fedo78
12.11.09,21:51
Ahojte,
Kto prosím Vás môže alebo musí zakresliť zmeny počas stavby do stavebnej dokumentácie ku kolaudácii? Niekde tu na porade som čítal, že projektant, ale známy mi povedal, že tieto zmeny tam môže zakresliť aj stavebný dozor. Projektant si za to vypýtal cca 100€, ak by som to riešil cez stavebného dozora, bolo by to v "cene za dozor".
Ďakujem za odpovede.
plamen4
12.11.09,21:18
Áno, môže to zakresliť aj stavebný dozor, ale samozrejme za súhlasu autora!!! Ak však zmeny budú veľké, treba zmeny riešiť s autorom – projektantom. Ak sú to malé zmeny, treba zobrať 2 projekty a červené pero, pozakresľovať červeným perom zmeny, podpísať to na oba výkresy aj s dátumom a odovzdať stavebnému úradu ako Zmena stavby pred dokončením.
Miloš Mičega - CIMOM TN
13.11.09,06:05
Áno, môže to zakresliť aj stavebný dozor, ale samozrejme za súhlasu autora!!! Ak však zmeny budú veľké, treba zmeny riešiť s autorom – projektantom. Ak sú to malé zmeny, treba zobrať 2 projekty a červené pero, pozakresľovať červeným perom zmeny, podpísať to na oba výkresy aj s dátumom a odovzdať stavebnému úradu ako Zmena stavby pred dokončením.

Stačí aj keď si to zakreslí stavebník. Bavíme sa o nepodstatných zmenách, ako napr. zmena v priečkach a pod.
Súhlas projektanta nemusí byť. Musel by byť pri podstatných zmenách, napr. ďalšie poschodie, prístavba počas výstavby, zmena v nosných konštrukciách a pod.



Práve som dal príspevok č. 895 na link :
http://www.porada.sk/t101034-p90-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html
CIMOM