lucy25
04.11.09,07:01
Prepacte som tu uplne nova. Chcela by som sa spytat aky je postup pri zalozeni sro.... najskor zivnostensky urad, potom OR, potom DU, ....

Co vsetko potrebujem predlozit na uvedene urady??? Bude to sro-cka, ktora bude mat obchod (nie potraviny).
andreaS
04.11.09,06:13
Lenka1979
04.11.09,06:58
Prečítaj si tému, ktorú Ti priložila andreaS, tam je všetko pekne rozpísané... čo.. kde... kedy..., potom ak nebudeš niečo vedieť, kľudne napíš.
j.sch
04.11.09,09:37
Prepacte som tu uplne nova. Chcela by som sa spytat aky je postup pri zalozeni sro.... najskor zivnostensky urad, potom OR, potom DU, ....

Co vsetko potrebujem predlozit na uvedene urady??? Bude to sro-cka, ktora bude mat obchod (nie potraviny).
nemám nič spoločné so zakladaním sro ...... ja som si kupoval už založené alebo dal založiť....... firma čo zakladá na zákazku ti ju založí cca za tvoje realne základy...... Oni to robia elektronicky a preto maju na OR zlavu......... najdi si na nete takuto firmu a behačky maš za sebou...... profík ti poradí a ani to moc nebolí......
Lenka1979
04.11.09,09:40
nemám nič spoločné so zakladaním sro ...... ja som si kupoval už založené alebo dal založiť....... firma čo zakladá na zákazku ti ju založí cca za tvoje realne základy...... Oni to robia elektronicky a preto maju na OR zlavu......... najdi si na nete takuto firmu a behačky maš za sebou...... profík ti poradí a ani to moc nebolí......

... síce to nebolí-máš pravdu... ale nie je na škodu veci niečo sa aj osobne naučiť, môže sa to zísť do budúcna... Ale to je len môj osobný názor.;)
j.sch
04.11.09,14:19
... síce to nebolí-máš pravdu... ale nie je na škodu veci niečo sa aj osobne naučiť, môže sa to zísť do budúcna... Ale to je len môj osobný názor.;)
Si skusenejšia poradačka ....... ale asi vieš výhody elektronickej komunikácie , rýchlosť , cena a hlavne bezpečnosť....... firma čo by jej pomohla by jej pomohla aj v mnohých podrobnostiach a varovala pred prípadnými chybami........
Z fyzicky a laikmy podaných návrhov do OR sa musí cca 30 % opravovať ..... a niektoré aj opakovane....... sory ale teraz nenapíšem kde to bolo ale asi HN alebo TREND.

PS:v uradoch som laik . a doslova ich neznášam (aj dnes som mal ísť . vyhol som sa...... hurááá idem zajtra brrrrr
200stefan200
04.11.09,21:01
ja som si dal zalozit eserocku a stalo ma to 400 eur
chod na stranku eserocka.sk a dozvies sa viac
za tri tyzdne som mal eserocku
andreaS
05.11.09,05:09
ja som si dal zalozit eserocku a stalo ma to 400 eur
chod na stranku eserocka.sk a dozvies sa viac
za tri tyzdne som mal eserocku

v mnou prilozenej teme je podrobny popis ako nato, jedine co to obnasa je precitat si to a... neviem o tom, ze by niekomu odmietli zapis, max. mu vratili nieco na prepracovanie... a mas 400 euro vo vacku...
zalobaba
05.11.09,05:59
v mnou prilozenej teme je podrobny popis ako nato, jedine co to obnasa je precitat si to a... neviem o tom, ze by niekomu odmietli zapis, max. mu vratili nieco na prepracovanie... a mas 400 euro vo vacku...

