Zavrieť

Porady

Predaj katalogov

Prosim o radu. Predaj katalogov je predaj sluzby alebo tovaru? Katalog prezentuje ponuku sluzieb a predava sa za uplatu. Katalog je vyrobeny dodavatelom.
1. ak sluzba, potom obstaranie aj predaj je sluzba
2. ak tovar, potom treba ist cez sklad a nakladom je iba ubytok zo skladu pri predaji.
Prva alternativa by sa hodila viac.
Dakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ik-a
    Prosim o radu. Predaj katalogov je predaj sluzby alebo tovaru? Katalog prezentuje ponuku sluzieb a predava sa za uplatu. Katalog je vyrobeny dodavatelom.
    1. ak sluzba, potom obstaranie aj predaj je sluzba
    2. ak tovar, potom treba ist cez sklad a nakladom je iba ubytok zo skladu pri predaji.
    Prva alternativa by sa hodila viac.
    Dakujem za rady.
    1. katalógy na predaj sú podľa mňa tovar.
    2. mám firmu, kde katalógy sú využité na prezentáciu predávaného tovaru, slúžia ako pomôcka pre odberateľov a pri komunikácii s nimi. Katalógy boli vyrobené v Sj v spolupráci so zahr. dodávateľom tovaru. Účtovali sme to ako náklady súvisiace s obstaraním.
    3. obstarnie katalógov šlo priamo do nákladov (v zmysle internej smernice). Na konci roka sa drahšie katalógy spočítali a vytiahli na sklad materiálu. Aj pri ich obstaraní sa počítalo, že "vydržia" cca 2 roky a potom sa budú musieť aktualizovať.
    malé katalógy - letáčiky do 100,- Sk sme nechali v nákladoch.
    Tak si vyber

    ik-a je offline (nepripojený) ik-a

    ik-a
    Dakujem za alternativne riesenie. Dalo by sa to pouzit. Ale v pripade ak pouzijem sposob zasob, vznika sa mi dalsi problem. Katalogy su casovo ucelove na 1 rok. Nepredane kusy sa rozdavaju zadarmo. Mozem to povazovat za reklamne predmety (hodnota do 500,- Sk) a dat to do danovych nakladov? Alebo ich musim predat za symbolicku cenu?

    Emila je offline (nepripojený) Emila

    Emila
    Teoreticky by sa tlac a priprava Tvojich katalogov dali chapat ako "priama reklama" (analytika 518). Sluzia na podporu predaja vyrobkov, tak preco nie. Potom ich mozes dat rovno do nakladov a nemusis skumat kolko z nich Ti ostalo.
    My aplikujeme nieco podobne.

    Ak tie katalogy predavas je to jednoznacne tovar t.j. sklad atd......
    Naposledy upravil Emila : 11.01.06 at 22:06

    ecuch je offline (nepripojený) ecuch

    ecuch
    Moje upresnenie: tovar je niečo, čo sa nakúpi a v nezmenenom stave predáva ďalej (obchodná činnosť). Katalógy sú váš výrobok t.j. účtovne by mal prechádzať cez zásoby vlastnej výroby. Aj keď nepredpokladám, že by išlo o ťažké milióny. A tie nepredané kusy by som účtovala v konečnom dôsledku ako propagáciu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.