MiBi
22.10.09,23:21
Dobry den,
chcela by som sa spytat:
Momentalne som na rodicovskej dovolenke do 7.8.2010, kedy bude mat dcerka tri roky.
Do tohto datumu by som chcela otehotniet. Obdobie od 7.8.2010 do nastupu na dalsiu matersku, by som chcela preklenut PN-kou, nakolko mam rizikovu pracu, do ktorej sa tehotna vratit nechcem.
Uz teraz v oktobri si chcem zacat platit dobrovolne nemocenske poistenie na vymeriavaci zaklad 1084,50 eur(este stiham 270 dni do 7.8.2010), aby som mohla poberat lepsiu PN-ku a nasledne aj matersku.
Moja otazka znie:
1/ Z coho mi bude vypocitavana PN-ka a z coho materska, ked na matersku pojdem v roku 2010.
2/ Dokedy sa mi oplati platit DNP na najvyssi vymeriavaci zaklad 1084,50 eur.
Za odpoved vopred dakujem
Aankaa
23.10.09,06:13
V kuloároch kancelárií nemenovaných sociálok sa vedie debata o tom, že od budúceho roku súčasná vláda zníži alebo zruší dobrovoľné nemocenské poistenie z dôvodu toho, že sa veľmi zneužíva.
O tom zneužívaní - či skôr využívaní /to mi znie lepšie/ to je pravda, no naozaj by si to mohli dovoliť zrušiť ?
Čo si o tom myslíte, nikde sa nič nešuchlo??
ivana2909
16.11.09,12:00
Tiež som počula o tom plánovanom zrušení. Som v podobnej situácii ako MiBi. Ale rozhodla som sa dobrovoľne poistiť aj napriek tomu. Nemyslíte, že ak by to aj zrušili, mali by vrátiť uhradené poistné tým, ktorým nemohol vzniknúť nárok na plnenie z dôvodu zrušenia poistenia do 270 dní od začiatku poistenia? Prosím o odpoveď na otázku MiBi aj moju. Ďakujem
elaurie
16.11.09,12:10
V kuloároch kancelárií nemenovaných sociálok sa vedie debata o tom, že od budúceho roku súčasná vláda zníži alebo zruší dobrovoľné nemocenské poistenie z dôvodu toho, že sa veľmi zneužíva.
O tom zneužívaní - či skôr využívaní /to mi znie lepšie/ to je pravda, no naozaj by si to mohli dovoliť zrušiť ?
Čo si o tom myslíte, nikde sa nič nešuchlo??

Osobne si neviem predstaviť, že by dobrovoľné nemocenské poistenie úplne zrušili... to by napríklad znamenalo, že ľudia, ktorý nemajú iné nemocenské poistenie, by nemohli byť vôbec nemocensky poistení... a to už zaváňa diskrimináciou...
peter977
07.12.09,06:39
Milá mamička,

ak chcete mať vyššiu materskú pri ďalšom dieťaťku, tak minimálne 12 mesiacov po skončení prvej rodičovskej dovolenke treba začať odvádzať odvody zodpovedajúce maximálnemu možnému vymeriavacemu základu pre budúce mamičky. a až po 12 mesiacoch otehotnieť, inak je to strata peňazí, lebo Vám to neuznajú!
Xanti
07.12.09,06:50
Milá mamička,

ak chcete mať vyššiu materskú pri ďalšom dieťaťku, tak minimálne 12 mesiacov po skončení prvej rodičovskej dovolenke treba začať odvádzať odvody zodpovedajúce maximálnemu možnému vymeriavacemu základu pre budúce mamičky. a až po 12 mesiacoch otehotnieť, inak je to strata peňazí, lebo Vám to neuznajú!
Milý Peter977,
prečo zavádzaš budúce mamičky tvrdeniami čo nie sú pravdivé? Prečo sa nevenuješ oblasti, v ktorej si doma. Resp. odporúčam Ti doplniť si informácie o materskom v téme http://www.porada.sk/t93378-p190-materska-2009-a.html#post1227634 alebo v téme http://www.porada.sk/t122628-maximalna-materska-ako-na-to.html alebo aj v tejto http://www.porada.sk/t119778-materska-2010-a.html a v mnohých iných.

Ďakujem za pochopenie.