OR nič na prepracovanie nevracia. OR zápis odmietne a v odôvodnení odmietnutia máš uvedený dôvod, tzn. ak niečo nebolo napísané v súlade so zákonom, OR ťa na to upozorní. Námietky proti odmietnutiu a prípadné prílohy si povinný doložiť do 15 dní od prevzatia odmietnutia.
Lenka1979
05.11.09,06:09
Presne ako píše andreaS a zalobaba, OR odmietne zápis spoločnosti s tým,že tam uvedenie odvolávku na § ktorého sa týka doplnenie napr. spoloč.zmluvy, návrhu.... Po doplnení týchto údajov OR hneď zapíše spoločnosť.
andreaS
05.11.09,06:09
OR nič na prepracovanie nevracia. OR zápis odmietne a v odôvodnení odmietnutia máš uvedený dôvod, tzn. ak niečo nebolo napísané v súlade so zákonom, OR ťa na to upozorní. Námietky proti odmietnutiu a prípadné prílohy si povinný doložiť do 15 dní od prevzatia odmietnutia.

nepouzila som tie spravne slova ale vysledok je stale rovnaky ;)
domenico.office
05.11.09,06:16
v mnou prilozenej teme je podrobny popis ako nato, jedine co to obnasa je precitat si to a... neviem o tom, ze by niekomu odmietli zapis, max. mu vratili nieco na prepracovanie... a mas 400 euro vo vacku...

I tak še da, i tak še da....by povedal vychodniar...
Prečo nevziať trochu matematiky? Ak mi to urobí firma za 400 € vrátane súdneho poplatku a ja mám chodiť okolo toho, zaplatiť súdny poplatok 333,5 €, môj čas, moje náklady na cestovné odovzdanie do OR, prevzatie možno odmietnutia...... tak to by mi za 70€ nestálo, čo by som ušetril. Ozaj, nebolo by dobré pre poradákov založiť témy: Ako vyrobiť mlieko, ako vyrobiť maslo, ako si podomácky vyrobiť prach na pranie.... však my šikovní poraďáci si zvládneme vyrobiť (založiť) všetko, svojpomocne. Načo by sme niekoho platili?
andreaS
05.11.09,06:36
lenze to nemusi byt 400 vratane kolkov...

pred par rokmi ked moji rodicia zakladali sro, tak pani pravnicka zato vzala 30tis Sk plus kolky a chyb bolo aj tak az az...

takze kludne to moze byt 400 euro plus kolky...

aj ked vacsinou som videla cifry okolo 200 euro plus kolky... a za tych 200 euro mi to veru stoji vybavit si to sama

ale ak by to bolo 400 za vsetko (aj ked zadavatel nepise na kolko zivnosti), tak OK... netraba zabudnut este na pocet zivnosti plus overenia podpisov nieco stoji, takze im ostane par euro, kt. by som bola ochotna zaplatit za vybavenie ;)
domenico.office
05.11.09,06:50
Myslím, že šikovné firmy to robia za takéto peniaze.... len treba trošičku popozerať, je ich dosť. Išlo mi o tom, že my Slovač šikovná si stále robíme všetko svojpomocne a hneváme sa, že nemáme svoj biznis, nemáme zákazníkov, lebo tí potenciálni, si to urobia sami. Nechcem znehodnocovať rady všetkých prispievateľov, vážim si ich a mnohé som sa naučil tu, ale kým budeme takto premýšľať, budeme nariekať, o nefungujúcom biznise.
j.sch
05.11.09,11:25
v mnou prilozenej teme je podrobny popis ako nato, jedine co to obnasa je precitat si to a... neviem o tom, ze by niekomu odmietli zapis, max. mu vratili nieco na prepracovanie... a mas 400 euro vo vacku...
A poplatky ????
j.sch
05.11.09,11:27
I tak še da, i tak še da....by povedal vychodniar...
Prečo nevziať trochu matematiky? Ak mi to urobí firma za 400 € vrátane súdneho poplatku a ja mám chodiť okolo toho, zaplatiť súdny poplatok 333,5 €, môj čas, moje náklady na cestovné odovzdanie do OR, prevzatie možno odmietnutia...... tak to by mi za 70€ nestálo, čo by som ušetril. Ozaj, nebolo by dobré pre poradákov založiť témy: Ako vyrobiť mlieko, ako vyrobiť maslo, ako si podomácky vyrobiť prach na pranie.... však my šikovní poraďáci si zvládneme vyrobiť (založiť) všetko, svojpomocne. Načo by sme niekoho platili?
ved "Zakladačské "firmy to podávaju elektronicky a majú poplatky za polovicu ....
ata111
05.11.09,11:38
A poplatky ????
na živnostenskom 3€/1 činnosť
domenico.office
05.11.09,11:57
ved "Zakladačské "firmy to podávaju elektronicky a majú poplatky za polovicu ....


