ppaalloo
17.11.09,11:47
Ahojte,

prosím o radu/vysvetlenie.

Používam rok a pol Orange internet cez HUAWEI. Už druhú faktúru máme započítanú vyššiu sumu na zaplatenie - položka "dátové prenosy cez GPRS". Po informovaní sa v Orange bola ich jedinou odpoveďou - možnosť predplatiť si službu detailný mesačný výpis.

Viete, čo znamená položka "dátové prenosy cez GPRS"? Je to štandardné používanie internetu, alebo niečo navyše/iné?...

Ďakujem
xxxpower2
17.11.09,11:25
No net ti ide cez 3G/EDGE/GPRS.....napr ja mam predplatenych 1.5GB v iPhone a ked som v pokryti 3G tak idem cez 3G a ked niesom tak idem cez EDGE/GPRS-pomalsia rychlost max 26 kb/s ale mne sa to vsetko rata do toho programu takze neviem ako to v Orangei mysleli ze datove prenosy cez GPRS....aky mas presne program?
ppaalloo
17.11.09,12:13
díky za odpoveď - máme predplatené 2-giga - neminuli sme ich však, preto neviem, prečo platíme viac, ako máme...

- vyhľadáva spojenie v prípade nedostupnosti štandardnej siete nejakú inú sieť, za ktorú doplácame tento rozdiel...?
xxxpower2
17.11.09,12:47
Ale aky mate program?nech to pozrieme v podmienkach...
visna11
17.11.09,13:06
mne sa stalo nieco podobne normalne platim net od orangeu cca20€ a v lete mi dosla faktura na 121€ a vraj to musim zaplatit najskor.vyziadala som si aj podrobny vypis a ten ukazal , ze sa nezhoduje s datami co som stiahla z modemu.poslala som rekklamaciu a ziadost o presetrenie,neuspesne.hned ako som podala reklamaciu modem prestal fungovat.Podla servisu je v poriadku,ale neda sa pripojit na net pomocou neho.Potom som napisala druhu reklamaciu opat neuspesne.vraj nemozu mi poskytnut udaje na akych adresach,resp.strankach som denne precerpala to strasne mnozstvo dat,ale vraj som ich skutocne precerpala / divne minut niekolko GIga denne ked iba chatujete a nic nestahujete/ a vraj mame novu meno € a to je ich technicke riesenie.Takze ja ako obycajny clovek nemam ziadnu sancu zistit kde som a ci vobec som data minula jedine co musim je platit takeho nezmysly co si Orange vymysli.Viem ze nie som jedina co mala takyto problem a podla mojho nazoru sa len Orange obohacuje....zakaznik musi platit inak nic nebudu riesit a aj ked to zaplatite aj tak sa nic nedozviete.Hanba im ...u mna totalne stratili doveru a ihned ako mi skonci viazanost som s nimi skoncila a aj keby zadarmo davali nechcem . Pozdravujem vsetkych s podobnych problemom a hanba orangu.
xxxpower2
17.11.09,13:10
No ono staci daky bordel v pc a mas to...alebo daka vacsia aktualizacia a mas hned 500MB stiahnutych....apropo odporucam prejst radsej na neobmedzeny internet a mas po problemoch....ja mam konkretne T-Com Turbo 2 a je jedno ci stiahnem 5GB alebo 100GB stale platim tak isto...
ppaalloo
17.11.09,15:38
Dakujem,xxxpower2, aj visna 11. Tiež sa budem snažiť po dobe viazanosti čím skôr z Orange odísť a prestúpiť do T-Com alebo
O2 ked budú do mája 2010 mať internet.
Človek sa len raz dá oklamať.
ppaalloo
17.11.09,15:39
Dakujem,xxxpower2, aj visna 11. Tiež sa budem snažiť po dobe viazanosti čím skôr z Orange odísť a prestúpiť do T-Com alebo
O2 ked budú do mája 2010 mať internet.
Človek sa len raz dá oklamať.
MilanH
17.11.09,16:59
No ono niesu prenesene data ako data. Rata sa uplne vsetko. Uz aj to ked sa pripajas na net sa pocita. Mnoho ludi rata len to co stiahne. V sucastnej dobe pokial nie je ina moznost je najlepsie mat O2 Data Neobmedzene. Stoji 6Eur a ked chces si aktivujes ked nie to zrusis. Ziadna viazanost.
xxxpower2
17.11.09,18:03
Najlepsie je pokial byvas v meste kde je optika dat si optiku a pokial na dedine kde nieje optika tak aDSL+ od napr t-com neobmedzeny a mas pokoj.....mobilny net je dobry tak do "chytrych mobilov" alebo netbookov pre ludi ktory cestuju a chodia s tym netom.....na doma je to onicom a este aj drahe v konecnom dosledku
dalid
18.11.09,07:54
Pri datovych prenosoch je vhodne mazat v den ukoncenia vasho mecacneho cyklu faktury objem prenesenych dat!! Ak toto nerobite, moze sa stat, ze sa suma dat sa prenesie do nasledujuceho fakturacenho obdobia a k nim sa potom pripocita to co v nasledujucom mesiaci presurfujete. Takym sposobom sa dostanete nad vas predplateny limit a mate vyssie faktury. Tiez som mal s tymto par krat problem, od vtedy ako mazem pocitadlo dat som takyto problem nemal.

