna pamiatka. drzim palce, nech mas stastnu ruku pri vybere:-)))