Zavrieť

Porady

Čo mám robiť?

Dobrý večer, prosím Vás pekne, vie mi niekto poradiť, čo mám robiť? Budem teraz vyzerať ako blbec, ale naozaj sme si s manželom mysleli, že je všetko OK. Je to na dlhokánske vysvetľovanie, ale skúsim stručne opísať náš problém:
Od jednej dražobnej spoločnosti sme si na základe telefonických rozhovorov odkúpili 1-izbový byt (mal to vraj byť byt po neplatičovi). Peniaze sme zasielali prevodom z účtu na účet. Videli sme predbežnú kúpnu zmluvu, ktorá podľa nás až na drobné nedostatky vyzerala OK (podotýkam, obhliadka bytu sa zo súkromných problémov toho pána, s ktorým sme komunikovali, nekonala). Stále nás však uisťoval, že je všetko v poriadku. Po zaplatení poslednej platby nás mala kontaktovať istá pani, ktorá nám túto KZ mala priniesť podpísať. Od toho dňa sa však tomu pánovi nemôžem dovolať, ani on ma nekontaktoval, ani tá poverená pani.
Neviem teraz, ako postupovať ďalej...
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marianna01 Pozri príspevok
asi nie Dani, to by bola naozaj braková divadelná hra, tomuto by v divadle a ani v telke nikto neuveril. To sa môže stať iba naozaj...

Veľmi vás ľutujem, hlavne keď si predstavím beznádejnosť situácie. Keďže máš malé dieťatko, okamžite sa chyť iniciatívy a hneď začni veci riešiť. Choď na políciu podať trestné oznámenie. Skús kontaktovať niektorú z našich televízií, ich investigatívny reportéri niekedy vedia vypátrať viac, ako policajti. Ak sa nebude dať, najmi si detektíva, ktorý aspoň vypátra totožnosť dotyčných osôb. (teda ak tá finančná čiastka je tak zaujímavá, že si ochotná kvôli nej ešte nejaké peniaze obetovať). Skrátka urob čokoľvek, aby si ich čím skôr našla, pretože každým dňom stopa chladne (keď sme sem už zahrnuli aj literatúru) a čím viac času uplynie, tým ťažšie sa budú veci posúvať dopredu.
Držím palce, určite daj vedieť, čo si vymyslela a čo si podnikla, ako pokračujete.
Marianka, vychádzam len z toho, že ani spodnú bielizeň nekúpim bez toho, aby som ju nevidela, či nevyskúšala. Podľa opísaných udalostí začínam mať obavy, že aj dom v ktorom byt bol, už spadol po veternej smršti. Ja tomu príbehu neverím, a len tak nežne som to naznačila. Ak sa mýlim, dopredu sa zadávateľke veľmi ospravedlňujem.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ako si vedela, že byt zodpovedá sume, ktorú si poslala nevedno komu, keď si ho ani nevidela
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Danila Pozri príspevok
Marianka, vychádzam len z toho, že ani spodnú bielizeň nekúpim bez toho, aby som ju nevidela, či nevyskúšala. Podľa opísaných udalostí začínam mať obavy, že aj dom v ktorom byt bol, už spadol po veternej smršti. Ja tomu príbehu neverím, a len tak nežne som to naznačila. Ak sa mýlim, dopredu sa zadávateľke veľmi ospravedlňujem.
Po niekolkom precitani si tiez kladiem otazku ci to nie je nejaky karas s vymyslenym pribehom, ale clovek v dobrej voli chce na prvy krat pomoct a nakoniec z toho vzide fraska.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

jarecko Pozri príspevok
Po niekolkom precitani si tiez kladiem otazku ci to nie je nejaky karas s vymyslenym pribehom, ale clovek v dobrej voli chce na prvy krat pomoct a nakoniec z toho vzide fraska.
Nie,nie to nieje KaMil, on má iný štýl príspevkov...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Náhodou,ja na rozdiel od Vás tomu príbehu verím a myslím,že sa udial-proste dievča spravilo chybu a doplatilo na to...
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