V Mobile connect - Tools - Volume statistic - Reset

Dufam, ze vam to pomoze.
bobino38
18.11.09,08:26
Pri datovych prenosoch je vhodne mazat v den ukoncenia vasho mecacneho cyklu faktury objem prenesenych dat!! Ak toto nerobite, moze sa stat, ze sa suma dat sa prenesie do nasledujuceho fakturacenho obdobia a k nim sa potom pripocita to co v nasledujucom mesiaci presurfujete. Takym sposobom sa dostanete nad vas predplateny limit a mate vyssie faktury. Tiez som mal s tymto par krat problem, od vtedy ako mazem pocitadlo dat som takyto problem nemal.

V Mobile connect - Tools - Volume statistic - Reset

Dufam, ze vam to pomoze.
...blboooosť:-)
dalid
18.11.09,08:48
bobino38 - mozno... ale:
1) od kedy to robim - nemam ziadne prenesene data nad limit
2) bolo mi to odporucane resetovat aj IT-ckarmi z nemenovanej nadnarodnej fy

1. argument by mohol zavazit
2. argument - kvalita IT oddeleni je rozna, tazko posudit...
bobino38
18.11.09,08:51
..no jediný argument, že to čo v telefóne máš ako pomôcku, tak je to len pre tvoju kontrolu, kolko dát si stiahol, či to vymažeš alebo nie, to vôbec nemá vplyv na tvoju faktúru za spotrebu dát v ďalšom období....ja to napríklad vôbec nemažem a nemám s tým žiadny problém.
dalid
18.11.09,12:30
Písal som o datovej karte/modeme! Nie o telefone. Ak to teda má nejaký vplyv...
bielko
26.01.10,07:05
zdravim,

