Martinol
16.11.09,12:09
Zdravim vas! Hladam radu ako by som mohol zvysit podla vas kapacitu odberu okien v mojom obchode. Som maly zivnostnik a vdaka krize sa mi dopyt po tovare znizuje. Ak su tu nejaki predajcovia, tak by som bol vdacny za kazdu radu, ako to funguje u inych. Dakujem.
simi16
16.11.09,12:33
Skúste - Web stránka je v súčasnej dobe veľmi efektívnym nástrojom na zvýšenie obratu firmy.
peter9998
16.11.09,15:52
suhlasim - webstranka je v dnesnej dobe velmi dobra investicia - zviditelnit svoj shop na nete a hlavne ked ponukate svoje sluzby po celom slovensku (aspon tak som to pochopil)
Martinol
16.11.09,17:39
Mal som skor na mysli koho by som mal oslovit. Nejake firmy...?
marian152
17.11.09,04:35
...v prvom rade reklama...a v prvom rade tá co je zadarmo. Va nasom meste mame net stranku a na nej je register vsetkych firiem. Registracia novej firmy je zadarmo. Nemate take nieco aj vy? Dalsia vec - internetova stranka - je to skoro zadarmo, urcte sa vam v rodine najde niekto kto Vam jednoduchu stranku vytvori, potom treba zaplatit domenu + hosting - spolu to vyjde okolo 20€ na rok. A dalsia vec, chcelo by to bombasticku vianocnu akciu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pri nakupe okien nad hodnotu 1000€ 10% zlava. Pri nakupe nad 2000 € 25% zlava. Samozrejme pred tymto krokom treba vsetky ceny dvihnut, aby ti po uplatneni zlavy ostalo presne tolko kolko to stoji teraz. Ale nenapadne :-) Daj to obmedzene do konca roka. Alebo: kazdy desiaty zakaznik, kt. si necha u nas vyhotovit okna ziskava automaticky 30% zlavu! Alebo nieco podobne.
nika.sum
17.11.09,04:53
Ja som si nedavno chcela dat vyrobit dvere a aby som nemusela pracne hladat po internete dala som si vyhladat firmy na stranke www.dopyt123.sk (aspon mam pocit, ze tak sa volala), neviem co to stalo tych dodavatelov, ale mozno by Vam to pomohlo. Drzim palce.
Dantess
17.11.09,08:26
1. Reklama na nete
2. Na stranke cenove ponuky, 123dopyt a im podobnym sa zúčasťňuj. Daj čo najlepšie ceny sprav pár zákaziek a oni tvoju firmu budú na ich stránke odporúčať.
3. Nájdi si pár známych, ktorým trebárs spravíš plastové okná s 50% zľavou v prípade, že Ti prinesie nejakého známeho, ktorému to spravíš za normálnu cenu. Na toto môžeš spraviť aj celkovú akciu na web stránke.
4. Nikdy nespi. Píš a diskutuj v rôznych fórach, vymýšľaj nové veci pre firmu, nové akcie, darčeky a všetko možné.
Martinol
18.11.09,11:59
Dakujem :) este by som to smeroval k tomu smeru oslovit stavebne firmy. No nic okrem stavebnych firiem ma nenapada. Poradite?
peter9998
27.11.09,14:01
no neviem ci pochodis u stavebnych firmach - podla mna vacsinou maju uz niejakeho dodavatela pripadne spolupracuju s niekym - ale tak nie je to zly napad aj ked ja si stale myslim ze ta webstranka by stala na zamyslenie...
daewo
09.12.09,12:26
Z tvojej strany by malo byt cielom mat v ruke prezentacny material, ktory by si mohol nasledne vytypovanym partnerom prezentovat - vies dnes nikto prezentaciu firmy citat nebude, cize web stranka ne nevyhnutnost - podotykam profesionalne spravena, tak aby nebola cez sablony a mala hlavu a patu. Cize alfa omega musis mat solidny zaklad svojej prezentacie, druhym krokom je stanovenie si segmentu,kt. chces predavat. To mozme rozdelit na 2 oblasti individualny klient vs SME klient. Ak SME - je potrebne vyhladanie nablizsich partnerov v tvojom okoli - stavebne firmy, treba checknut pripravovane projekty /najma v dnesnej dobe ak cez EU fondy pojde kvantum penazi na obnovu obci/ + byt v kontakte s uradnikmi na dedinach - zmena uzem.planovania sa robi velmi rychlo a ty musis vediet o pripravovanych projektoch, teda aj o individualnej vystavbe, o opravach skol a podobne - kedze tu uz byva jasne, kto to bude realizovat, no miesta subdodavatelov su vacsinou prazdne a mozno by sa tam dalo dostat, gro je vsak mat info.
drz sa
Bagio
09.12.09,16:20
Skus mozno obehat skoly,skolky v tvojom okoli... Mozno tam este nemaju plastove okna a navrhni im dobru cenu. Sam som bol svedkom toho ako napriklad detska skolka pri nasom panelaku nemala detske ihrisko a pritom mali financie z EU v kase niekolko mesiacov a nebolo kohotoho v okoli kto by im dal navrh na vystavbu ihriska. dosla mala firma,ponukkla sa,urobila navrh a urobili biznis.
klaun
09.12.09,20:55
- Navštív všetkých svojich spokojných klientov a vypýtaj si od nich nech ti napíšu ako boli s tebou spokojný a čo sa im páčilo. To je viac ako zľava (zľavy poskytuje kdekto a nie je to dôveryhodné)
- poskytni radšej nadštandartné služby
- poskytni radšej nadštandartný servis
- používaš parozábranové pásky? Sú super a málokto ich používa.
- každý pozitívny postreh od spokojného zákazníka si nenechaj nikdy utiecť
- ak ti klient dá reklamu na viditeľné miesto, za to mu môžeš dať zľavu alebo nejakú nadštandartnú službu alebo servis