No, v dnešnej dobe musela byť úúúplne prostá.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

lenkam68 Pozri príspevok
No, v dnešnej dobe musela byť úúúplne prostá.
tak sú ľudia aj doverčivý a naivný, čo sa v dnešnej dobe nevypláca-každý sme nejaký...Ja by som ju nekritizoval, za trest sa popálila a to je podla mňa veľmi veľký trest...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Stanislav 1975 Pozri príspevok
tak sú ľudia aj doverčivý a naivný, čo sa v dnešnej dobe nevypláca-každý sme nejaký...Ja by som ju nekritizoval, za trest sa popálila a to je podla mňa veľmi veľký trest...
Stanko, ak by som nestihla, všetko dobré k zajtrajším meninám. A to slovíčko kritika, ak niekto vysloví názor, či spochybní nejaké zadanie ste podaktorí mali ako domácu úlohu? Ja Tvoj názor akceptujem, a odpustím si poznámku, že si naivný.
P.S. Cítim v mojim kostiach čosi.... hádaj čo. Prezradím. Už veľakrát som sa nemýlila. Zadávateľka veľmi dumá, či ešte niečo napíše, ak napíše. Financie na byt predsa nevytrasieme z prasiatka.
0 0
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

Danila Pozri príspevok
Stanko, ak by som nestihla, všetko dobré k zajtrajším meninám. A to slovíčko kritika, ak niekto vysloví názor, či spochybní nejaké zadanie ste podaktorí mali ako domácu úlohu? Ja Tvoj názor akceptujem, a odpustím si poznámku, že si naivný.
P.S. Cítim v mojim kostiach čosi.... hádaj čo. Prezradím. Už veľakrát som sa nemýlila. Zadávateľka veľmi dumá, či ešte niečo napíše, ak napíše. Financie na byt predsa nevytrasieme z prasiatka.
Dobrý večer, rada by som reagovala, pani Danila, ani len slovíčko nebolo vymyslené, bohužiaľ. Ale bola by som najšťastnejším človekom na svete, keby som sa ráno zobudila a mohla by si povedať, že to bol iba sen.

Bola som na polícii podať trestné oznámenie, zvŕtali ma tam 3 hodiny. No a potom som si musela ísť po malého, preto som nereagovala.
A vraj si ma ešte predvolajú, takže nič bližšie ani konkrétnejšie som sa nedozvedela...

Ako ste mi tu už napísali, naozaj, ani vyšetrovateľ nedáva tomu nejakú veľkú nádej. A naozaj nie som ani jediná. Je ešte na internete mnoho inzerátov na predaj bytu pod menom tej spoločnosti. I na polícii mi to potvrdili. Takže tak, ja naozaj nie som ani klamár, ani nič podobné. Akurát niekto, kto naletel....

A všetkým Vám, ktorí ste mi poslali povzbudzujúce slová, veľmi pekne ďakujem.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mne tu nesedi jedine. Pises, ze ste byt velmi potrebovali. Lenze dnes je 1000 bytov na jedneho zaujemcu. Keby to bolo pred 10 rokmi, ked bol nedostatok bytov, tak by som chapal...
0 0
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

misomiso Pozri príspevok
Mne tu nesedi jedine. Pises, ze ste byt velmi potrebovali. Lenze dnes je 1000 bytov na jedneho zaujemcu. Keby to bolo pred 10 rokmi, ked bol nedostatok bytov, tak by som chapal...
Neviem, ale asi ako kde. Od júna sme zháňali byt na vlastnú päsť, od augusta nám 1-izbák zháňali všetky realitky na okolí. Ale do hodnoty, ktorú sme mohli za byt zaplatiť, sa nevmestil veruže ani jeden. Lebo u nás sú tieto malé byty pomaly také drahé, ako tie 3-izbové. Je tam rozdiel možno 100-200 tis. No a keď sa mi potom ozvali z tej dražobky, že máme len vyplatiť dlhy pôvodného majiteľa (odcitujem: ....po neplatičovi, za celkovú hodnottu dlžnej čiastky, ktorá je zároveň predajnou cenou...), tak sa nám to zdalo celkom zaujímavé.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
cupina Pozri príspevok
...Neviem teraz, ako postupovať ďalej...
... žiaľ, ako vidieť, ani ostatní to na 100% nevedia. Ale keby si sa bola obrátila na Poradu (tak ako teraz) na samom začiatku, viem určite, že by ti poradili tak, aby si nebola v takejto situácii...
0 0
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

