Zavrieť

Porady

začiatok je ťažký...

Dobrý deň,
chcem poprosiť o radu. Mám živnosť okrem iných aj na maloobchodnú činnosť. Chcela by som prostredníctvom internetu začať predávať nejaké výrobky (nábytok) a chcem sa spýtať, čo všetko je potrebné k tomu vybaviť. Ako sa potom vystavujú faktúry, keď nakúpim tovar napr. v Poľsku, kde je daň 22% a u nás 19%. Funguje to tak, že mne vystaví konkrétna firma v Poľsku faktúru aj s ich 22% daňou, ja si ju dám do príjmu a následne zákazníkovi vystavím faktúru ja s daňou 19%? Potrebujem niečo niekde nahlasovať?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Poobzeraj sa na porade, najdes vela podobnych tem.

    V skratke:
    K predaju cez internet potrebujes e-shop,
    Ak budes predavat nabytok, potrebujes sklad. Velky. ak nechces behat denne do Polska pre tovar.
    Fakturu v Polsku ti vystavia bez ich 22% dane, na Slovensku samozdanis 19%-nou DPH.
    Ak uz mas zivnost, nahlasovat nic nemusis, len prevadzku, ak si ju zriadis.

    Skus trochu pohladat na porade.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    luigi72 Pozri príspevok
    Fakturu v Polsku ti vystavia bez ich 22% dane, na Slovensku samozdanis 19%-nou DPH.
    platí iba v prípade, že si plátca DPH.

    Inak si DPH nevšímaš, t.j. nakúpil by si v poľsku s ich dph a u nás by si už žiadne dph nepočítal

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    luigi72 Pozri príspevok
    Kedze sa tak rozpisal ohladom DPH, automaticky som predpokladal , ze je platca DPH.

    no to ja len pre istotu

    začiatok je ťažký...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.