Tak možno ti to pomôže. Držím palce
Richard
11.12.09,08:58
Osobne si myslím, že budúcnosť je v systéme, ktorý ponúka náš portál www.cenoveponuky.sk a www.hodnoteniafiriem.sk.

Myslím že je logické vybrať si firmu na základe hodnotenia od skutočných zákazníkov a nie podľa samochvály a klamlivej reklamy.

Preto odporúčam zapojiť sa do takýchto systémov a starať sa hlavne o spokojnosť zákazníka. Práve v tomto môžu mať malé firmy navrch oproti veľkým firmám. Nemusíte investovať horibilné sumy do reklamy. Dobré hodnotenia v systéme sú najlepšou reklamou.
dusanpetras
14.12.09,19:34
Osobne si myslím, že budúcnosť je v systéme, ktorý ponúka náš portál www.cenoveponuky.sk a www.hodnoteniafiriem.sk.

Myslím že je logické vybrať si firmu na základe hodnotenia od skutočných zákazníkov a nie podľa samochvály a klamlivej reklamy.

Preto odporúčam zapojiť sa do takýchto systémov a starať sa hlavne o spokojnosť zákazníka. Práve v tomto môžu mať malé firmy navrch oproti veľkým firmám. Nemusíte investovať horibilné sumy do reklamy. Dobré hodnotenia v systéme sú najlepšou reklamou.

A čo tak využiť sociálne siete pre marketing - máme tu Facebook, ktorý je vynikajúci, pretože robí virálny marketing ´zadarmo´. Určite máte ako výrobca, ale aj ako človek veľa známych, skúste si vytvoriť profil na Facebooku a pridať si svojich reálnych známych ako priateľov. Potom vytvoriť diskusnú skupinu, do ktorej nalákate množstvo ľudí,najlepšie svojich priateľov. Ak im budete písať zaujímavý obsah, ktorý nebude len o akciách, cenách, ale aj o bežnom poradenstve, určite Vaši známi, pozvú svojich známych a tí svojich. Výsledkom bude obrovská skupina potenciálnych klientov - pretože im ponúknete dobrú radu. A čo viac - pôjdu k Vám na odporúčanie. Síce len virtuálne, ale aj to je dôležité.
Predpokladám, že webovú stránku už máte. Pre tento koncept je to dôležité.

Ospravedlňujem sa, ak som písal nepochopiteľne, ale keby predsa, kľudne napíšte PM. Alebo môžete len tak :-)