Stefan2005 Pozri príspevok
... žiaľ, ako vidieť, ani ostatní to na 100% nevedia. Ale keby si sa bola obrátila na Poradu (tak ako teraz) na samom začiatku, viem určite, že by ti poradili tak, aby si nebola v takejto situácii...
Ja viem, pán Štefan, teraz už viem, žiaľ, už si nepomôžem...

Už sa len musím pozbierať, lebo sa musím 24 hodín denne venovať malému.
0 0
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

Stanislav 1975 Pozri príspevok
tak sú ľudia aj doverčivý a naivný, čo sa v dnešnej dobe nevypláca-každý sme nejaký...Ja by som ju nekritizoval, za trest sa popálila a to je podla mňa veľmi veľký trest...
Stanislav, ďakujem ti veľmi pekne, nevieš si predstaviť, ako som dnes potrebovala počuť nejaké chápavé slovo (a vraj musím byť min. 5dní registrovaná, takže až potom....)
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

cupina Pozri príspevok
Stanislav, ďakujem ti veľmi pekne, nevieš si predstaviť, ako som dnes potrebovala počuť nejaké chápavé slovo (a vraj musím byť min. 5dní registrovaná, takže až potom....)
OK, Cupinka-prišla si síce o peniažky,poučila si sa,ale ber to športovo- máš zdravé dieťa a to je 100 krát doležitejšie ako nejaké peniaze...-tak kašli na to a drž sa...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cupina Pozri príspevok
Dobrý večer, rada by som reagovala, pani Danila, ani len slovíčko nebolo vymyslené, bohužiaľ. Ale bola by som najšťastnejším človekom na svete, keby som sa ráno zobudila a mohla by si povedať, že to bol iba sen.

Bola som na polícii podať trestné oznámenie, zvŕtali ma tam 3 hodiny. No a potom som si musela ísť po malého, preto som nereagovala.
A vraj si ma ešte predvolajú, takže nič bližšie ani konkrétnejšie som sa nedozvedela...

Ako ste mi tu už napísali, naozaj, ani vyšetrovateľ nedáva tomu nejakú veľkú nádej. A naozaj nie som ani jediná. Je ešte na internete mnoho inzerátov na predaj bytu pod menom tej spoločnosti. I na polícii mi to potvrdili. Takže tak, ja naozaj nie som ani klamár, ani nič podobné. Akurát niekto, kto naletel....

A všetkým Vám, ktorí ste mi poslali povzbudzujúce slová, veľmi pekne ďakujem.
Milá cupina, ešteže som sa Ti v predstihu ospravedlnila. Ale neverím Ti ani slovo naďalej.
Nejaká dražobná spoločnosť, nejaký pán, nejaká jeho manželka po infarkte, nejaký notár, nejaký doktor, nejaký príbeh, nijaká informácia,.....môže byť len v nejakej rozprávke. Ale tie mávajú dobrý koniec vždy, verím, že to tak bude aj u Teba.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

