eddie05
03.11.09,21:46
Dobry den chcel by som sa spytat od 1.1.2010 otvaram pivaren aj s kuchynou na hlavnej ulici v Kosiciach.Aka je primerana mzda na tento kraj konkretne na Kosice pre kuchara a casnika na hodinu???Nebude to krcma ale ani 4*restauracia.Dakujem pekne
warrior
03.11.09,22:06
tak podľa toho, ak ti budú ťahať 12 hodinovky bez zastávky, tak si určite zaslúžia min 2.50 e/h. U nás v Prešove, pod 2 e na hodinu čašníka - originál nezoženieš a o kuchárovi ani nevravím, drž sa
monika74
04.11.09,07:47
Z mojich dostupných zdrojov (štatistické zisťovania) je k 2. kvartálu 2009 (síce za celú SR):
- priemerná hrubá mzda čašníka 405,86 EUR z toho priemerná základná mzda je 327,37 EUR
- priemerná hrubá mzda kuchára 417,29 EUR z toho priemerná základná mzda je 336,90 EUR.
- priemerný hodinový zárobok v podnikateľskej sfére za sektor ubytovacie a stravovacie služby je 2,84 EUR.

Predpokladám, že pri stanovovaní miezd zamestnancov budeš vychádzať aj z plánovaného rozpočtu mzdových prostriedkov resp. osobných nákladov (účet 52) - ľudovo povedané či mám na to, aby som dostatočne zaplatila zamestnancov a nemusela každý mesiac riešiť hľadanie a prijímanie nových zamestnancov (hovorí sa tomu aj fluktuácia). Nuž veľa úspechov a prajem veľa šťastia pri výbere zamestnancov. Všetko aj v podnikaní stojí a padá na ľuďoch.
eddie05
16.11.09,14:30
dakujem,
este sa chcem spytat aku zivnost si mam dat zapisat do zivnostenskeho listu ked si otvaram bar ku ktoremu je kuchyna ale momentalne sa v nej este nebude varit chcem to skusit zatial len s barom ak to pojde dobre chcem si otvorit aj kuchynu+mozno do tej doby s tej kuchyne urobim nieco na fastfood styl.
a co vsetko mi treba na zahajenie podnikania v pohostinskej oblati kedze som este nepodkikal a nemam s tym skusenosti
za vsetko velmi pekne dakujem