funky
23.11.09,08:23
vedel by niekto pomôcť s už vypracovaným PZ...predmet podnikania - vedenie účtovnej evidencie?...chcem žiadať o príspevok na začatie podnikania z ÚP...ďakujem...:o)))...
Economic
23.11.09,09:22
vedel by niekto pomôcť s už vypracovaným PZ...predmet podnikania - vedenie účtovnej evidencie?...chcem žiadať o príspevok na začatie podnikania z ÚP...ďakujem...:o)))...

Skús zadať cez Google, určite na niečo narazíš.
veronikasad
23.11.09,09:36
vedel by niekto pomôcť s už vypracovaným PZ...predmet podnikania - vedenie účtovnej evidencie?...chcem žiadať o príspevok na začatie podnikania z ÚP...ďakujem...:o)))...
Vzor podn. plánu nájdeš v tejto téme

http://www.porada.sk/t118831-podnikatelsky-plan.html

mimotemyAk nemáš zatial v tejto oblasti žiadne skúsenosti, požiadaj o pomoc s vypracovaním podn. plánu firmu, ktorá vám bude robiť školenie pre začínajúcich podnikatelov. Získaš návod ako na to - budeš ho potrebovať pre svojich klientov.
Na PORADe je niekolko podn. plánov, ktoré nájdeš na cez vyhladávanie na hornej lište PORADy. Nedoporučujem však "natrieskať čísla z brucha", lebo prostriedky z dotácie UP môžeš použiť len na účel schváleny UP.
funky
23.11.09,11:39
problém je vo tom, že ja som v tomto smere trošku profesionálne deformovaný...mám vš ekonomickú...končil som v r.1988...ako hlavný účtovník, plánovač a kontroler som robil len plány, podnikateľské projekty a predikcie pre veľké podniky...na veľa rokov...ako podklady do bánk...s množstvami prepočtov, tabuliek, grafov atď...preto je to paradoxne robiť takto v malom pre mňa trošku problematické...ďakujem za pomoc...
veronikasad
23.11.09,15:13
problém je vo tom, že ja som v tomto smere trošku profesionálne deformovaný...mám vš ekonomickú...končil som v r.1988...ako hlavný účtovník, plánovač a kontroler som robil len plány, podnikateľské projekty a predikcie pre veľké podniky...na veľa rokov...ako podklady do bánk...s množstvami prepočtov, tabuliek, grafov atď...preto je to paradoxne robiť takto v malom pre mňa trošku problematické...ďakujem za pomoc...
Myslím, že tu neide o to, či to robíš vo veľkom alebo malom. K naplánovaniu napr. sumy odvodov do zdr. a sociálnej poisťovne potrebuješ znalosti zákona, ak tam hodíš cifru "z brucha" a skutočné odvody budú iné, musíš žiadať o schválenie zmeny podn. plánu, inak musíš nevyčerpanú časť dotácie vrátiť. Preto si treba zistiť aj orientačné ceny zariadení a SW, ktoré budeš z dotácie kupovať. Cena l ks zariadenia nesmie presiahnuť 1700 EUR.

K zostavovaniu tabulky o príjmoch a výdavkoch môže pristupovať aj ako plánovač vo veľkom. Či si sa vo svojich predpokladaných príjmoch "trafil", nebude nikto kontrolovať
funky
24.11.09,18:00
zvolen?...ja sliač