cupina
11.11.09,20:05
Dobrý večer, prosím Vás pekne, vie mi niekto poradiť, čo mám robiť? Budem teraz vyzerať ako blbec, ale naozaj sme si s manželom mysleli, že je všetko OK. Je to na dlhokánske vysvetľovanie, ale skúsim stručne opísať náš problém:
Od jednej dražobnej spoločnosti sme si na základe telefonických rozhovorov odkúpili 1-izbový byt (mal to vraj byť byt po neplatičovi). Peniaze sme zasielali prevodom z účtu na účet. Videli sme predbežnú kúpnu zmluvu, ktorá podľa nás až na drobné nedostatky vyzerala OK (podotýkam, obhliadka bytu sa zo súkromných problémov toho pána, s ktorým sme komunikovali, nekonala). Stále nás však uisťoval, že je všetko v poriadku. Po zaplatení poslednej platby nás mala kontaktovať istá pani, ktorá nám túto KZ mala priniesť podpísať. Od toho dňa sa však tomu pánovi nemôžem dovolať, ani on ma nekontaktoval, ani tá poverená pani.
Neviem teraz, ako postupovať ďalej...
arizona
11.11.09,19:28
Na základe čoho ste poslali peniaze na účet? Iba na základe telefonátu? Ani ste byt nevideli, ani s ste nemali podpísanú "nejakú" zmluvu?

Dosť málo informácií si dala...
Lebo z toho, čo si napísala mi to pripadá, že ste niekomu naleteli...
Máte ako dokázať, za čo a komu ste peniaze poslali?:confused:
cupina
11.11.09,19:38
To už napadlo aj nás, len sa z toho nevieme vymotať. Včera som bola v banke požiadať o "pomoc pri sprostredkovaní kontaktu s príjemcom platieb, realizovaných z môjho účtu" (takto to nazvali v banke).
A naozaj sme peniaze poslali len na základe mailov, fotiek, sms a telefonátov. Viem, je to čudné, ale my sme len obyčajní ľudia a ten pán nás milionkrát do telefónu ubezpečil, že je to v poriadku. Odcitoval mi nejaké zákony alebo čo to bolo. A sme ten byt tak súrne potrebovali...
No a s tým dokazovaním... Mám mail s fotkami z firemnej mailovej adresy, mám mail s prihlasovcím formulárom, mám mail s tou kúpnou zmluvou, zopár sms a dve telefónne čísla, na ktoré sa od minulého štvrtku ale nedá dovolať. Takže tak.
babi2
11.11.09,19:47
To už napadlo aj nás, len sa z toho nevieme vymotať. Včera som bola v banke požiadať o "pomoc pri sprostredkovaní kontaktu s príjemcom platieb, realizovaných z môjho účtu" (takto to nazvali v banke).
A naozaj sme peniaze poslali len na základe mailov, fotiek, sms a telefonátov. Viem, je to čudné, ale my sme len obyčajní ľudia a ten pán nás milionkrát do telefónu ubezpečil, že je to v poriadku. Odcitoval mi nejaké zákony alebo čo to bolo. A sme ten byt tak súrne potrebovali...
No a s tým dokazovaním... Mám mail s fotkami z firemnej mailovej adresy, mám mail s prihlasovcím formulárom, mám mail s tou kúpnou zmluvou, zopár sms a dve telefónne čísla, na ktoré sa od minulého štvrtku ale nedá dovolať. Takže tak.
Podľa mňa podať na políciu trestné oznámenie pre podvod, oni si môžu zistiť komu napríklad patria telefónne čísla, neodkladala by som to
Stanislav 1975
11.11.09,19:55
To už napadlo aj nás, len sa z toho nevieme vymotať. Včera som bola v banke požiadať o "pomoc pri sprostredkovaní kontaktu s príjemcom platieb, realizovaných z môjho účtu" (takto to nazvali v banke).
A naozaj sme peniaze poslali len na základe mailov, fotiek, sms a telefonátov. Viem, je to čudné, ale my sme len obyčajní ľudia a ten pán nás milionkrát do telefónu ubezpečil, že je to v poriadku. Odcitoval mi nejaké zákony alebo čo to bolo. A sme ten byt tak súrne potrebovali...
No a s tým dokazovaním... Mám mail s fotkami z firemnej mailovej adresy, mám mail s prihlasovcím formulárom, mám mail s tou kúpnou zmluvou, zopár sms a dve telefónne čísla, na ktoré sa od minulého štvrtku ale nedá dovolať. Takže tak.

Neviem,čo na to povedia právnici-odborníci,ale podľa mňa sa mailová komunikácia nebude považovať za dokaz-predpokladám, že mailovú korešpondenciu "vybavovali" niekde z netovej kaviarne a určite nie zo svojho pc-bude sa to veľmi ťažko dokazovať...:mad:
Stanislav 1975
11.11.09,19:57
Podľa mňa podať na políciu trestné oznámenie pre podvod, oni si môžu zistiť komu napríklad patria telefónne čísla, neodkladala by som to

súhlasím ale pochybujem že by to bolo nejaké telefonne číslo na paušál a na pravé meno- to bude asi z nejakej sim karty kúpenej v hypermarkete
babi2
11.11.09,20:32
súhlasím ale pochybujem že by to bolo nejaké telefonne číslo na paušál a na pravé meno- to bude asi z nejakej sim karty kúpenej v hypermarkete
To mi nenapadlo, ale ešte je tam aj číslo účtu v banke
Stanislav 1975
11.11.09,20:35
To mi nenapadlo, ale ešte je tam aj číslo účtu v banke

založeného na osobu nejakého bezdomovca,ktorý dostal za to "na pivo",tak sa to dnes robí...:mad:
marina8
11.11.09,21:01
založeného na osobu nejakého bezdomovca,ktorý dostal za to "na pivo",tak sa to dnes robí...:mad:

no a mame po " dokazovani"
sms zo sim karty, mail z nejakej adresy, ani jedno z toho nie je relevantny dokaz, neuznavaju to
velmi tazko sa riesia aj "vyhrazajuce " sa sms, ktore niekto posiela z pausalu, tym sa nikomu nehcce zaoberat
ucet na " kona"
skusit podat trestne oznamenie, ale vysledok neurcity a je otazka za ake dlhe obdobie
Stanislav 1975
11.11.09,21:17
no a mame po " dokazovani"
sms zo sim karty, mail z nejakej adresy, ani jedno z toho nie je relevantny dokaz, neuznavaju to
velmi tazko sa riesia aj "vyhrazajuce " sa sms, ktore niekto posiela z pausalu, tym sa nikomu nehcce zaoberat
ucet na " kona"
skusit podat trestne oznamenie, ale vysledok neurcity a je otazka za ake dlhe obdobie

tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm:confused:
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...
buchač
11.11.09,22:11
tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm:confused:
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...

Zvláštne ....????
Ani nie ..!!!!!!!

Hodnotenie si napísal sám zadávateľ ....

