dzuli08
19.10.09,19:13
Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu. Mám živnosť okrem iných aj na maloobchodnú činnosť. Chcela by som prostredníctvom internetu začať predávať nejaké výrobky (nábytok) a chcem sa spýtať, čo všetko je potrebné k tomu vybaviť. Ako sa potom vystavujú faktúry, keď nakúpim tovar napr. v Poľsku, kde je daň 22% a u nás 19%. Funguje to tak, že mne vystaví konkrétna firma v Poľsku faktúru aj s ich 22% daňou, ja si ju dám do príjmu a následne zákazníkovi vystavím faktúru ja s daňou 19%? Potrebujem niečo niekde nahlasovať?
Ďakujem
luigi72
19.10.09,17:21
Poobzeraj sa na porade, najdes vela podobnych tem.

V skratke:
K predaju cez internet potrebujes e-shop,
Ak budes predavat nabytok, potrebujes sklad. Velky. ;) ak nechces behat denne do Polska pre tovar.
Fakturu v Polsku ti vystavia bez ich 22% dane, na Slovensku samozdanis 19%-nou DPH.
Ak uz mas zivnost, nahlasovat nic nemusis, len prevadzku, ak si ju zriadis.

Skus trochu pohladat na porade.
Dáša_
19.10.09,17:48
Fakturu v Polsku ti vystavia bez ich 22% dane, na Slovensku samozdanis 19%-nou DPH.


platí iba v prípade, že si plátca DPH.

Inak si DPH nevšímaš, t.j. nakúpil by si v poľsku s ich dph a u nás by si už žiadne dph nepočítal
luigi72
19.10.09,19:02
Kedze sa tak rozpisal ohladom DPH, automaticky som predpokladal , ze je platca DPH.
Dáša_
19.10.09,19:26
Kedze sa tak rozpisal ohladom DPH, automaticky som predpokladal , ze je platca DPH.


no to ja len pre istotu :D:D