Zavrieť

Porady

podnikateľský zámer

vedel by niekto pomôcť s už vypracovaným PZ...predmet podnikania - vedenie účtovnej evidencie?...chcem žiadať o príspevok na začatie podnikania z ÚP...ďakujem...)))...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    funky Pozri príspevok
    vedel by niekto pomôcť s už vypracovaným PZ...predmet podnikania - vedenie účtovnej evidencie?...chcem žiadať o príspevok na začatie podnikania z ÚP...ďakujem...)))...
    Skús zadať cez Google, určite na niečo narazíš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    funky Pozri príspevok
    vedel by niekto pomôcť s už vypracovaným PZ...predmet podnikania - vedenie účtovnej evidencie?...chcem žiadať o príspevok na začatie podnikania z ÚP...ďakujem...)))...
    Vzor podn. plánu nájdeš v tejto téme

    http://www.porada.sk/t118831-podnikatelsky-plan.html

    Ak nemáš zatial v tejto oblasti žiadne skúsenosti, požiadaj o pomoc s vypracovaním podn. plánu firmu, ktorá vám bude robiť školenie pre začínajúcich podnikatelov. Získaš návod ako na to - budeš ho potrebovať pre svojich klientov.
    Na PORADe je niekolko podn. plánov, ktoré nájdeš na cez vyhladávanie na hornej lište PORADy. Nedoporučujem však "natrieskať čísla z brucha", lebo prostriedky z dotácie UP môžeš použiť len na účel schváleny UP.

    funky je offline (nepripojený) funky

    funky
    problém je vo tom, že ja som v tomto smere trošku profesionálne deformovaný...mám vš ekonomickú...končil som v r.1988...ako hlavný účtovník, plánovač a kontroler som robil len plány, podnikateľské projekty a predikcie pre veľké podniky...na veľa rokov...ako podklady do bánk...s množstvami prepočtov, tabuliek, grafov atď...preto je to paradoxne robiť takto v malom pre mňa trošku problematické...ďakujem za pomoc...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    funky Pozri príspevok
    problém je vo tom, že ja som v tomto smere trošku profesionálne deformovaný...mám vš ekonomickú...končil som v r.1988...ako hlavný účtovník, plánovač a kontroler som robil len plány, podnikateľské projekty a predikcie pre veľké podniky...na veľa rokov...ako podklady do bánk...s množstvami prepočtov, tabuliek, grafov atď...preto je to paradoxne robiť takto v malom pre mňa trošku problematické...ďakujem za pomoc...
    Myslím, že tu neide o to, či to robíš vo veľkom alebo malom. K naplánovaniu napr. sumy odvodov do zdr. a sociálnej poisťovne potrebuješ znalosti zákona, ak tam hodíš cifru "z brucha" a skutočné odvody budú iné, musíš žiadať o schválenie zmeny podn. plánu, inak musíš nevyčerpanú časť dotácie vrátiť. Preto si treba zistiť aj orientačné ceny zariadení a SW, ktoré budeš z dotácie kupovať. Cena l ks zariadenia nesmie presiahnuť 1700 EUR.

    K zostavovaniu tabulky o príjmoch a výdavkoch môže pristupovať aj ako plánovač vo veľkom. Či si sa vo svojich predpokladaných príjmoch "trafil", nebude nikto kontrolovať

    podnikateľský zámer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.