....Budem teraz vyzerať ako blbec...

a ja s ním súhlasím , akurát ten budúci čas by som zmenil na čas prítomný ....:cool:

P.S.:
Zadávateľ určite prepáči moju úprimnosť ...
marina8
11.11.09,22:47
tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm:confused:
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...

ved o to ide, ze trestne oznamenie treba skusit podat, na tom clovek nic nestrati, len by som v tomto pripade ratala s najhorsou alternativou:cool:
cupina
12.11.09,04:25
tak trestné oznámenie treba dať,aj keď neverím,že by sa niečo vyriešilo,hmhm- a to z dovodov,ktoré som uviedol hore-predsa keď sa robia podvody tak nepoužívam svoj pc, nevolám zo sim karty registrovanej na moje meno a nedávam si peniaze posielať na svoj účet,hmhm:confused:
Inak, kúpiť byt a nevidieť ho na vlastné oči,nevidieť originály dokladov a pod.,no neviem teda-zvláštne...

Ja viem, znie to čudne, ale naozaj to zo začiatku vyzeralo maximálne dôveryhodne. Ten byt sme mali zopárkrát ísť aj pozrieť, ale prvýkrát vraj nemal čas notár, potom tomu pánovi, čo som s ním komunikovala, zomrel svokor a nakoniec mu zo stresov manželka dostala infarkt. No a teraz ten infarkt hrozí mne.
Nebudem rozpisovať sumy, ale prvá platba mala byť finančná zábezpeka na byt. Tak to vraj v klasickej dražobnej spoločnosti funguje. Druhú platbu od nás žiadal notár na vytvorenie dokumentu o odkúpnom práve nehnuteľnosti, ak som dobre pochopila. Strašne veľa pokecu okolo toho bolo. Potom si vraj správca nehnuteľnosti, nejaký doktror, vyžiadal ďalšie peniažky, aby sme o byt neprišli. Poslali mi na mail prihlasovací formulár a návrh kúpnej zmluvy (zrejme aby ma ukľudnili). No a nakoniec ma mala kontaktovať istá pani, ktorá mi mala túto zmluvu priniesť podpísať. Takže tak. Teraz už viem, že sme naleteli, ale viete, ono to naozaj vyzeralo byť všetko v poriadku.
jarecko
12.11.09,05:19
Ako to v klasickej drazobnej spolocnosti chodi si mozes pozriet na stranke Notarskej komory v casti ,, Dobrovolne drazby,, ,ale tak ako si opisala ty to chodi u podvodnikoch. Zaujimave je, ze sa do toho podvodu zapojil notar, ktory mal byt prvy strazca prava medzi tym co predava a tym co kupuje. Keby ste drazili byt na drazbe tak priklepom by ste sa stali vlastnikmi bytu a o tom vsetkom by napisal notar z drazby zapisnicu, ktora by bola podkladom pre kataster na zapis vlastnickeho prava zaznamom v prospech vas, samozrejme po zaplateni vydrazenej sumy za nehnutelnost.
Vyzera to tak, ze drazobna spolocnost bola falosna, notar bol falosny atd., cize vysledok bol podvod.
Mali by ste podat tresne oznamenie aspon na neznameho pachatela v opisanej veci, minimalne na drazobnu spolocnost a notara pokial je to realna firma zapisana v OR a notar zijuca fyzicka osoba.

Kupovat byt iba na zaklade telefonatov a mailov, nevidiet nic a dopredu posielat peniaze na nezname ucty takych klientov podvodnici miluju, hlavne ich peniaze. Niet vam co zavidiet iba sa na vasom priklade poucit ako sa da prist o financie.
magnum
12.11.09,06:04
neviem kedy prebehli tieto transakcie ale nebola by moznost do banky zadat reklamaciu tychto platieb? trebars aj spravit riadne bububu v banke a tak...
poznam pripad ze VUB banka na zaklade reklamacie vybavila vratenie platieb z absolutne cudzich uctov v inych bankach... a bez pricinenia majitelov dotknutych uctov... samozrejme pokial na tychto dotknutych uctoch bol nejaky zostatok...
cupina
12.11.09,06:18
neviem kedy prebehli tieto transakcie ale nebola by moznost do banky zadat reklamaciu tychto platieb? trebars aj spravit riadne bububu v banke a tak...
poznam pripad ze VUB banka na zaklade reklamacie vybavila vratenie platieb z absolutne cudzich uctov v inych bankach... a bez pricinenia majitelov dotknutych uctov... samozrejme pokial na tychto dotknutych uctoch bol nejaky zostatok...

V banke som bola, ale tam mi povedali, že bohužiaľ, nakoľko nešlo o chybu banky (napríklad v preklepe čísla účtu), môžu oni iba sprostredkovať nejakú žiadosť na majiteľa účtu, aby sa mi ozval na môj telefón. A vraj mám čakať, či sa tak stane. No lenže ja čakať nevládzem. Ja viem, bola to naša chyba, ale teraz mi nepomôže hádzať si blato na hlavu. Mám malé dieťa a to ma nedokáže ratovať, keď sa zosypem...
Danila
12.11.09,06:23
Ja viem, znie to čudne, ale naozaj to zo začiatku vyzeralo maximálne dôveryhodne. Ten byt sme mali zopárkrát ísť aj pozrieť, ale prvýkrát vraj nemal čas notár, potom tomu pánovi, čo som s ním komunikovala, zomrel svokor a nakoniec mu zo stresov manželka dostala infarkt. No a teraz ten infarkt hrozí mne.
Nebudem rozpisovať sumy, ale prvá platba mala byť finančná zábezpeka na byt. Tak to vraj v klasickej dražobnej spoločnosti funguje. Druhú platbu od nás žiadal notár na vytvorenie dokumentu o odkúpnom práve nehnuteľnosti, ak som dobre pochopila. Strašne veľa pokecu okolo toho bolo. Potom si vraj správca nehnuteľnosti, nejaký doktror, vyžiadal ďalšie peniažky, aby sme o byt neprišli. Poslali mi na mail prihlasovací formulár a návrh kúpnej zmluvy (zrejme aby ma ukľudnili). No a nakoniec ma mala kontaktovať istá pani, ktorá mi mala túto zmluvu priniesť podpísať. Takže tak. Teraz už viem, že sme naleteli, ale viete, ono to naozaj vyzeralo byť všetko v poriadku.cupina, nepíšeš Ty scénar na divadelnú hru? Nechceš priebežnú recenziu? ;)
Marianna01
12.11.09,06:37
cupina, nepíšeš Ty scénar na divadelnú hru? Nechceš priebežnú recenziu? ;)

asi nie Dani, to by bola naozaj braková divadelná hra, tomuto by v divadle a ani v telke nikto neuveril. To sa môže stať iba naozaj...

Veľmi vás ľutujem, hlavne keď si predstavím beznádejnosť situácie. Keďže máš malé dieťatko, okamžite sa chyť iniciatívy a hneď začni veci riešiť. Choď na políciu podať trestné oznámenie. Skús kontaktovať niektorú z našich televízií, ich investigatívny reportéri niekedy vedia vypátrať viac, ako policajti. Ak sa nebude dať, najmi si detektíva, ktorý aspoň vypátra totožnosť dotyčných osôb. (teda ak tá finančná čiastka je tak zaujímavá, že si ochotná kvôli nej ešte nejaké peniaze obetovať). Skrátka urob čokoľvek, aby si ich čím skôr našla, pretože každým dňom stopa chladne (keď sme sem už zahrnuli aj literatúru) a čím viac času uplynie, tým ťažšie sa budú veci posúvať dopredu.
Držím palce, určite daj vedieť, čo si vymyslela a čo si podnikla, ako pokračujete.
Stanislav 1975
12.11.09,06:45
V banke som bola, ale tam mi povedali, že bohužiaľ, nakoľko nešlo o chybu banky (napríklad v preklepe čísla účtu), môžu oni iba sprostredkovať nejakú žiadosť na majiteľa účtu, aby sa mi ozval na môj telefón. A vraj mám čakať, či sa tak stane. No lenže ja čakať nevládzem. Ja viem, bola to naša chyba, ale teraz mi nepomôže hádzať si blato na hlavu. Mám malé dieťa a to ma nedokáže ratovať, keď sa zosypem...

Cupina, drž sa, nie aby si sa zosypala...
arizona
12.11.09,07:22
Iba ma napadlo...boli ste odvtedy pozrieť ten byt, či je vlastne voľný,či v ňom niekto náhodou nebýva, alebo či vlastne existuje ? Prípadne sa popýtať susedov , či niečo nevedia. Alebo behnúť na kataster, kde by Vám vedeli môžno niečo povedať-či je na byte plomba, alebo ako to je s tým bytom...:confused::confused::confused:
kaco11
12.11.09,07:23
Na policiu treba ist. Uz len preto,ze je mozne ze nie ste jedini. Ini maju mozno ine info o podvodnikoch a ked sa to da dokopy tak ich skor najdu. Kazdy raz spravi chybu. A tu tv? Neviem. Dobry napad to je akurat sa pripravte na uskrnky lebo tento scenar je fakt nanajvys komicky. Vela stastia
Danila
12.11.09,07:35
asi nie Dani, to by bola naozaj braková divadelná hra, tomuto by v divadle a ani v telke nikto neuveril. To sa môže stať iba naozaj...

Veľmi vás ľutujem, hlavne keď si predstavím beznádejnosť situácie. Keďže máš malé dieťatko, okamžite sa chyť iniciatívy a hneď začni veci riešiť. Choď na políciu podať trestné oznámenie. Skús kontaktovať niektorú z našich televízií, ich investigatívny reportéri niekedy vedia vypátrať viac, ako policajti. Ak sa nebude dať, najmi si detektíva, ktorý aspoň vypátra totožnosť dotyčných osôb. (teda ak tá finančná čiastka je tak zaujímavá, že si ochotná kvôli nej ešte nejaké peniaze obetovať). Skrátka urob čokoľvek, aby si ich čím skôr našla, pretože každým dňom stopa chladne (keď sme sem už zahrnuli aj literatúru) a čím viac času uplynie, tým ťažšie sa budú veci posúvať dopredu.
Držím palce, určite daj vedieť, čo si vymyslela a čo si podnikla, ako pokračujete.Marianka, vychádzam len z toho, že ani spodnú bielizeň nekúpim bez toho, aby som ju nevidela, či nevyskúšala. Podľa opísaných udalostí začínam mať obavy, že aj dom v ktorom byt bol, už spadol po veternej smršti. Ja tomu príbehu neverím, a len tak nežne som to naznačila. :) Ak sa mýlim, dopredu sa zadávateľke veľmi ospravedlňujem.:mee:
lenkam68
12.11.09,08:00
Ako si vedela, že byt zodpovedá sume, ktorú si poslala nevedno komu, keď si ho ani nevidela:cool::confused:
jarecko
12.11.09,08:10
Marianka, vychádzam len z toho, že ani spodnú bielizeň nekúpim bez toho, aby som ju nevidela, či nevyskúšala. Podľa opísaných udalostí začínam mať obavy, že aj dom v ktorom byt bol, už spadol po veternej smršti. Ja tomu príbehu neverím, a len tak nežne som to naznačila. :) Ak sa mýlim, dopredu sa zadávateľke veľmi ospravedlňujem.:mee:
Po niekolkom precitani si tiez kladiem otazku ci to nie je nejaky karas s vymyslenym pribehom, ale clovek v dobrej voli chce na prvy krat pomoct a nakoniec z toho vzide fraska.
Stanislav 1975
12.11.09,08:13
Po niekolkom precitani si tiez kladiem otazku ci to nie je nejaky karas s vymyslenym pribehom, ale clovek v dobrej voli chce na prvy krat pomoct a nakoniec z toho vzide fraska.

Nie,nie to nieje KaMil, on má iný štýl príspevkov...
Stanislav 1975
12.11.09,08:15
Náhodou,ja na rozdiel od Vás tomu príbehu verím a myslím,že sa udial-proste dievča spravilo chybu a doplatilo na to...:mee::mee::mee:
lenkam68
12.11.09,08:18
No, v dnešnej dobe musela byť úúúplne prostá.
Stanislav 1975
12.11.09,08:22
No, v dnešnej dobe musela byť úúúplne prostá.

tak sú ľudia aj doverčivý a naivný, čo sa v dnešnej dobe nevypláca-každý sme nejaký...Ja by som ju nekritizoval, za trest sa popálila a to je podla mňa veľmi veľký trest...
Danila
12.11.09,12:23
tak sú ľudia aj doverčivý a naivný, čo sa v dnešnej dobe nevypláca-každý sme nejaký...Ja by som ju nekritizoval, za trest sa popálila a to je podla mňa veľmi veľký trest...Stanko, ak by som nestihla, všetko dobré k zajtrajším meninám. A to slovíčko kritika, ak niekto vysloví názor, či spochybní nejaké zadanie ste podaktorí mali ako domácu úlohu? Ja Tvoj názor akceptujem, a odpustím si poznámku, že si naivný.;)
P.S. Cítim v mojim kostiach čosi....:) hádaj čo. Prezradím. Už veľakrát som sa nemýlila. Zadávateľka veľmi dumá, či ešte niečo napíše, ak napíše. Financie na byt predsa nevytrasieme z prasiatka.:mee:
cupina
12.11.09,16:38
Stanko, ak by som nestihla, všetko dobré k zajtrajším meninám. A to slovíčko kritika, ak niekto vysloví názor, či spochybní nejaké zadanie ste podaktorí mali ako domácu úlohu? Ja Tvoj názor akceptujem, a odpustím si poznámku, že si naivný.;)
P.S. Cítim v mojim kostiach čosi....:) hádaj čo. Prezradím. Už veľakrát som sa nemýlila. Zadávateľka veľmi dumá, či ešte niečo napíše, ak napíše. Financie na byt predsa nevytrasieme z prasiatka.:mee:

Dobrý večer, rada by som reagovala, pani Danila, ani len slovíčko nebolo vymyslené, bohužiaľ. Ale bola by som najšťastnejším človekom na svete, keby som sa ráno zobudila a mohla by si povedať, že to bol iba sen.

