saabinna
02.11.09,20:11
Ahoj,
chcela by som sa spýtať. Chcela by som organizovať umelecké, výtvarné kurzy pre dospelých v rôznych výletových, dovolenkových, rekreačných priestoroch po SR...prípadne aj zahraničie. Mám vyštudovanú strednu umelecku školu. Aký druh živnosti by to bol? Bolo by to možné v mojom prípade. Ďakujem
luigi72
02.11.09,19:39
Medzi voľnými živnosťami som našiel toto, ale je tam poznámka, že v rámci tejto živnosti nie je možné vykonávať vyučovanie v odbore umenia :( :

28. VZDELÁVANIE

28.1 Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti

- doučovanie a príprava žiakov a študentov (na maturity, pohovory, ...) formou skupinového alebo individuálneho doučovania
- mimoškolská činnosť v záujmových krúžkoch
- organizovanie kurzov, školení a seminárov
- uskutočňovanie školiacich aktivít v oblasti podpory predaja, výroby a obchodu
- ...
Poznámka:
V rámci tejto živnosti nie je možné vykonávať:
- vyučovanie v odbore cudzích jazykov,
- vyučovanie v odbore umenia

zdroj: ZOZNAM ODPORÚČANÝCH OZNAČENÍ VOĽNÝCH ŽIVNOSTÍ A ICH BLIŽŠIE VYMEDZENIE
luigi72
02.11.09,19:43
Našiel som to tu:

Viazané živnosti sú uvedené v prílohe č. 2 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní. Podmienkou ich prevádzkovania je odborná spôsobilosť získaná inak. Sú nimi napr.:

* zlievanie drahých kovov,
* opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení
* montáž, oprava, vykonávanie revízií a skúšok vyhradených technických zariadení (v oblasti pôsobnosti dozoru štátnej banskej správy),
* očná optika,
* zubná technika,
* vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb,
* výkon činnosti stavbyvedúceho alebo výkon činnosti stavebného dozoru alebo energetická certifikácia,
* prevádzkovanie autoškoly,
* vyučovanie v odbore cudzích jazykov, prekladateľské a tlmočnícke služby,
* vyučovanie v odbore umenia,
* výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce,
* poskytovanie sociálnych služieb,
* vykonávanie odbornej prípravy na úseku požiarnej ochrany,
* geodetické a kartografické činnosti,
* vykonávanie ohňostrojných prác,
* predaj pyrotechnickch predmetov tried II a III a podtriedy T1,
* prevádzkovanie cestovnej kancelárie,
* prevádzkovanie cestovnej agentúry,
* sprievodca cestovného ruchu,
* masérske služby,
* ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch tried 3 a 4,
* činnosť autorizovanej osoby,
* verejné obstarávanie,
* inseminácia,
* pedikúra,
* bezpečnostnotechnické služby,
* správa registratúry,
* činnosť environmentálneho overovateľa,
* kontrola kotlov a vykurovacích sústav, kontrola klimatizačných systémov.

Odborná spôsobilosť pre viazané živnosti je upravená osobitnými predpismi uvedenými v prílohe č. 2 zákona alebo ustanovená touto prílohou.

zdroj: http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=41&etype=2&aid=310

Podmienky:
Vyučovanie v odbore umenia: dokončené štúdium na príslušnej umeleckej škole alebo spôsobilosť preukázaná desaťročnou praktickou činnosťou v odbore

zdroj: http://www.porada.sk/t16919-zivnostensky-zakon-od-1-1-2009-a.html


Čiže podľa mňa máš príslušnú kvalifikáciu na prevádzkovanie viazanej živnosti v oblasti vyučovania v odbore umenia.
marina8
02.11.09,19:54
Ahoj,
chcela by som sa spýtať. Chcela by som organizovať umelecké, výtvarné kurzy pre dospelých v rôznych výletových, dovolenkových, rekreačných priestoroch po SR...prípadne aj zahraničie. Mám vyštudovanú strednu umelecku školu. Aký druh živnosti by to bol? Bolo by to možné v mojom prípade. Ďakujem

chcela som ti dat prilohu, ale je to subor rtf. a neda sa to prilepit
v zivnostenskom zakone mas " vyucovanie v odbore umenia"
je to podmienene prislusnym vzdelanim , co mas alebo 10 rocnou praxou v odbore

ak chces iba organizovat ale nie ucit, tak podla mna je to volna zivnsot, nieco ako 28.1 Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
§ organizovanie kurzov, školení a seminárov


ty to zorganizujes a najmes si niekoho, kto tam bude vyucovat, kto to bude viest, kto splna predpoklady
ak chces sama vyucovat, tak potom zivnsot viazana

najdes na www.zrsr.sk, zivnostenske podnikanie
saabinna
03.11.09,05:38
Ďakujem veľmi pekne za informácie :))