To je ich šikovnosť...Ani elektronický podpis nie je zadara, certifikát stojí niečo, je potrebný certifikovaný softvér, ktorý si treba zakúpiť a ak bude niekto zvedavý, rád vysvetlím, čo ešte k tomu treba a koľko som nad tým strávil, aby to fungovalo. Nie je to len tak: PODÁM ELEKTRONICKY.... 70 €-ový rozdiel za správne urobené doklady, za svoj čas, za ktorý robím svoj biznis, stojí. Ale podstata bola niekde inde, že tie peniaze, ak dám niekomu zarobiť, môže minúť zase u mňa. Myslím, že o tomto je ekonomika a biznis. Každý máme robiť to, čomu rozumieme a vieme práve na tom zarobiť.
andreaS
05.11.09,16:02
A poplatky ????



lenze to nemusi byt 400 vratane kolkov...

pred par rokmi ked moji rodicia zakladali sro, tak pani pravnicka zato vzala 30tis Sk plus kolky a chyb bolo aj tak az az...

takze kludne to moze byt 400 euro plus kolky...

aj ked vacsinou som videla cifry okolo 200 euro plus kolky... a za tych 200 euro mi to veru stoji vybavit si to sama

ale ak by to bolo 400 za vsetko (aj ked zadavatel nepise na kolko zivnosti), tak OK... netraba zabudnut este na pocet zivnosti plus overenia podpisov nieco stoji, takze im ostane par euro, kt. by som bola ochotna zaplatit za vybavenie ;)

treba citat dalej... ani zo zadania nebolo jasne, ci tych 400 je za vsetko vratane poplatkov alebo plus poplatky...

je to uz ale dost mimo temy...

a neviem, co je zle natom, ze kazdy chce usetrit aspon daku tu korunu... kto si neodhadne naco mu stacia jeho sily tak sa pouci ale bohuzial na slovensku vacsinou plati, ze slovenski podnikatelia by chceli zazracne rychlo zbohatnut a nevedia od dobroty co pytat za svoje vyrobky ci sluzby a zakaznik je kolkokrat na vedlajsej kolaji... opakujem, ze je to vacsinou nie vsetci, a cest vynimkam a klobuk dolu pred tymi, co nespadaju do tejto skupiny...
domenico.office
05.11.09,18:38
a neviem, co je zle natom, ze kazdy chce usetrit aspon daku tu korunu... kto si neodhadne naco mu stacia jeho sily tak sa pouci ale bohuzial na slovensku vacsinou plati, ze slovenski podnikatelia by chceli zazracne rychlo zbohatnut a nevedia od dobroty co pytat za svoje vyrobky ci sluzby a zakaznik je kolkokrat na vedlajsej kolaji... opakujem, ze je to vacsinou nie vsetci, a cest vynimkam a klobuk dolu pred tymi, co nespadaju do tejto skupiny...

Adka, úplný súhlas s tebou a nemám proti tomu nič, že niekto chce ušetriť aspoň dáku korunku...i keď som kdesi čítal: .....že peniaze sa nedajú ušetriť, peniaze sa dajú len zarobiť..... Aj ja skladám klobúk dolu pred takými, ktorým ide o zákazníka, či klienta.