cupina Pozri príspevok
Neviem, ale asi ako kde. Od júna sme zháňali byt na vlastnú päsť, od augusta nám 1-izbák zháňali všetky realitky na okolí. Ale do hodnoty, ktorú sme mohli za byt zaplatiť, sa nevmestil veruže ani jeden. Lebo u nás sú tieto malé byty pomaly také drahé, ako tie 3-izbové. Je tam rozdiel možno 100-200 tis. No a keď sa mi potom ozvali z tej dražobky, že máme len vyplatiť dlhy pôvodného majiteľa (odcitujem: ....po neplatičovi, za celkovú hodnottu dlžnej čiastky, ktorá je zároveň predajnou cenou...), tak sa nám to zdalo celkom zaujímavé.
Mozes tu zavesit link na tu drazobku? Pozriem sa aj ja na nu, mozno este nieco zaujimave ponukaju na predaj.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
cupina Pozri príspevok
Dobrý večer, rada by som reagovala, pani Danila, ani len slovíčko nebolo vymyslené, bohužiaľ. Ale bola by som najšťastnejším človekom na svete, keby som sa ráno zobudila a mohla by si povedať, že to bol iba sen.

Bola som na polícii podať trestné oznámenie, zvŕtali ma tam 3 hodiny. No a potom som si musela ísť po malého, preto som nereagovala.
A vraj si ma ešte predvolajú, takže nič bližšie ani konkrétnejšie som sa nedozvedela...

Ako ste mi tu už napísali, naozaj, ani vyšetrovateľ nedáva tomu nejakú veľkú nádej. A naozaj nie som ani jediná. Je ešte na internete mnoho inzerátov na predaj bytu pod menom tej spoločnosti. I na polícii mi to potvrdili. Takže tak, ja naozaj nie som ani klamár, ani nič podobné. Akurát niekto, kto naletel....

A všetkým Vám, ktorí ste mi poslali povzbudzujúce slová, veľmi pekne ďakujem.
Tak by som povedal ....
Polícii a tým 3 hodinám straty sa dalo vyhnúť , stačilo podať trestné oznámenie na príslušnú prokuratúru v mieste bydliska ...
Prokuratúra je totožná s príslušnoosťou súdu podľa nasledujúceho :

Súdy
Príslušnosť súdov podľa zákona 511/2007 Z.z. od 1.1.2008
http://www.justice.gov.sk/wfps.aspx

Vedz , že ak trestné podanie podáš v podateľni , tak Ti ten papier / kópiu / aj oštempľujú , nestratí sa len tak skoro ...... a tým pádom dáva podnet na vyšetrovanie prokurátor a nebude do toho kafrať nejaký mlaďas , ktorého si vyrušila od kávičky...
Vyšetrovateľ je od slova Šetriť ...a nie od slova Nádej - nádejať ....
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Tiež som stále na rozpakoch či tomuto príbehu veriť, ale viem, že život "píše" neuveriteľnejšie príbehy ako holywoodskí scenáristi.
0 0
cupina cupina

cupina je offline (nepripojený) cupina

buchač Pozri príspevok
Tak by som povedal ....
Polícii a tým 3 hodinám straty sa dalo vyhnúť , stačilo podať trestné oznámenie na príslušnú prokuratúru v mieste bydliska ...
Prokuratúra je totožná s príslušnoosťou súdu podľa nasledujúceho :

Vedz , že ak trestné podanie podáš v podateľni , tak Ti ten papier / kópiu / aj oštempľujú , nestratí sa len tak skoro ...... a tým pádom dáva podnet na vyšetrovanie prokurátor a nebude do toho kafrať nejaký mlaďas , ktorého si vyrušila od kávičky...
Vyšetrovateľ je od slova Šetriť ...a nie od slova Nádej - nádejať ....
Dodám len toľko, že som síce bola na polícii u nejaké mlaďasa, ale do hodiny ma obstáli 4 ľudia z okresu, z toho jeden bol vyšetrovateľ (a určite nie mlaďas). Kopírovali papiere, fotili mi mobil a vraj začali preverovať tie tel. čísla. A vraj medzitým dvaja páni odišli skontrolavať tú adresu. No tak neviem, či toto je to, čo si spomínal...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať