Zavrieť

Porady

Predaj diaľničných známok a ERP

Pekný deň prajem,

ak firma sprostredkuje predaj diaľničných známok, má povinnosť použiť na to registračnú pokladnicu? Raz mesačne predané známky vyfaktúruje a dostane za to províziu - čo je vlastne zisk. Takže podľa mňa je to sprostredkovanie, a na to sa zákon o ERP nevzťahuje. Alebo sa to berie ako predaj tovaru a musí sa nablokovať predaj DZ klientom?

Ďakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    ...Freddy... ak faktúruješ, neblokuješ cez ERP. Bolo by to duplicitné narátavanie príjmov...

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    Ajuška
    ...Freddy... ak faktúruješ, neblokuješ cez ERP. Bolo by to duplicitné narátavanie príjmov...
    Asi zle som sa vyjadril, znamky predavam klientom, prijimam hotovost, a predane znamky potom fakturujem dodavatelovi v takom pocte, kolko som fyzicky predal. Takze ta faktura je za nakup znamok, nie za predaj.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Freddy
    Asi zle som sa vyjadril, znamky predavam klientom, prijimam hotovost, a predane znamky potom fakturujem dodavatelovi v takom pocte, kolko som fyzicky predal. Takze ta faktura je za nakup znamok, nie za predaj.
    ...troška ma to mätie. Voči konečným klientom je Tvoja zmluva o sprostrekovaní predaja známok Tvojou internou záležitosťou. V tom prípade si myslím, že si povinní vystaviť zjednodušený daňový doklad za každý predaj... Aspoň tak Tvoje slová vnímam ja...

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    Ano tá zmluva z hľadiska zákazníkov nie je dôležitá, len som to napísal, aby som bol presný.
    Takže nestačí vypísať len príjmový pokladničný doklad, musím dať bloček z registračnej pokladnice?

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Freddy
    Ano tá zmluva z hľadiska zákazníkov nie je dôležitá, len som to napísal, aby som bol presný.
    Takže nestačí vypísať len príjmový pokladničný doklad, musím dať bloček z registračnej pokladnice?
    ...ja sa domnievam, že áno /doklad z ERP/. Príjmový pokladničný doklad je vlastne len dokladom o prijatí hotovostnej platby. Nemá náležitosti daňového dokladu ku konkrétnemu produktu...
    Naposledy upravil Ajuška : 04.09.05 at 08:17 Dôvod: jemné doplnenie - zátvorky

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Ešte jedna možnosť by tu aj bola... že im vystavíš dodací list a v tom prípade môžeš mať PPD. Ale následne im to budeš musieť vyfaktúrovať, pokiaľ nechceš používať ERP.

    Predaj diaľničných známok a ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.