tiez mi prisla faktura cca 120eur, z toho cez 80eur za prpojenie cez gprs. mam to vyse rok a toto sa este nestalo. uz som zacal bombradovat orange, ze co to ma znamenat. vyuzivanie netu sa nijako nezmenilo. ale ako citam Vase prispevky, velmi ste nepochodili...
Toper
12.08.11,19:35
Ahojte tiez som sa stal obetou prenosu gprs dat. Je to si ce mensia suma ako tu ostatni poskodeni udavaju ale v celku ide o princip. Po polrocnej akcii co som si objednal internet u oaranzovych s dvojrocnou viazanostou predplatenych 6gb. k tomu som na polroka dostal ako bonus este dalsich 9gb. Ako naschval po ukonceni akcie mi zrazu prisla faktura 55eur namiesto 13.90eur. S tym ze v kolonke prenos dat gprs 42eur. Vedel by mi to niekto laickym sposobom vysvetlit ze ako je to mozne? U oranzovych mi akurat povedali ze mam vyrus posledna aktualizacia kontroly pocitacat esetkou 4 bola dnes a naslo akurat nulu infikovanych suborov. Tak sa pytam ako je mozne ze by mi neexistujuci vyrus natahal tolko dat? U oranzovych mi povedali ze aj keby som podal reklamaciu nebola by uznana a akurat mi odporucili prejst na drahsi mobilny internet alebo si zadovazit dake CC cleaner programy a pravidelne kontrolovat stav natahanych dat na ich stranke. Je mozne dostat takuto chabu odpoved na moje a nielen moje ale na problemy nas vsetkych. Ako povedala stazovatelka v predoslom komente citujem : Hanba im takemu velkemu gigantu ako su oranzovi.Radsej si zaplatim zmluvnu pokutu a odidem co najskor prec od nich ako by som im mal kazdy mesiac zaplatit za precerpanie toho ich vymyslu.A kazdemu od teraz kto bude chciet internet z oranzovych poviem aby to nerobili. S pozdravom Toper.
marko182
12.08.11,20:30
Ahoj,
co sa tyka odpovede od Orange, k tomu sa vyjadrovat nebudem. Sluzby zakaznikom, to je tema na dlhe zimne vecery :D
Ale teraz k tej samotnej sume faktury. Podla mna si len vycerpal predplatene data a nevedel si o tom. Cize vsetky data naviac boli spoplatnene.
Kedze data nemas neobmedzene, tak by som odporucal nainstalovat si nejaky program, ktory ti bude merat, kolko dat si uz v danom mesiaci vycerpal. Jasne, ze to nebude 100% presne, ale aj ked to bude len na 90% presne, tak stale lepsie, ako dostat fakturu na 55 eur.
V tomto konkretnom pripade by si teoreticky mohol podat reklamaciu, ale som si takmer isty, ze by ti len odpisali, ze si vycerpal tolko a tolko dat nad ramec svojho programu a preto ti reklamaciu zamietnu. Takze teraz s tym uz asi neurobis, ale do buducna sa mozno vyhnes takymto problemom.
Consultix
13.08.11,17:30
Zaujimave, ze tu citam reklamaciu len od ludi, co maju pomarancovy internet. Neviem, co Orange takuto moznost ponuka, ale T-Mobile v pripade mobilneho internetu posiela notifikacnu SMS spravu (na cislo, ktore si si urcil pri podpise zmluvy) om, ze si prekrocil 90%, a nasledne 100% predplateneho objemu dat. Po prekroceni o kazdych asi 3GB chodi dalsia sprava, teda objem mas pod dohladom bez pomocnych softverov.
Dovody preco sa prenesie viac, nez si si myslel, ze sa prenieslo:
- pravidelny ugrade a update operacneho systemu a softverov (prebieha to hlavne na pozadi, bez interakcie uzivatela)
- na pozadi zaroven vztahuju nie virusy, ale malware, spyware, trojany a podobne aplikacie, ktore antivirus casto neodhali
- otazne je aj to, aky ma poskytovatel tarifikacny interval: ak ten je napiklad 10kB, alebo 100kB, tak to znamena, ze ak v ramci jedneho pripojenia prenesies menej dat, ako tarifikacny interval, tak tak ci tak sa zauctuje cely objem tarifikacneho intervalu. Toto ale sposobi skor mensie rozdiely.
mato650
08.09.11,10:50
