Zavrieť

Porady

Svadobný dar

Ahojte,
chcem ísť s mojou polovičkou kúpiť pre priateľov svadobný dar. Chcela by som kúpiť niečo originálne, ale nič také ma nenapadá. Prosím poraďte.
Usporiadat
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

To mi naozaj nikto nevie poradiť nejaký originálny svadobný dar?????
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Barbora.B
To mi naozaj nikto nevie poradiť nejaký originálny svadobný dar?????
Tu je ťažko radiť nezainteresovaným, veď predsa najlepšie poznáte vkus a potreby novomanželov Vy ako ich priatelia, či nie?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Prikláňam sa k Tweety. Rozhodujúce je aj to koľko mienite investovať... Pre niekoho je originálny svadobný dar cesta okolo sveta alebo byt a niekomu urobí radosť aj samotná prítomnosť priateľov...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak vas naskrze nic nenapadne, zabalte do peknej obalky peniaze, ktore chcete na tento ucel oferovat, mladomanzelia uz iste budu vediet, co s nimi spravia.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Tiež si myslím, že ak máte kúpiť niečo, čo budúci manželia len založia do zásuvky a nikdy nevytiahnu, tak je lepšie dať peniaze, ktoré sami investujú do toho, čo najviac potrebujú. Osobne mi to však bolo hlúpe dať kamarátke len obálku s peniazmi. Tak sme kúpili album na fotky pre bábätko, ktoré už čakali (z drahších - čo nie sú na zakladanie jednotlivých fotiek ale s fóliou) a do neho sme zabalili ešte tú obálku s peniazmi.
0 0
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Tiež si myslím, že najlepšie je priamo sa spýtať čo asi potrebujú. Aspoň ja som to takto riešila pri sesterniciach. Jednej som kúpila prikrývku na dvojpostel s dvomi vankúšmi a druhej fritézu. Len ja som mala to šťastie, že išlo o sestry a spýtala som sa vždy tej druhej, čo nevesta asi bude potrebovať.
0 0
dadika dadika

dadika je offline (nepripojený) dadika

väčšinou som sama sebou
ja som dostala tiež jeden originálny dar - strieborný príbor - žiaľ mala som ho vytiahnutý len na vianoce a potom, keď ho musím čistiť takže pozor na originálne dary
Ale veľmi som bola spokojná s mikrovlnkou a s robotom /melie, šľahá, seká, odšťqavuje, lisuje, strúha..../ fakt dobrá vecička.
0 0
Viera123 Viera123

Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

Barbora, asi by bolo ozaj najskôr treba vedieť objem peňazí, ktoré chcete na ten originálny dar dať. A napr. aj to, či sú budúci manželia orientovaní na športovanie, cestovanie alebo sú skôr na domácu - papučovú kultúru. Nevieme vôbec nič, takže preto tak málo odpovedí. Nevieme ani, či sú to priatelia, s ktorými jeden z Vás vyrastal, či sú to kolegovci, s ktorými trávite veľa času alebo nie ste s nimi až tak často v kontakte. Pretože ak sa veľmi dobre poznáte, dá sa samozrejme kúpiť aj vec, ktorá by iných možno urazila.
Napr. ak nemajú byt, a sú športovo založení, môžete im kúpiť stan , ak sa domáca pani občas borí s problémom diét, tak digitálnu váhu , ak majú radi umenie, nebolo by zlé zájsť do predajní umeleckých potrieb alebo podobných a kúpiť trebárs nejaký obraz alebo originálne umelecké doplnky do bytu.
Ak majú byt, tak určite niečo do jeho zariadenia. Možno by ich potešilo dobré pohodlné kreslo k pc (že poraďáčky, už máme niekedy otlačené určité miesta ). Alebo by bolo vhodné kúpiť nejaký fotoaparát, na trhu je ich veľa a v prijateľných cenách a kvalite, pretože sami budú mať určite iné - dôležitejšie priority a k tomu nejaké venovanie: Mladomanželom na zdokumentovanie tých správnych okamihov v živote :p .
Alebo postieľka, či kolíska pre budúcich potomkov...? Možností je veľa...
1 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

Nepáči sa mi veľmi predstava, že by sme im mali dávať len peniaze (ja viem, že to je z ich strany výhodnejšie - investujú ich do toho, čo naozaj potrebujú), ale je to také zvláštne dávať kamarátke obálku s peniazmi. Skôr som myslela, že by sme im dali niečo hmotné - niečo také, ktoré keď uviadia, tak si na nás spomenú. Ale teraz fakt neviem.
Začínam sa prikláňať asi k tomu fotoalbumu (aj keď bábätko ešte nečakajú, ale môžu tam mať predsa aj svoje fotografie) a tej obálke v ňom. No uvidíme. Je naozaj ťažké vybrať "originálny" dar.
A ďakujem všetkým za názory.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Barborka, ja teraz idem na svadbu sesternici, ktorá bábätko ešte nečaká. Tak som sa rozhodla kúpiť im svadobný album - ten predsa väčšina mladomanželov rieši až keď už potrebujú fotografie niekam založiť. Objavila som u nás naozaj nádherný - tiež fóliový a uložia si to ako budú chcieť (stojí cca 500 Sk a je to formát asi 40x40cm) a dám im k tomu nejaké peniažky.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Kupte im vahu. Nech si vazia jeden druheho.....
0 0
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

