Zavrieť

Porady

Nakup elektroniky v zahranici

Mili poradaci, co je potrebne ku dovozu elektroniky zo zahranicia (len Europa)
a naslednemu predaju? Nejake rady ako sa dopatrat ku dodavatelovi elektroniky z EU? dakujem vsetkym
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fylyp je offline (nepripojený) fylyp

    fylyp
    Pri predaji je zo zákona potrebný návod na použitie v slovenskom jazyku. Lokalizácia, teda jazyk nemusí byť slovenský, no pri nákupe elektroniky zo zahraničia môže nastať problém s reklamáciami. Počul som, že niektoré servisné strediská neakceptujú tovar kúpený v zahraničí. Odporúčam pozisťovať. Ja momentálne riešim problém, či je vôbec možné stiahnuť slovenský manuál na stránke výrobcu, vytlačiť ho a dať zákazníkovi. Či neporušujem autorské práva. Napr. NOKIA má na každej stránke manuálu svoj copyright.

    fylyp je offline (nepripojený) fylyp

    fylyp
    Často manuál v slovenčine nie je a hneď je problém na svete. Často ani produkty (elektronika) kúpené u bratov Čechov nemajú slovenský manuál.

    Lucius-IL je offline (nepripojený) Lucius-IL

    Lucius-IL
    No ale to by nemalo vadit, ked je v cestine... Ja predavam elektroniku ale manual je v slovencine.

    fylyp je offline (nepripojený) fylyp

    fylyp
    Už som na porade riešil, či by nestačil manuál v češtine a vtedy som sa dozvedel, že musí byť v štátnom, teda slovenskom jazyku.

    http://www.porada.sk/t122257-jazyk-manualu.html

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Najlepšie na tom je, že aj keď kúpiš na Slovensku niečo, tak nie je zaručené, že tam bude slovenský návod. Stalo sa mi to v Baumaxe, kupovali sme strunovú kosačku, prídem domov, vybalím a tam návod v jazykoch akýchkoľvek, len v žiadnom mne zrozumiteľnom. Išla som pýtať slovenský, tak nemali. Dobré, nie?

    Nakup elektroniky v zahranici

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.