Bola som na polícii podať trestné oznámenie, zvŕtali ma tam 3 hodiny. No a potom som si musela ísť po malého, preto som nereagovala.
A vraj si ma ešte predvolajú, takže nič bližšie ani konkrétnejšie som sa nedozvedela...

Ako ste mi tu už napísali, naozaj, ani vyšetrovateľ nedáva tomu nejakú veľkú nádej. A naozaj nie som ani jediná. Je ešte na internete mnoho inzerátov na predaj bytu pod menom tej spoločnosti. I na polícii mi to potvrdili. Takže tak, ja naozaj nie som ani klamár, ani nič podobné. Akurát niekto, kto naletel....

A všetkým Vám, ktorí ste mi poslali povzbudzujúce slová, veľmi pekne ďakujem.
misomiso
12.11.09,16:59
Mne tu nesedi jedine. Pises, ze ste byt velmi potrebovali. Lenze dnes je 1000 bytov na jedneho zaujemcu. Keby to bolo pred 10 rokmi, ked bol nedostatok bytov, tak by som chapal...
cupina
12.11.09,17:16
Mne tu nesedi jedine. Pises, ze ste byt velmi potrebovali. Lenze dnes je 1000 bytov na jedneho zaujemcu. Keby to bolo pred 10 rokmi, ked bol nedostatok bytov, tak by som chapal...

Neviem, ale asi ako kde. Od júna sme zháňali byt na vlastnú päsť, od augusta nám 1-izbák zháňali všetky realitky na okolí. Ale do hodnoty, ktorú sme mohli za byt zaplatiť, sa nevmestil veruže ani jeden. Lebo u nás sú tieto malé byty pomaly také drahé, ako tie 3-izbové. Je tam rozdiel možno 100-200 tis. No a keď sa mi potom ozvali z tej dražobky, že máme len vyplatiť dlhy pôvodného majiteľa (odcitujem: ....po neplatičovi, za celkovú hodnottu dlžnej čiastky, ktorá je zároveň predajnou cenou...), tak sa nám to zdalo celkom zaujímavé.
Stefan2005
12.11.09,17:41
...Neviem teraz, ako postupovať ďalej...

... žiaľ, ako vidieť, ani ostatní to na 100% nevedia. Ale keby si sa bola obrátila na Poradu (tak ako teraz) na samom začiatku, viem určite, že by ti poradili tak, aby si nebola v takejto situácii...
cupina
12.11.09,17:49
... žiaľ, ako vidieť, ani ostatní to na 100% nevedia. Ale keby si sa bola obrátila na Poradu (tak ako teraz) na samom začiatku, viem určite, že by ti poradili tak, aby si nebola v takejto situácii...

Ja viem, pán Štefan, teraz už viem, žiaľ, už si nepomôžem...

Už sa len musím pozbierať, lebo sa musím 24 hodín denne venovať malému.
cupina
12.11.09,19:13
tak sú ľudia aj doverčivý a naivný, čo sa v dnešnej dobe nevypláca-každý sme nejaký...Ja by som ju nekritizoval, za trest sa popálila a to je podla mňa veľmi veľký trest...

Stanislav, ďakujem ti veľmi pekne, nevieš si predstaviť, ako som dnes potrebovala počuť nejaké chápavé slovo (a vraj musím byť min. 5dní registrovaná, takže až potom....)
Stanislav 1975
12.11.09,19:16
Stanislav, ďakujem ti veľmi pekne, nevieš si predstaviť, ako som dnes potrebovala počuť nejaké chápavé slovo (a vraj musím byť min. 5dní registrovaná, takže až potom....)

OK, Cupinka-prišla si síce o peniažky,poučila si sa,ale ber to športovo- máš zdravé dieťa a to je 100 krát doležitejšie ako nejaké peniaze...-tak kašli na to a drž sa...:):o
Danila
13.11.09,06:41
Dobrý večer, rada by som reagovala, pani Danila, ani len slovíčko nebolo vymyslené, bohužiaľ. Ale bola by som najšťastnejším človekom na svete, keby som sa ráno zobudila a mohla by si povedať, že to bol iba sen.

Bola som na polícii podať trestné oznámenie, zvŕtali ma tam 3 hodiny. No a potom som si musela ísť po malého, preto som nereagovala.
A vraj si ma ešte predvolajú, takže nič bližšie ani konkrétnejšie som sa nedozvedela...

Ako ste mi tu už napísali, naozaj, ani vyšetrovateľ nedáva tomu nejakú veľkú nádej. A naozaj nie som ani jediná. Je ešte na internete mnoho inzerátov na predaj bytu pod menom tej spoločnosti. I na polícii mi to potvrdili. Takže tak, ja naozaj nie som ani klamár, ani nič podobné. Akurát niekto, kto naletel....

A všetkým Vám, ktorí ste mi poslali povzbudzujúce slová, veľmi pekne ďakujem.
Milá cupina, ešteže som sa Ti v predstihu ospravedlnila.;) Ale neverím Ti ani slovo naďalej.
Nejaká dražobná spoločnosť, nejaký pán, nejaká jeho manželka po infarkte, nejaký notár, nejaký doktor, nejaký príbeh, nijaká informácia,.....môže byť len v nejakej rozprávke. Ale tie mávajú dobrý koniec vždy, verím, že to tak bude aj u Teba.:)
jarecko
13.11.09,06:48
Neviem, ale asi ako kde. Od júna sme zháňali byt na vlastnú päsť, od augusta nám 1-izbák zháňali všetky realitky na okolí. Ale do hodnoty, ktorú sme mohli za byt zaplatiť, sa nevmestil veruže ani jeden. Lebo u nás sú tieto malé byty pomaly také drahé, ako tie 3-izbové. Je tam rozdiel možno 100-200 tis. No a keď sa mi potom ozvali z tej dražobky, že máme len vyplatiť dlhy pôvodného majiteľa (odcitujem: ....po neplatičovi, za celkovú hodnottu dlžnej čiastky, ktorá je zároveň predajnou cenou...), tak sa nám to zdalo celkom zaujímavé.
Mozes tu zavesit link na tu drazobku? Pozriem sa aj ja na nu, mozno este nieco zaujimave ponukaju na predaj.
buchač
13.11.09,06:53
Dobrý večer, rada by som reagovala, pani Danila, ani len slovíčko nebolo vymyslené, bohužiaľ. Ale bola by som najšťastnejším človekom na svete, keby som sa ráno zobudila a mohla by si povedať, že to bol iba sen.

Bola som na polícii podať trestné oznámenie, zvŕtali ma tam 3 hodiny. No a potom som si musela ísť po malého, preto som nereagovala.
A vraj si ma ešte predvolajú, takže nič bližšie ani konkrétnejšie som sa nedozvedela...

Ako ste mi tu už napísali, naozaj, ani vyšetrovateľ nedáva tomu nejakú veľkú nádej. A naozaj nie som ani jediná. Je ešte na internete mnoho inzerátov na predaj bytu pod menom tej spoločnosti. I na polícii mi to potvrdili. Takže tak, ja naozaj nie som ani klamár, ani nič podobné. Akurát niekto, kto naletel....

