Lucius-IL
23.11.09,18:14
Mili poradaci, co je potrebne ku dovozu elektroniky zo zahranicia (len Europa)
a naslednemu predaju? Nejake rady ako sa dopatrat ku dodavatelovi elektroniky z EU? dakujem vsetkym
fylyp
24.11.09,22:12
Pri predaji je zo zákona potrebný návod na použitie v slovenskom jazyku. Lokalizácia, teda jazyk nemusí byť slovenský, no pri nákupe elektroniky zo zahraničia môže nastať problém s reklamáciami. Počul som, že niektoré servisné strediská neakceptujú tovar kúpený v zahraničí. Odporúčam pozisťovať. Ja momentálne riešim problém, či je vôbec možné stiahnuť slovenský manuál na stránke výrobcu, vytlačiť ho a dať zákazníkovi. Či neporušujem autorské práva. Napr. NOKIA má na každej stránke manuálu svoj copyright.
Lucius-IL
24.11.09,22:32
A na co ti jw slovensky manual? Sak te je uz v krabici.? ci odkial dovazas?
fylyp
24.11.09,22:37
Často manuál v slovenčine nie je a hneď je problém na svete. Často ani produkty (elektronika) kúpené u bratov Čechov nemajú slovenský manuál.
Lucius-IL
24.11.09,23:34
No ale to by nemalo vadit, ked je v cestine... Ja predavam elektroniku ale manual je v slovencine.
fylyp
25.11.09,09:09
Už som na porade riešil, či by nestačil manuál v češtine a vtedy som sa dozvedel, že musí byť v štátnom, teda slovenskom jazyku.

http://www.porada.sk/t122257-jazyk-manualu.html
Dada
25.11.09,09:15
Najlepšie na tom je, že aj keď kúpiš na Slovensku niečo, tak nie je zaručené, že tam bude slovenský návod. Stalo sa mi to v Baumaxe, kupovali sme strunovú kosačku, prídem domov, vybalím a tam návod v jazykoch akýchkoľvek, len v žiadnom mne zrozumiteľnom. Išla som pýtať slovenský, tak nemali. Dobré, nie?