Zavrieť

Porady

Aka mzda pre zamestnanca

Dobry den chcel by som sa spytat od 1.1.2010 otvaram pivaren aj s kuchynou na hlavnej ulici v Kosiciach.Aka je primerana mzda na tento kraj konkretne na Kosice pre kuchara a casnika na hodinu???Nebude to krcma ale ani 4*restauracia.Dakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    warrior je offline (nepripojený) warrior

    warrior
    tak podľa toho, ak ti budú ťahať 12 hodinovky bez zastávky, tak si určite zaslúžia min 2.50 e/h. U nás v Prešove, pod 2 e na hodinu čašníka - originál nezoženieš a o kuchárovi ani nevravím, drž sa

    monika74 je offline (nepripojený) monika74

    monika74
    Z mojich dostupných zdrojov (štatistické zisťovania) je k 2. kvartálu 2009 (síce za celú SR):
    - priemerná hrubá mzda čašníka 405,86 EUR z toho priemerná základná mzda je 327,37 EUR
    - priemerná hrubá mzda kuchára 417,29 EUR z toho priemerná základná mzda je 336,90 EUR.
    - priemerný hodinový zárobok v podnikateľskej sfére za sektor ubytovacie a stravovacie služby je 2,84 EUR.

    Predpokladám, že pri stanovovaní miezd zamestnancov budeš vychádzať aj z plánovaného rozpočtu mzdových prostriedkov resp. osobných nákladov (účet 52) - ľudovo povedané či mám na to, aby som dostatočne zaplatila zamestnancov a nemusela každý mesiac riešiť hľadanie a prijímanie nových zamestnancov (hovorí sa tomu aj fluktuácia). Nuž veľa úspechov a prajem veľa šťastia pri výbere zamestnancov. Všetko aj v podnikaní stojí a padá na ľuďoch.

    eddie05 je offline (nepripojený) eddie05

    eddie05
    dakujem,
    este sa chcem spytat aku zivnost si mam dat zapisat do zivnostenskeho listu ked si otvaram bar ku ktoremu je kuchyna ale momentalne sa v nej este nebude varit chcem to skusit zatial len s barom ak to pojde dobre chcem si otvorit aj kuchynu+mozno do tej doby s tej kuchyne urobim nieco na fastfood styl.
    a co vsetko mi treba na zahajenie podnikania v pohostinskej oblati kedze som este nepodkikal a nemam s tym skusenosti
    za vsetko velmi pekne dakujem

    Aka mzda pre zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.