A všetkým Vám, ktorí ste mi poslali povzbudzujúce slová, veľmi pekne ďakujem.

Tak by som povedal ....
Polícii a tým 3 hodinám straty sa dalo vyhnúť , stačilo podať trestné oznámenie na príslušnú prokuratúru v mieste bydliska ...
Prokuratúra je totožná s príslušnoosťou súdu podľa nasledujúceho :


Súdy
Príslušnosť súdov podľa zákona 511/2007 Z.z. od 1.1.2008

http://www.justice.gov.sk/wfps.aspx

Vedz , že ak trestné podanie podáš v podateľni , tak Ti ten papier / kópiu / aj oštempľujú , nestratí sa len tak skoro ...;)... a tým pádom dáva podnet na vyšetrovanie prokurátor a nebude do toho kafrať nejaký mlaďas , ktorého si vyrušila od kávičky...:rolleyes:
Vyšetrovateľ je od slova Šetriť ...a nie od slova Nádej - nádejať ....
lenkam68
13.11.09,06:57
Tiež som stále na rozpakoch či tomuto príbehu veriť, ale viem, že život "píše" neuveriteľnejšie príbehy ako holywoodskí scenáristi.
cupina
13.11.09,07:03
Tak by som povedal ....
Polícii a tým 3 hodinám straty sa dalo vyhnúť , stačilo podať trestné oznámenie na príslušnú prokuratúru v mieste bydliska ...
Prokuratúra je totožná s príslušnoosťou súdu podľa nasledujúceho :

Vedz , že ak trestné podanie podáš v podateľni , tak Ti ten papier / kópiu / aj oštempľujú , nestratí sa len tak skoro ...;)... a tým pádom dáva podnet na vyšetrovanie prokurátor a nebude do toho kafrať nejaký mlaďas , ktorého si vyrušila od kávičky...:rolleyes:
Vyšetrovateľ je od slova Šetriť ...a nie od slova Nádej - nádejať ....

Dodám len toľko, že som síce bola na polícii u nejaké mlaďasa, ale do hodiny ma obstáli 4 ľudia z okresu, z toho jeden bol vyšetrovateľ (a určite nie mlaďas). Kopírovali papiere, fotili mi mobil a vraj začali preverovať tie tel. čísla. A vraj medzitým dvaja páni odišli skontrolavať tú adresu. No tak neviem, či toto je to, čo si spomínal...
kaco11
13.11.09,07:04
Buchac tak mlady ma lehotu a ten to vysetrovatelovi posle rychlo,aby mohol tu kavicku dopit:)
Petra Nová
13.11.09,07:44
Milá cupina, ešteže som sa Ti v predstihu ospravedlnila.;) Ale neverím Ti ani slovo naďalej.
Nejaká dražobná spoločnosť, nejaký pán, nejaká jeho manželka po infarkte, nejaký notár, nejaký doktor, nejaký príbeh, nijaká informácia,.....môže byť len v nejakej rozprávke. Ale tie mávajú dobrý koniec vždy, verím, že to tak bude aj u Teba.:)
Ale musíš uznať, že je to príbeh pútavý, tiež trochu poučný a napriek tomu, že mal smutný začiatok, verím, že koniec bude veselší. A už tipujem, pri ktoromže príspevku to bude.;):)
cupina
13.11.09,07:45
Mozes tu zavesit link na tu drazobku? Pozriem sa aj ja na nu, mozno este nieco zaujimave ponukaju na predaj.

Si nevieš predstaviť, ako rada by som tu tú spoločnosť uviedla. Ale upozornili ma, že kým sa to nepotvrdí alebo nevyvráti, mám sa pozdržať akéhokoľvek komentára na túto spoločnosť (povedané mojimi slovami, oni to povedali na mňa moc odborne, tak som si to preslovenčila), inak sa to môže neskôr obrátiť proti mne. Tak neviem...
Stanislav 1975
13.11.09,07:47
Milá cupina, ešteže som sa Ti v predstihu ospravedlnila.;) Ale neverím Ti ani slovo naďalej.
Nejaká dražobná spoločnosť, nejaký pán, nejaká jeho manželka po infarkte, nejaký notár, nejaký doktor, nejaký príbeh, nijaká informácia,.....môže byť len v nejakej rozprávke. Ale tie mávajú dobrý koniec vždy, verím, že to tak bude aj u Teba.:)

Danillka,ty si taký moj malý neveriaci Tomáško...;)

Sa dohodneme, ak je to pravda,tak ma pozývaš na obed-ja za to dávam ruku do ohňa,že je to pravda,hmhm
Ale však ja som naivný,ta ňe???:D:D:D
Petra Nová
13.11.09,07:51
Si nevieš predstaviť, ako rada by som tu tú spoločnosť uviedla. Ale upozornili ma, že kým sa to nepotvrdí alebo nevyvráti, mám sa pozdržať akéhokoľvek komentára na túto spoločnosť (povedané mojimi slovami, oni to povedali na mňa moc odborne, tak som si to preslovenčila), inak sa to môže neskôr obrátiť proti mne. Tak neviem...
Ak to bol pokyn polície, ten treba bezpodmienečne dodržať:D
Aankaa
13.11.09,08:02
Si nevieš predstaviť, ako rada by som tu tú spoločnosť uviedla. Ale upozornili ma, že kým sa to nepotvrdí alebo nevyvráti, mám sa pozdržať akéhokoľvek komentára na túto spoločnosť (povedané mojimi slovami, oni to povedali na mňa moc odborne, tak som si to preslovenčila), inak sa to môže neskôr obrátiť proti mne. Tak neviem...

.... to vieš, že ti veríme :cool:. :eek::eek::eek: ale celkom dobre si to podal/a, skoro sme tomu uverili. A nebolo by pre teba od veci, keby si odpálil/a z tejto témy, lebo naozaj môže zajtra napísať "nejaká žena" so žiadosťou o vypátranie osoby, v podaní podobného "príbehu" a potom ju odporučíme na teba milá cupina. Vieš, že z registrácie sa dá vyčítať kadečO??

Danilla, gratulujem :)
Stanislav 1975
13.11.09,08:05
.... to vieš, že ti veríme :cool:. :eek::eek::eek: ale celkom dobre si to podal/a, skoro sme tomu uverili. A nebolo by pre teba od veci, keby si odpálil/a z tejto témy, lebo naozaj môže zajtra napísať "nejaká žena" so žiadosťou o vypátranie osoby, v podaní podobného "príbehu" a potom ju odporučíme na teba milá cupina. Vieš, že z registrácie sa dá vyčítať kadečO??

