Zavrieť

Porady

Živnosť

Ahoj,
chcela by som sa spýtať. Chcela by som organizovať umelecké, výtvarné kurzy pre dospelých v rôznych výletových, dovolenkových, rekreačných priestoroch po SR...prípadne aj zahraničie. Mám vyštudovanú strednu umelecku školu. Aký druh živnosti by to bol? Bolo by to možné v mojom prípade. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Medzi voľnými živnosťami som našiel toto, ale je tam poznámka, že v rámci tejto živnosti nie je možné vykonávať vyučovanie v odbore umenia :

    28. VZDELÁVANIE

    28.1 Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti

    - doučovanie a príprava žiakov a študentov (na maturity, pohovory, ...) formou skupinového alebo individuálneho doučovania
    - mimoškolská činnosť v záujmových krúžkoch
    - organizovanie kurzov, školení a seminárov
    - uskutočňovanie školiacich aktivít v oblasti podpory predaja, výroby a obchodu
    - ...
    Poznámka:
    V rámci tejto živnosti nie je možné vykonávať:
    - vyučovanie v odbore cudzích jazykov,
    - vyučovanie v odbore umenia

    zdroj: ZOZNAM ODPORÚČANÝCH OZNAČENÍ VOĽNÝCH ŽIVNOSTÍ A ICH BLIŽŠIE VYMEDZENIE

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Našiel som to tu:

    Viazané živnosti sú uvedené v prílohe č. 2 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní. Podmienkou ich prevádzkovania je odborná spôsobilosť získaná inak. Sú nimi napr.:

    * zlievanie drahých kovov,
    * opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení
    * montáž, oprava, vykonávanie revízií a skúšok vyhradených technických zariadení (v oblasti pôsobnosti dozoru štátnej banskej správy),
    * očná optika,
    * zubná technika,
    * vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb,
    * výkon činnosti stavbyvedúceho alebo výkon činnosti stavebného dozoru alebo energetická certifikácia,
    * prevádzkovanie autoškoly,
    * vyučovanie v odbore cudzích jazykov, prekladateľské a tlmočnícke služby,
    * vyučovanie v odbore umenia,
    * výchova a vzdelávanie v oblasti ochrany práce,
    * poskytovanie sociálnych služieb,
    * vykonávanie odbornej prípravy na úseku požiarnej ochrany,
    * geodetické a kartografické činnosti,
    * vykonávanie ohňostrojných prác,
    * predaj pyrotechnickch predmetov tried II a III a podtriedy T1,
    * prevádzkovanie cestovnej kancelárie,
    * prevádzkovanie cestovnej agentúry,
    * sprievodca cestovného ruchu,
    * masérske služby,
    * ubytovacie služby v ubytovacích zariadeniach s prevádzkovaním pohostinských činností v týchto zariadeniach a v chatovej osade triedy 3, v kempingoch tried 3 a 4,
    * činnosť autorizovanej osoby,
    * verejné obstarávanie,
    * inseminácia,
    * pedikúra,
    * bezpečnostnotechnické služby,
    * správa registratúry,
    * činnosť environmentálneho overovateľa,
    * kontrola kotlov a vykurovacích sústav, kontrola klimatizačných systémov.

    Odborná spôsobilosť pre viazané živnosti je upravená osobitnými predpismi uvedenými v prílohe č. 2 zákona alebo ustanovená touto prílohou.

    zdroj: http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=2&aid=310

    Podmienky:
    Vyučovanie v odbore umenia: dokončené štúdium na príslušnej umeleckej škole alebo spôsobilosť preukázaná desaťročnou praktickou činnosťou v odbore


    zdroj: http://www.porada.sk/t16919-zivnoste...-1-2009-a.html


    Čiže podľa mňa máš príslušnú kvalifikáciu na prevádzkovanie viazanej živnosti v oblasti vyučovania v odbore umenia.
    Naposledy upravil luigi72 : 02.11.09 at 19:51 Dôvod: doplnenie

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    saabinna Pozri príspevok
    Ahoj,
    chcela by som sa spýtať. Chcela by som organizovať umelecké, výtvarné kurzy pre dospelých v rôznych výletových, dovolenkových, rekreačných priestoroch po SR...prípadne aj zahraničie. Mám vyštudovanú strednu umelecku školu. Aký druh živnosti by to bol? Bolo by to možné v mojom prípade. Ďakujem
    chcela som ti dat prilohu, ale je to subor rtf. a neda sa to prilepit
    v zivnostenskom zakone mas " vyucovanie v odbore umenia"
    je to podmienene prislusnym vzdelanim , co mas alebo 10 rocnou praxou v odbore

    ak chces iba organizovat ale nie ucit, tak podla mna je to volna zivnsot, nieco ako 28.1 Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnosti
    §organizovanie kurzov, školení a seminárov


    ty to zorganizujes a najmes si niekoho, kto tam bude vyucovat, kto to bude viest, kto splna predpoklady
    ak chces sama vyucovat, tak potom zivnsot viazana

    najdes na www.zrsr.sk, zivnostenske podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.