bosanova
31.08.05,11:48
Hi,

som tu nová a nie je mi celkom jasné, ako si mám ako jednoosobová sro "nastaviť" mzdu pre seba ako zamestnanca, keďže je nejaká nezdaniteľná suma (7328 Sk), ale zas minimálny vymeriavací základ na výpočet odvodov do sociálnej a zdravotnej poisťovne (zamestnávateľ + zamestnanec). Okrem toho, do vymeriavacieho základu sa nezapočítava náhrada za pracovnú pohotovosť. Znamená to teda, že ak by som ako zamestnanec dostala náhradu za pracovnú pohotovosť vo výške xxx Sk, tak ako zamestnanec odvediem len daň z príjmu, zamestnávateľ si túto náhradu dá do nákladov (mzdových?), žiadne odvody neodvedie ani zamestnávateľ ani zamestnanec a na účely tvorby sociálneho fondu sa bude započítavať aj táto náhrada?
Ďakujem
Jozef Mihál
31.08.05,10:18
Optimum je mzda = minimálna mzda, cez náhradu za prac.pohotovosť alebo životné a pracovné jubileum suma cca 20000 Sk.

Prevzaté z mojej knihy (kde sa dočítate prečo práve takto), viď nižšie podpis.
ajobs
17.09.05,14:43
Optimum je mzda = minimálna mzda, cez náhradu za prac.pohotovosť alebo životné a pracovné jubileum suma cca 20000 Sk.

Prevzaté z mojej knihy (kde sa dočítate prečo práve takto), viď nižšie podpis.
Môžte prosím uviesť názov knihy ? Nikde som to nenašiel.
adam
17.09.05,14:59
Môžte prosím uviesť názov knihy ? Nikde som to nenašiel. http://www.porada.sk/showthread.php?t=5796&highlight=KNIHA
Jozef Mihál
17.09.05,20:40
Môžte prosím uviesť názov knihy ? Nikde som to nenašiel.
Hlavou krútiaci začudovaný smajlík...,
kliknite na predposledný link v mojom podpise...
ajobs
29.09.05,18:04
Ďakujem, nabudúce už budem vnímavejší.