podla mna maju nejaku chybu v orange, ja mam sice tmobile ale vramci 1gb web n walk ma pripaja cez gprs, edge, 3g...co je k dispozicii ..treba sa informovat v orange-i aku sluzbu presne mas...resp. mali by si priznat chybu ze nanakonfigurovali spravne prijimac...pokial su odlisne rozne sposoby pristupu na internet a rozne spoplatnene mal byt zariadenie blokovat na vyuzivanie ineho ako predplateneho sposobu...ale to asi nespravia...maju z toho pekne zisky
bambulka5835
24.10.11,15:41
Dobrý večer, chcela by som sa informovať, vie mi niekto poradiť čo znamená na faktúre o mobilnom internete jedná sa o internet Klasik+ z orangu, ktorý je používaný cez NB, je to neobmedzení internet, aj ked po určitom objeme dát je znížená rýchlosť, je tam uvedené to čo zvyčajne, mesačný poplatok, no tento mesiac tam je aj Dátové prenosy cez GPRS, čo to znamená? Vie mi niekto poradiť?
Ďakujem
newmi
24.10.11,20:48
ved si precitaj temu od zaciatku. Je to tam vysvetlene. Mas 3G, potom je EDGE a pod tym, najpomalsie je GPRS a treba sa pozriet do zmluvy ci tie kotuhy z Orange neuctuju to GPRS zvlast. Cize data, ktore mas predplatene sa minaju len ak si v dosahu 3G alebo EDGE nadstavby siete.
Darica
18.05.12,06:43
Prosím vas o radu. Pri kupe nového mobilu s paušalom nam bola ponuknutá sluzba internet v mobile, na 3 telefony. My s manzelom sme ju nevyužívali , iba nas syn Po urcenej dobe, som bola internet v mobloch zrušiť, (asi po 3 mesiacoch), lebo oni to sami neurobia. Ale na fakture nam dosla zase suma za dáta GPRS. A dost vysoka suma. Je mozne, že si učtuje orange nás internet? Syn sa totižto pripája na naše vifi. Ako je to prosim vas s prenosmi, dá sa to zistit, na čo sa moj syn pripája? Ved ked je odhlasený internet v mobile, tak sa automaticky nedá pripojit, nie? Dakujem za kazdú radu.
Darica
18.05.12,10:32
Este vas poprosím, prezreli sme si výpis, syn tvrdí, že sa stale napaja len na vifi doma, alebo v kaviarni ,ma už 17 rokov. V rozspise ma napr. čas od 20.09do 20.09 hod. prenos dat 17873 v hodnote 20.54 eur bez DPH - je tam napisané ORANGEWap, potom hned za tým cas 20.09 Facebook 258 KB za 0,30 eur. Je to v poriadku? Čo može stať minutu 20 eur? Tvrdí, že nič nestahuje. Prosím o radu. Dakujem
Darica
18.05.12,13:45
Ja som tu dnes tak trocha na pokračovanie : Tak, sme na to prisli, asi sa musel pripojit cez mobil, a nevsimol si to , stalo sa to 4 krát v mesiaci, stále na pár minút. Ale poprosím niekoho kompetentného, je mozne za minutu v orange internete minúť 25 eur s DPH? A este napr. vo výpise je pokec - na ten už rok nechodí, ani si heslo nepamätá, na facebook ano- to je v pohode. Sú tie údaje pravdivé? Vypisujú len Orange wap - tam su najväčšie sumy, a pokec a facebook. Má niekto PROSÍM s niečim takým skúsenosti? Dakujem
marko182
18.05.12,14:23
Vies sem hodit oskenovany alebo odfoteny vypis? Nemusis cely, staci tu cast, kde su tie poplatky za GPRS.
arizona
18.05.12,15:59
Prosím vas o radu. Pri kupe nového mobilu s paušalom nam bola ponuknutá sluzba internet v mobile, na 3 telefony. My s manzelom sme ju nevyužívali , iba nas syn Po urcenej dobe, som bola internet v mobloch zrušiť, (asi po 3 mesiacoch), lebo oni to sami neurobia. Ale na fakture nam dosla zase suma za dáta GPRS. A dost vysoka suma. Je mozne, že si učtuje orange nás internet? Syn sa totižto pripája na naše vifi. Ako je to prosim vas s prenosmi, dá sa to zistit, na čo sa moj syn pripája? Ved ked je odhlasený internet v mobile, tak sa automaticky nedá pripojit, nie? Dakujem za kazdú radu.

mimotemy
Darica, preco svoje prispevky duplujes do viacerych tem? Vznika tu riadny chaos!!!
http://www.porada.sk/t60446-orange-reklamacia.html#post2064677

odporucam precitat si : http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
arizona
18.05.12,16:04
Temu uzatvaram!

Otazky boli zodpovedane
Darica moze pokracovat v inej teme, kde su diplicitne zadane jej otazky
Posledne prispevky su aj tak mimotemy...