Danilla, gratulujem :)

Toto je čo za príspevok???:eek::eek::eek:
Aankaa
13.11.09,08:11
Toto je čo za príspevok???:eek::eek::eek:
Tento príspevok je o tom, že si myslím, že milá cupina je niekto, kto urobil podvod a teraz pátra po tom, či je možné, aby sa na to prišlo.
Myslím si to, pretože tie táraniny o tom, že jej polícia zakázala podávať informácie.... blablabla. Ty by si mal strach na verejnom portáli pod nejakým nickom uviesť odkaz na firmu, ktorá ťa podviedla?
Ak by som naletela niekomu tak ako je to tu podané, tak v prvom rade dám výstrahu, pozor na XYZ...... ak by som sa chcela podeliť so svojim omylom a trápením.
Stanislav 1975
13.11.09,08:13
Tento príspevok je o tom, že si myslím, že milá cupina je niekto, kto urobil podvod a teraz pátra po tom, či je možné, aby sa na to prišlo.
Myslím si to, pretože tie táraniny o tom, že jej polícia zakázala podávať informácie.... blablabla. Ty by si mal strach na verejnom portáli pod nejakým nickom uviesť odkaz na firmu, ktorá ťa podviedla?
Ak by som naletela niekomu tak ako je to tu podané, tak v prvom rade dám výstrahu, pozor na XYZ...... ak by som sa chcela podeliť so svojim omylom a trápením.

Anka nesúhlasím s tebou,ale OK-rešpektujem tvoj názor,ale nemyslím si,že máš pravdu...
Aankaa
13.11.09,08:25
Anka nesúhlasím s tebou,ale OK-rešpektujem tvoj názor,ale nemyslím si,že máš pravdu...
... pravdupovediac, radšej by som pravdu nechcela mať.... ale, tých 999 pochybností v celom príbehu tam je....
jarecko
13.11.09,08:29
Suhlasim z tymto od Aankaa:

Myslím si to, pretože tie táraniny o tom, že jej polícia zakázala podávať informácie.... blablabla. Ty by si mal strach na verejnom portáli pod nejakým nickom uviesť odkaz na firmu, ktorá ťa podviedla?
Ak by som naletela niekomu tak ako je to tu podané, tak v prvom rade dám výstrahu, pozor na XYZ...... ak by som sa chcela podeliť so svojim omylom a trápením.

Podvodnikoch je potrebne chranit a este im vyplatit aj odskodne. :D
Stanislav 1975
13.11.09,08:29
... pravdupovediac, radšej by som pravdu nechcela mať.... ale, tých 999 pochybností v celom príbehu tam je....

Inak,napríklad ja jej verím,že jej policajti neodporučili o tom rozprávať-však poznáš tú formulku- pokial sa neskončí vyšetrovanie,tak nebudeme podávať bližšie info...
A to,že ja by som ich asi neposlúchol,je vedlajšie,hmhm
cupina
13.11.09,10:03
No teda, toto som fakt nečakala!

Prihlásila som sa tu s mojím problémom v najlepšej viere, že mi niekto poradí a dá mi aspoň malinkú nádej, kým ma neporazí (veď koľkým ľuďom na fóre radíte a musím uznať, radíte dobre!).
A nakoniec z toho všetkého vyjdem JA ako ten podvodník a klamár a neviem ešte čo... No fajn!
Stačil mi týždeň bez spánku... Po včerajšom výsluchu som sa ako-tak ukľudnila a teraz zase toto? Na to naozaj nemám energiu! A pritom ma manžel 50x upozornil, že ma nepochopíte.... No čo už!

Stanislav, mám pocit, že ty si jediný, ktorý mi tu verí a zastáva sa ma, ĎAKUJEM. Ak môžeš, napíš mi (ja musím byť reg. aspoň 5 dní, aby som mohla posielať takéto správy) a poraď mi, čo by si robil na mojom mieste. Ešte raz ďakujem.
Aankaa
13.11.09,10:24
No teda, toto som fakt nečakala!

Prihlásila som sa tu s mojím problémom v najlepšej viere, že mi niekto poradí a dá mi aspoň malinkú nádej, kým ma neporazí (veď koľkým ľuďom na fóre radíte a musím uznať, radíte dobre!).
A nakoniec z toho všetkého vyjdem JA ako ten podvodník a klamár a neviem ešte čo... No fajn!
Stačil mi týždeň bez spánku... Po včerajšom výsluchu som sa ako-tak ukľudnila a teraz zase toto? Na to naozaj nemám energiu! A pritom ma manžel 50x upozornil, že ma nepochopíte.... No čo už!

Stanislav, mám pocit, že ty si jediný, ktorý mi tu verí a zastáva sa ma, ĎAKUJEM. Ak môžeš, napíš mi (ja musím byť reg. aspoň 5 dní, aby som mohla posielať takéto správy) a poraď mi, čo by si robil na mojom mieste. Ešte raz ďakujem.

Ak tu hodíš info, ako a kde si prišla k podvodnej firme, ktorej si poslala len tak bez overenia, na základe nejakých ubezpečení nejakého pána svoje peniaze, verejne sa ti ospravedlním. V novinách.
Stanislav 1975
13.11.09,10:43
No teda, toto som fakt nečakala!

Prihlásila som sa tu s mojím problémom v najlepšej viere, že mi niekto poradí a dá mi aspoň malinkú nádej, kým ma neporazí (veď koľkým ľuďom na fóre radíte a musím uznať, radíte dobre!).
A nakoniec z toho všetkého vyjdem JA ako ten podvodník a klamár a neviem ešte čo... No fajn!
Stačil mi týždeň bez spánku... Po včerajšom výsluchu som sa ako-tak ukľudnila a teraz zase toto? Na to naozaj nemám energiu! A pritom ma manžel 50x upozornil, že ma nepochopíte.... No čo už!

Stanislav, mám pocit, že ty si jediný, ktorý mi tu verí a zastáva sa ma, ĎAKUJEM. Ak môžeš, napíš mi (ja musím byť reg. aspoň 5 dní, aby som mohla posielať takéto správy) a poraď mi, čo by si robil na mojom mieste. Ešte raz ďakujem.

OK,napíšem ti zajtra ss a pokecáme tak...;)- a kašli na to,nič si z toho nerob,že ti neveria-ja ti od začiatku verím-rozoznám podvedeného od podvodníka...Pekný deň...
lenkam68
13.11.09,10:44
Milá cupina, prepáč nám "neveriacim," ale predpokladám, že pozeráš aspoň sem-tam telku a zachytila si nejaké to info o podvodoch, ktoré sa u nás dejú. Je veľa relácií, v ktorých vypovedajú ľudia, ktorí naleteli podvodníkom s bytmi a prišli o peniaze a v niektorých prípadoch aj o strechu nad hlavou. A ak si si všimla, títo podvedení ľudia podali trestné oznámenie, spolupracovali s políciou a napriek týmto opatreniam svoj problém zverejnili aj v mediách a nemyslím, že by sa to obrátilo proti im. Skôr naopak. V mnohých prípadoch im reportéri pomohli viac, ako polícia. Ale to ti už radila Marianna01, aby si sa obrátila na investigatívnych reportérov. Tak skús zvážiť jej radu a "upozornenie" polície, čo je pre teba výhodnejšie.;)
Petra Nová
13.11.09,10:45
No teda, toto som fakt nečakala!

Prihlásila som sa tu s mojím problémom v najlepšej viere, že mi niekto poradí a dá mi aspoň malinkú nádej, kým ma neporazí (veď koľkým ľuďom na fóre radíte a musím uznať, radíte dobre!).
A nakoniec z toho všetkého vyjdem JA ako ten podvodník a klamár a neviem ešte čo... No fajn!
Stačil mi týždeň bez spánku... Po včerajšom výsluchu som sa ako-tak ukľudnila a teraz zase toto? Na to naozaj nemám energiu! A pritom ma manžel 50x upozornil, že ma nepochopíte.... No čo už!
Stanislav, mám pocit, že ty si jediný, ktorý mi tu verí a zastáva sa ma, ĎAKUJEM. Ak môžeš, napíš mi (ja musím byť reg. aspoň 5 dní, aby som mohla posielať takéto správy) a poraď mi, čo by si robil na mojom mieste. Ešte raz ďakujem.
Ja som túto tému sledovala po očku, a čakala som, čo sa postupne dozviem. No a po tomto Tvojom príspevku http://www.porada.sk/1208097-post41.html , bolo všetko jasné každému, kto pozná postupy polície. Niektorým aj ďaleko skôr. Tak fajn...,fajn..., že si zatrúbila na ústup, a možno sa so Stankom SS dohodnete, čo ďalej robiť:) Aj keď Stanko už skôr napísal, že si o peniažky prišla. No čo už!

P.S. Niekedy je dobré počúvnuť aj manžela.
Stanislav 1975
13.11.09,10:47
Ja som túto tému sledovala po očku, a čakala som, čo sa postupne dozviem. No a po tomto Tvojom príspevku http://www.porada.sk/1208097-post41.html , bolo všetko jasné každému, kto pozná postupy polície. Niektorým aj ďaleko skôr. Tak fajn...,fajn..., že si zatrúbila na ústup, a možno sa so Stankom SS dohodnete, čo ďalej robiť:) Aj keď Stanko už skôr napísal, že si o peniažky prišla. No čo už!

P.S. Niekedy je dobré počúvnuť aj manžela.

Peti,ale napíš jediný dovod,dokaz prečo jej neveríš???Za to,že sem nechce dávať mená a názvy firiem a pod,???:confused::confused::confused:
Pekný deň ti inak prajem...;)
elaurie
13.11.09,10:48
Cupina, naozaj tu chýbaju informácie, bez ktorých Ti asi ťažko niekto poradí (a uverí)... Takže skús najprv odpovedať na tieto otázky (inak ďalšia debata nemá žiadny zmysel...):
- na Aankinu otázku, ako si prišla k tej dražobnej spoločnosti?
- existuje tá spoločnosť? t. j. choď na stránku www.orsk.sk a pohľadaj ju, ak ju nenájdeš, potom tá spoločnosť neexistuje... Poprípade chod sa osobne pozrieť na ich adresu, sídli tam v skutočnosti tá spoločnosť?
- existuje spomínaný notár? Choď na stránku http://www.notar.sk/DotNetNuke/ZoznamN%C3%83%C2%9A/VyhladavanieNU/tabid/343/Default.aspx, tu to zistíš.
- existuje v skutočnosti byt, ktorý si mala kúpiť?
- preverovala si si vôbec niečo pred zaslaním peňazí?
Petra Nová
13.11.09,10:51
Peti,ale napíš jediný dovod,dokaz prečo jej neveríš???Za to,že sem nechce dávať mená a názvy firiem a pod,???:confused::confused::confused:
Pekný deň ti inak prajem...;)

Nie Stanko, pre to, čo som napísala "kto pozná postupy polície".:);) Aj tebe prajem pekný deň. A mimo témy, všetko najlepšie k Tvojim meninám.:)
cupina
13.11.09,11:36
Cupina, naozaj tu chýbaju informácie, bez ktorých Ti asi ťažko niekto poradí (a uverí)... Takže skús najprv odpovedať na tieto otázky (inak ďalšia debata nemá žiadny zmysel...):
- na Aankinu otázku, ako si prišla k tej dražobnej spoločnosti?
- existuje tá spoločnosť? t. j. choď na stránku a pohľadaj ju, ak ju nenájdeš, potom tá spoločnosť neexistuje... Poprípade chod sa osobne pozrieť na ich adresu, sídli tam v skutočnosti tá spoločnosť?
- existuje spomínaný notár? Choď na stránku , tu to zistíš.
- existuje v skutočnosti byt, ktorý si mala kúpiť?
- preverovala si si vôbec niečo pred zaslaním peňazí?



Ok poraďáci, beriem si vašu radu k srdcu a "odpaľujem z témy", aby som už náhodou neobťažovala a nezavadzala....
Ešte uvediem:
1. v septembri som si na realitách zadala inzerát na kúpu bytu, nakoľko mi realitky nevedeli (alebo za tie peniaze nechceli) pomôcť. Zhruba v polovici októbra mi prišla sms s ponukou na byt, ako som spomínala, bolo treba vyrovnať majiteľove účty. Ani ma nenapadlo, že to nemusí byť pravda... Po telefonáte (v ktorom mi mimochodom povedali, že sa jedná o dražobnú spoločnosť), mi poslali mail s fotkami a ponukou. Na základe toho sme sa rozhodli (a veľmi zle sme sa rozhodli, bohužiaľ).
2. Spoločnosť naozaj existuje, výpis z registra som dala vyšetrovateľovi, ja som mala vytlačný čiastočný, právnička mi dala úplný (zapísaní sú od roku 2004). Akurát že nie v našom, ale českom registri. Tu vraj majú pobočku v BA, v zastúpení istým inžinierom, ale tomu už bohužiaľ neverím.
3. Ten notár, o tom bohužiaľ nič neviem, bohužiaľ...
4. Byt existuje, teda aspoň tá adresa existuje, ale nedoklopala som sa. Na čo ma však upozornila právnička, keby bol v dražbe, bola by na ňom páska a pečiatka, a na LV by bola zapísaná ťarcha. Ćo bohužiaľ nie je.
5. A bohužiaľ, na túto otázku musím povedať jedine to, že som v prihlasovacom formulári prejavila záujem o tento byt, že som si pozrela výpis z registra, videla som predbežnú kúpnu zmluvu, a milionkrát telefonovala... Sama seba som presvedčila, že je všetko v poriadku. Hoci sú plné noviny a televízia informácií o podvodoch. Na naivitu a dobrotu ľudí sa veľmi ťažko dopláca, bohužiaľ.
Urobila som chybu, teraz si ju odpykám. Prišli sme o peniaze (mimochodom, ktosi tu spomínal, že peniaze s prasiatka nevysypeš... To naozaj nie, ja som musela byť rok a pol bez manžela práve v období, keď som ho najviac potrebovala a predať jediný "majetok", ktorý som v živote zdedila)
Sama sebe sa čudujem, že som sa ešte kdesi nezložila, ale to si nemôžem dovoliť. Môj syn ma potrebuje....
Takže kašlite na mňa, naozaj sa lepšie so situáciou vyrovnávam, keď nemusím o sebe čítať, že som podvodníčka, že som si všetko vymyslela, a neviem ešte čo... To mi na nálade a chuti do života naozaj nepridáva.
Na záver ešte pridám, aj keď mi to neveríte, že ja naozaj, naozaj, naozaj nie som podvodníčka a ani len jedno jediné slovíčko z toho, čo som napísala, nie je klamstvo!!!!!
Ospravedlňujem sa Vám za obťažovanie a za Váš stratený čas.

P.S.: A Elaurie, prepáč, tie linky som musela vymazať, lebo vraj ich nemôžem v texte používať, nakoľko som tu krátko...
Aankaa
13.11.09,11:43
P.S.: A Elaurie, prepáč, tie linky som musela vymazať, lebo vraj ich nemôžem v texte používať, nakoľko som tu krátko...[/QUOTE]

... dá sa to aj bez linkov...;) Prepáč, ale ťažko sa chápe toľko omylov na jednu osobu, vlastne dve.
Barbara
13.11.09,11:43
cupinka moja pozdravujem Michaelu15 a viktoriu37 atď...atď;):)
Stanislav 1975
13.11.09,11:44
Nie Stanko, pre to, čo som napísala "kto pozná postupy polície".:);) Aj tebe prajem pekný deň. A mimo témy, všetko najlepšie k Tvojim meninám.:)

Ďakujem;)-a inak ja ťa chápem,že neveríš-právnici sú celkovo taký nedoverčivo-opatrní,však je to ich povolanie,no nie?
gypsynka
13.11.09,12:36
Prečo sa mi objaví tabuľka, že "nemám prístupové práva k požadovanej stránke....", keď si dám zverejniť profil "cupina"? U ostatných mi to nerobí problém.
Stanislav 1975
13.11.09,12:37
Prečo sa mi objaví tabuľka, že "nemám prístupové práva k požadovanej stránke....", keď si dám zverejniť profil "cupina"? U ostatných mi to nerobí problém.

Lebo u novozaregistrovaných je to možné až po 5 dňoch od registrácie...:cool:
Barbara
13.11.09,12:44
Prečo sa mi objaví tabuľka, že "nemám prístupové práva k požadovanej stránke....", keď si dám zverejniť profil "cupina"? U ostatných mi to nerobí problém.


Lebo je zaregistrovaná len krátko, od 11.11.2009;) teda tento jej nick:) ten jej štýl písania mi pripomína staré známe nicky:---
robbikam
13.11.09,13:55
Lebo je zaregistrovaná len krátko, od 11.11.2009;) teda tento jej nick:) ten jej štýl písania mi pripomína staré známe nicky:---


Možno takú :
- Bendymicuš :D:D.
Danila
13.11.09,15:09
Danillka,ty si taký moj malý neveriaci Tomáško...;)

Sa dohodneme, ak je to pravda,tak ma pozývaš na obed-ja za to dávam ruku do ohňa,že je to pravda,hmhm
Ale však ja som naivný,ta ňe???:D:D:DStanko, ja som maličká, neveriaca, ale zlatučká.:) Ja Ťa na ten obed pozvem už len preto, že cupina šantí a šantí a ja sa konečne môžem na Porade z chuti aj zasmiať. Dievčisko jedno, pokiaľ nie je chlapčisko má u mňa bodík.Takýto:---.
wagner
13.11.09,15:12
Možno takú :
- Bendymicuš :D:D.
A tá tu bola kedy, keď mi to nič nehovorí? A to som tu už nejaký viac ako rôčik.
Barbara
13.11.09,17:50
A tá tu bola kedy, keď mi to nič nehovorí? A to som tu už nejaký viac ako rôčik.

mimotemy
wagner, hen od nej -téma
http://www.porada.sk/t82317-muz-mojho-zivota.html

by som povedala, že aj táto
http://www.porada.sk/t82069-oklamana.html
Aankaa
13.11.09,18:20
mimotemy
wagner, hen od nej -téma
http://www.porada.sk/t82317-muz-mojho-zivota.html

by som povedala, že aj táto
http://www.porada.sk/t82069-oklamana.html

WAU, oceňujem tieto linky, ja som si nedala námahu nič vyhľadávať :rolleyes:.
Intuícia ma opäť raz nesklamala.
Aankaa
13.11.09,18:22
Danillka,ty si taký moj malý neveriaci Tomáško...;)

Sa dohodneme, ak je to pravda,tak ma pozývaš na obed-ja za to dávam ruku do ohňa,že je to pravda,hmhm
Ale však ja som naivný,ta ňe???:D:D:D



...hmmm, že som sa tiež nevtrepala do pozvania na obed :):)
sito
13.11.09,21:09
Je to ako rybárčenie, nahodíš návnadu a možno niečo chytím? Stalo sa.
robbikam
13.11.09,23:20
WAU, oceňujem tieto linky, ja som si nedala námahu nič vyhľadávať :rolleyes:.
Intuícia ma opäť raz nesklamala.

Dodatočne je každá múdra. Povedz dopredu :D .


Je to ako rybárčenie, nahodíš návnadu a možno niečo chytím? Stalo sa.

mimotemy

Paradox : Ja to tak občas robím - hoci som ryba .
Danila
14.11.09,05:37
Cupina, drž sa, nie aby si sa zosypala...cupina je nezosypateľná......,:) skôr sa zosypú tiežodborníci z odboru vyšetrovania.:)Teda hlavne tí poraďácki. ;)
Aankaa
14.11.09,12:51
Možno takú :
- Bendymicuš :D:D.

Bendymicuš, cupina, robbikam, michaela15...... vytvor si svoj vlastný portál,
nazvi si ho mojaschozofrenia.sk .... doména je voľná
robbikam
14.11.09,17:25
Bendymicuš, cupina, robbikam, michaela15...... vytvor si svoj vlastný portál,
nazvi si ho mojaschozofrenia.sk .... doménu máš voľnú.


Intuíciu máš nanič.

A tie 4 menované patria minimálne 3 rôznym človákom :D .
Aankaa
14.11.09,18:41
Intuíciu máš nanič.

A tie 4 menované patria minimálne 3 rôznym človákom :D .

...tak sa k nim pridaj, vytvoríte silnú partiu :---.
wagner
14.11.09,19:02
mimotemy
wagner, hen od nej -téma
http://www.porada.sk/t82317-muz-mojho-zivota.html

by som povedala, že aj táto
http://www.porada.sk/t82069-oklamana.html
Ďakujem, úplne som na tie témy zabudla
robbikam
14.11.09,19:22
...tak sa k nim pridaj, vytvoríte silnú partiu :---.

Ha ha. Takých si nechaj ty. JA si vyberám sám :) .
M15 od vlani jesene sedí - 12 natvrdo
S Bm som si písal SS - ďakujem . Mám svoje zásady.
Cupinu som ešte neštudoval - nie som vetroplach :D .
lilika45
25.11.09,11:04
..
White Chocolate Mocha
16.01.10,15:04
Ahoj Cupina,
možno by som Ti mohla trošku pomôcť. Práve som totiž dovolala s pánom, ktorý Ťa okradol. Tiež sa odo mňa snažil vylákať peniaze. Prihlásila som sa sem len aby som Ťa mohla kontaktovať. Rada by som Ti pomohla. Pošli mi správou svoje telefónne číslo. Zavolám Ti. Mne sa ešte súkromné správy posielať nedajú.