Freddy
04.09.05,08:23
Pekný deň prajem,

ak firma sprostredkuje predaj diaľničných známok, má povinnosť použiť na to registračnú pokladnicu? Raz mesačne predané známky vyfaktúruje a dostane za to províziu - čo je vlastne zisk. Takže podľa mňa je to sprostredkovanie, a na to sa zákon o ERP nevzťahuje. Alebo sa to berie ako predaj tovaru a musí sa nablokovať predaj DZ klientom?

Ďakujem za pomoc!
Ajuška
04.09.05,07:39
...Freddy... ak faktúruješ, neblokuješ cez ERP. Bolo by to duplicitné narátavanie príjmov...
Paula
04.09.05,07:47
Tu v jednom príspevku je aj usmernenie k sprostredkovaniu predaja http://www.porada.sk/showthread.php?t=10230&highlight=dia%B5n%2A
Freddy
04.09.05,07:57
...Freddy... ak faktúruješ, neblokuješ cez ERP. Bolo by to duplicitné narátavanie príjmov...
Asi zle som sa vyjadril, znamky predavam klientom, prijimam hotovost, a predane znamky potom fakturujem dodavatelovi v takom pocte, kolko som fyzicky predal. Takze ta faktura je za nakup znamok, nie za predaj. :)
Ajuška
04.09.05,08:07
Asi zle som sa vyjadril, znamky predavam klientom, prijimam hotovost, a predane znamky potom fakturujem dodavatelovi v takom pocte, kolko som fyzicky predal. Takze ta faktura je za nakup znamok, nie za predaj. :)
...troška ma to mätie. Voči konečným klientom je Tvoja zmluva o sprostrekovaní predaja známok Tvojou internou záležitosťou. V tom prípade si myslím, že si povinní vystaviť zjednodušený daňový doklad za každý predaj... Aspoň tak Tvoje slová vnímam ja...
Freddy
04.09.05,08:11
Ano tá zmluva z hľadiska zákazníkov nie je dôležitá, len som to napísal, aby som bol presný.
Takže nestačí vypísať len príjmový pokladničný doklad, musím dať bloček z registračnej pokladnice?
Ajuška
04.09.05,08:14
Ano tá zmluva z hľadiska zákazníkov nie je dôležitá, len som to napísal, aby som bol presný.
Takže nestačí vypísať len príjmový pokladničný doklad, musím dať bloček z registračnej pokladnice? ...ja sa domnievam, že áno /doklad z ERP/. Príjmový pokladničný doklad je vlastne len dokladom o prijatí hotovostnej platby. Nemá náležitosti daňového dokladu ku konkrétnemu produktu...
babenko1
04.09.05,08:40
Ešte jedna možnosť by tu aj bola... že im vystavíš dodací list a v tom prípade môžeš mať PPD. Ale následne im to budeš musieť vyfaktúrovať, pokiaľ nechceš používať ERP.