To je zlaté. Keby som im to takto zreferovala, možno ....
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
to Barbora:Ja som bola nedavno kamaratke na svadbe a mozem povedat, ze tiez velmi nerada davam peniaze do obalky, ale skutocne som nevedela, co im kupit, tak som vzala obalku, dala tam peniaze, zalepila a cuduj sa svete, velmi to mladomanzelov potesilo a hned vedeli, kde ich aj investuju
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

janasv
Kupte im vahu. Nech si vazia jeden druheho.....
Milé, vtipné, originálne
0921.gif  
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Dakujem za prejaveny suhlas.:p
Este mi napadlo - maly domaci trezor - stastie, laska, dobra domaca pohoda a zdravie - to vsetko im budete isto priat - su poklad, ktory treba dobre strazit. :p:p
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

a co takto poukazka do wellness? To mladomanzelov potesi a po svadbe budu urcite potrebovat trosku relaxu.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja neviem, ešte som sa nevydávala, ale sme partia asi 20 ľudkov, už poniektorí z nás do toho praštili, ale vždy sme im dávali peniaze.
Aj keď sme veľmi dobrí kamaráti, netrúfla by som si kúpiť niečo len tak, keby som nevedela, že takú vec zrovna potrebujú. riešime to teda tak, že sa im dá obálka a mladí si s tým spravia, čo chcú. Jedni si kúpili domáce kino, na ktoré by asi sotva niekedy našetrili, ďalší si kúpili drahší kočík pre bábo a tak.

Ja sa tiež radšej poteším peniažkom. Nepotrebujem mať doma niečo, čo mi bude pripomínať, že toto som dostala od toho, toho od toho, ten mi mohol kúpiť niečo iné alebo nebodaj, aby sami doma stretli 3 rýchlovarné kanvice, 2 mixéry atď.
Peniažky si poskladáš dokopy a trebárs aj na tú cestu okolo sveta by sa mohlo naškrábať...
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

janasv
Kupte im vahu. Nech si vazia jeden druheho.....
Toto je naozaj také originálne, že normálne rozmýšľam, že to kúpim pre brata a nalepím tam aj tú poznámku (aby som im ju nehovorila pri odovzdávaní-hneď by vedeli, čo tam je).
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

AlaNR
Ja neviem, ešte som sa nevydávala, ale sme partia asi 20 ľudkov, už poniektorí z nás do toho praštili, ale vždy sme im dávali peniaze.
Aj keď sme veľmi dobrí kamaráti, netrúfla by som si kúpiť niečo len tak, keby som nevedela, že takú vec zrovna potrebujú. riešime to teda tak, že sa im dá obálka a mladí si s tým spravia, čo chcú. Jedni si kúpili domáce kino, na ktoré by asi sotva niekedy našetrili, ďalší si kúpili drahší kočík pre bábo a tak.

Ja sa tiež radšej poteším peniažkom. Nepotrebujem mať doma niečo, čo mi bude pripomínať, že toto som dostala od toho, toho od toho, ten mi mohol kúpiť niečo iné alebo nebodaj, aby sami doma stretli 3 rýchlovarné kanvice, 2 mixéry atď.
Peniažky si poskladáš dokopy a trebárs aj na tú cestu okolo sveta by sa mohlo naškrábať...
No....ak ide o naozaj dobrých kamarátov...a ak je svadobná partia "za", zvykne sa to riešiť tým spôsobom, že mladí nešťastníci spíšu zoznam vecí, ktoré im skutočne treba, resp. po čom túžia pre potešenie (vo všetkej skromnosti ovšem )a darcovia vrátane rodinných príslušníkov si zoznam rozoberú. Vtedy sa nestane, aby niektorý dar sa opakoval.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

ten napad so zoznamom nie je spatný, ja som to riesila tak na mojej svadbe ze som mojej mame a starej mame povedala co chceme a oni to povedali svadobcanom a niektorý mi dali peniaze a ja som si za to nieco kupila a dali mi to ovsem tesne pred svadbou, niektorý mi dali zas peniaze do obalky nebolo to spatne lebo sme prerabali dom a potrebovala som vela vecí, ak nechceš dat peniaze do obalky tak ich mozes aj zaramovat, a ktomu mozes kupit daku drobnost
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať