Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o. po novom

Zdravím Vás všetkých,

chcem sa opýtať, či nemáte skúsenosť so zakladaním s.r.o. v roku 2007.
Konkrétne ktoré tlačivá treba odovzdať na súd.

Mám 6 živnostenských oprávnení (po novom je to pre každú činnosť jedno oprávnenie), treba overené kópie všetkých oprávenení x 2, teda 12 ???

Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie?

Ďakujem veľmi pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
delacroix delacroix

delacroix je offline (nepripojený) delacroix

Ahoj, tiež som zakladala s.r.o. teraz po novom. Ano, vsetky ZL treba 2 x cize u teba tych 12. Ja som mala viac listov, toto ma prekvapilo lebo doteraz sa vydavala hromadna listina, takze som si zaplatila dost penazi na overenie listin. Ja sidlo nemam u rodicov, v tejto veci ti neporadim, ale ak tam ten suhlas das a nebude to potrebne chybu neurobis, radsej to tam daj, myslim, ze to bude potrebne. Ja som davala len vyhlasenie spravcu vkladu, vyhlasenie o neucasti v inej sro, kedze som zakladala jednoosobovku a ustanovenie do funkcie konatela taktiez podpisovy vzor a zapisali mi to na prvykrat. Tak ti drzim palce, aby to vyslo aj tebe so zapisom na prvykrat.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
HoloGram Pozri príspevok
Sídlo firmy je u rodičov, neviem, či je treba list vlastníctva + súhlas oboch rodičov. V roku 2005. keď som zakladal s.r.o. to nebolo treba.
po novom treba LV aj súhlas oboch rodičov (ak sú obaja na LV)
a na OU chceli aj nájomnú zmluvu, ale nie je treba, ak máš ten súhlas.

Treba aj tlačivo Ustanovenie konateľa do funkcie? netreba, údaje o konateľovi sú predsa v Zápisnici VZ, resp. v zakladateľskej listine.

Ďakujem veľmi pekne.
doplnila som odpovede, ktoré chýbali...
0 0
anthony anthony

anthony je offline (nepripojený) anthony

delacroix Pozri príspevok
Ahoj, tiež som zakladala s.r.o. teraz po novom. Ano, vsetky ZL treba 2 x cize u teba tych 12. Ja som mala viac listov, toto ma prekvapilo lebo doteraz sa vydavala hromadna listina, takze som si zaplatila dost penazi na overenie listin. Ja sidlo nemam u rodicov, v tejto veci ti neporadim, ale ak tam ten suhlas das a nebude to potrebne chybu neurobis, radsej to tam daj, myslim, ze to bude potrebne. Ja som davala len vyhlasenie spravcu vkladu, vyhlasenie o neucasti v inej sro, kedze som zakladala jednoosobovku a ustanovenie do funkcie konatela taktiez podpisovy vzor a zapisali mi to na prvykrat. Tak ti drzim palce, aby to vyslo aj tebe so zapisom na prvykrat.
Ahoj,
nevies mi nahodou poradit,kde na porade by som vedel najst dokumenty (k stiahnutiu) potrebne na zapis sro :zakladatelska zmluva,atd.
resp.nevedela by si mi ich poslat e-mailom na anthony@host.sk. Bol by som Ti nesmierne vdacny.Jedna sa o zapis jednoosobovej sro.DAKUJEM
0 0
delacroix delacroix

delacroix je offline (nepripojený) delacroix

Prilepím sem moju zakladateľskú listinu ako aj ostatné dokumenty, ktoré som dávala s návrhom na zápis do OR, keďže som to všetko zvládla za pomoci porady, takže sa rada podelím s vami. Naozaj si dobre zvážte hlavne počet predmetov, lebo ako som už spomínala teraz sa vydáva pre každý predmet podnikania samostatný ŽL a keď si zrátate, že s návrhom na zápis do OR to treba všetko v dvoch vyhotoveniach a overené notárom, tak to môže byť pekný peniaz lebo ak overujete ŽL, musí byť prefotený z oboch strán a u nás si za takúto stránku účtuje notár cca 100 Sk, inak stojí overenie jednej strany 40 alebo 50 korún. Chvíľu som to predýchavala, ešte šťastie, že som vyhodila 5 predmetov. Ale už som na to zabudla, každá sranda niečo stojí a nič nie je zadarmo v dnešnej dobe

Dúfam, že niekomu pomôžu tieto dokumenty.Veľa šťastia pri zakladaní s.r.o.
3 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ešte by som tam privítal súhlas vlastníka nehnuteľnosti, kde bude sídlo spoločnosti.
0 0
delacroix delacroix

delacroix je offline (nepripojený) delacroix

Na pripomienku od Smitha, jasné súhlas na užívanie priestorov, môžem doplniť, ale až zajtra, mám to prefotené, tak to najskôr musím prepísať. Ako som spomínala, sídlo nemám u rodičov, prenajala som si kanceláriu, ale nevidím problém v tom, ak si to niekto upraví na štýl, že je to súhlas rodičov. Aj tak sa tam píše, že niekto ako vlastník určitej nehnuteľnosti, dáva súhlas na jej užívanie na podnikateľské účely. Tiež si myslím, že ak je sídlo zriadené v rodičovskom dome, tiež sa musí prikladať aj list vlastníctva, ja som ho tiež mala. Takže súhlas prilepím zajtra
0 0
delacroix delacroix

delacroix je offline (nepripojený) delacroix

Pridávam ako som sľúbila súhlas vlastníka na užívanie nehnuteľnosti. Upravila som môj súhlas, ktorý mám ja, je to od firmy, ktorá mi prenajala administratívne priestory a pokúsila som sa to upraviť na prenájom priestorov v byte alebo dome u rodičov. Čiže tento súhlas som neprikladala na OR, takže neviem či je správne sformulovaný, takže ak má niekto výhrady, kľudne na ne upozornite. A ešte jedna rada, ak budete do zakladateľskej listiny písať sídlo spoločnosti pozrite si ako je to písané v LV, že vraj niekedy ak to nemáte presne podľa LV, OR môže odmietnuť zapísať spoločnosť. Napr. ak máte nehnuteľnosť na LV vedenú, že sa nachádza na napr. Račianska ulica 1548/11A nestačí napísať Račianska ulica 1548. Neviem isto, ale počula som, že aj pre niečo takéto neurobili zápis. Takže aj výmery parciel a všetko okolo toho presne odpísať z LV.
1 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Neviete mi poradiť, ako starý môže byť list vlastníctva? Ja mám list vlastníctva vydaný pred štyrmi rokmi, bude to stačiť, či mám radšej požiadať o vydanie novšieho.

Ďakujem.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ahojte,

takže ja som si radšej vyžiadala nový list vlastníctva na katastri. Ešte sa chcem spýtať, či pri vypĺňaní návrhu na zápis s. r. o. treba vypísať IČO, ktoré je na živnostenských listoch. V príklade na stránke Ochodného registra nie je vyplnené a je tam napísané, že IČO pridelí registrový súd. Netreba ho tam teda písať?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jarkra Pozri príspevok
Ahojte,

takže ja som si radšej vyžiadala nový list vlastníctva na katastri. Ešte sa chcem spýtať, či pri vypĺňaní návrhu na zápis s. r. o. treba vypísať IČO, ktoré je na živnostenských listoch. V príklade na stránke Ochodného registra nie je vyplnené a je tam napísané, že IČO pridelí registrový súd. Netreba ho tam teda písať?
A odkiaľ by si mala, keď to prideluje súd. A potom do 15 dni to IČO musíš nalásiť na živn.úrad.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
smith Pozri príspevok
A odkiaľ by si mala, keď to prideluje súd. A potom do 15 dni to IČO musíš nalásiť na živn.úrad.
...podľa nových postupov nám pridelil IČO živn.úrad a dobrá rada preberajúceho pracovníka na OS znela, že treba ho na žiadosti o zápis uviesť, aby nepridelili nové (nekontrolujú a vznikol by duplicitný chaos)...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ajuška Pozri príspevok
...podľa nových postupov nám pridelil IČO živn.úrad a dobrá rada preberajúceho pracovníka na OS znela, že treba ho na žiadosti o zápis uviesť, aby nepridelili nové (nekontrolujú a vznikol by duplicitný chaos)...
Je to novinka pre mňa.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
smith Pozri príspevok
Je to novinka pre mňa.
moja konkrétna skúsenosť... (október 2007)
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Prosím...dvaja spoločníci sú spolu konateľmi v A spoločnosti a teraz zakladajú ďalšiu B spoločnosť, kde sú opäť obaja konateľmi (spoločníkmi). Treba pri zápise B s.r.o. s dvomi spoločníkmi prikladať vyhlásenie podľa §105 ?

Stačí mi k návrhu na zápis priložiť len :
1/ spoločenskú zmluvu
2/ živnostenské listy
3/ podpisové vzory konateľov
4/ vyhlásenie správcu vkladu
5/ list vlastníctva nehnuteľnosti + súhlas o sídle ?????
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

jess Pozri príspevok
Prosím...dvaja spoločníci sú spolu konateľmi v A spoločnosti a teraz zakladajú ďalšiu B spoločnosť, kde sú opäť obaja konateľmi (spoločníkmi). Treba pri zápise B s.r.o. s dvomi spoločníkmi prikladať vyhlásenie podľa §105 ?

Stačí mi k návrhu na zápis priložiť len :
1/ spoločenskú zmluvu
2/ živnostenské listy
3/ podpisové vzory konateľov
4/ vyhlásenie správcu vkladu
5/ list vlastníctva nehnuteľnosti + súhlas o sídle ?????
My sme zapisovali spoločnosť teraz a mali sme len tieto prílohy, ktoré uvádzaš a zapísali nám ju. List vlastníctva sme si však museli vyžiadať nový, aby sa bol použiteľný na právne úkony (kolok 250,- Sk) a prikladali sme aj súhlas vlastníka so sídlom na danej adrese. Máme totiž sídlo v našom byte.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jarkra Pozri príspevok
My sme zapisovali spoločnosť teraz a mali sme len tieto prílohy, ktoré uvádzaš a zapísali nám ju. List vlastníctva sme si však museli vyžiadať nový, aby sa bol použiteľný na právne úkony (kolok 250,- Sk) a prikladali sme aj súhlas vlastníka so sídlom na danej adrese. Máme totiž sídlo v našom byte.
... aj my máme sídlo v našom byte (v osobnom vlastníctve)...ten súhlas mám......takže podľa všetkého, list vlastníctva nemôže byť stiahnutý z internetu........predpokladám, že tieto dva dokumenty už nemusím dávať overovať.......či áno ????
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
jess Pozri príspevok
... aj my máme sídlo v našom byte (v osobnom vlastníctve)...ten súhlas mám......takže podľa všetkého, list vlastníctva nemôže byť stiahnutý z internetu........predpokladám, že tieto dva dokumenty už nemusím dávať overovať.......či áno ????
ked máš originál, tak nemusíš overovať.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
smith Pozri príspevok
Je to novinka pre mňa.
Človek sa stále učí, veď PORADA je tu na to ....
0 0
biaaa biaaa

biaaa je offline (nepripojený) biaaa

Musi byt prosim Vas s.r.o. zapisana v ORSR ? Minule som si vsimol na jednej fakture od s.r.o. a mali tam dole napisane ze nie su registrovany v ORSR. Vie niekto na tuto temu viac?
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

jess Pozri príspevok
... aj my máme sídlo v našom byte (v osobnom vlastníctve)...ten súhlas mám......takže podľa všetkého, list vlastníctva nemôže byť stiahnutý z internetu........predpokladám, že tieto dva dokumenty už nemusím dávať overovať.......či áno ????
Ja som tiež uvažovala nad tým, že priložím len stiahnutý z internetu, ale písalo na ňom, že je nepoužiteľný na právne úkony, tak som radšej vyžiadala nový z katastra. Originál z katastra som neoverovala, ale dala som pre istotu overiť podpis vlastníka na súhlase 1 x.

Ešte k tomu IČU. Na živnostenských listoch sme už mali uvedené IČO, a aj keď som váhala, nakoniec som ho do návrhu na zápis nenapísala, zápis prebehol v poriadku a IČO nám súd pridelil to isté, aké bolo pridelené na živnostenskom úrade.

Naivne som si myslela, že pri podávaní návrhu mi aspoň niečo na súde odkontrolujú. NIČ. Ani len neskontrolovali prílohy k návrhu, či sedí počet, ktorý je napísaný v návrhu. Len mi dali papierik, s ktorým sme si mali prísť o 5 dní pre výpis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať