simpurka
23.11.09,19:32
dobry den chcem sa spýtat.. chcem pouzit z jednej rozpravky (vcielka maja) alebo pod. obrazok na letaku alebo do loga proste nieco podobne?.. potrebujem na to ked to chcem pouzit copyright od tvorcov vcielky maji alebo od niekoho kto ten obrazok nakresil?? dakujem velmi pekne za skoru odpoved...
dragan.michal
24.11.09,07:42
Ak chceš obrázok alebo text musíš mat súhlas od autora
tomas.teicher
25.11.09,08:47
presnejsie povedane potrebujes suhlas majitela autorskych prav.
simpurka
25.11.09,08:57
aha takze ja to len tak stiahnut z inernetu a dat si to na letak nemozem?.. ved hociake obrazky sa stahuju z internetu a myslim si ze nikto neziada autora o suhlas.. no prave preto sa aj pytam lebo obrazok vcielky maji je dost znamy
adriankopal
25.11.09,12:17
ahojte, tiez by ma zaujimalo, ako to je s logom (symbolmi) mesta ? potrebujem na pouzitie suhlas od mesta ? som obcan toho mesta, je to teda aj moje logo ?
dakujem
dragan.michal
25.11.09,14:28
aha takze ja to len tak stiahnut z inernetu a dat si to na letak nemozem?.. ved hociake obrazky sa stahuju z internetu a myslim si ze nikto neziada autora o suhlas.. no prave preto sa aj pytam lebo obrazok vcielky maji je dost znamy

to, že to robia ostatní neznamen, že to robia legálne. Sú obrázky, ktoré môžeš použiť zadarmo a potom sú rozne foto banky kde si za poplatok môžes stiahnuť a používaž. Bezplatná je napr.: www.sxc.hu



ahojte, tiez by ma zaujimalo, ako to je s logom (symbolmi) mesta ? potrebujem na pouzitie suhlas od mesta ? som obcan toho mesta, je to teda aj moje logo ?
dakujem

Logo je majetkom zadavatela. Cize ak sa jedna o logo mesta, je logo majetkom mesta a potrebujes mat súhlas mesta na jeho zverejnenie na Tvojom webe
adriankopal
25.11.09,15:25
aha, myslel som produkty napr. ako pohar, tricko.. a bol by tam napis mesta, alebo erb, alebo symbol
profesional
15.12.09,11:32
V takomto pripade musi byt v sulade s autorskym zakonom uzatvorena pisomna licencna zmluva medzi tebou a tym kto ma pravo vykonavat k dielu majetkove prava. (Vacsinou autor, vydavatelstvo a pod.) CO sa tyka erbov, tak tie sa smu pouzivat volne v sulade s vyhlaskou mesta alebo obce ku ktorej je erb podla heraldickeho registra Ministerstva vnutra SR prislusny.
dragan.michal
15.12.09,11:52
Zákon 369/1990 Zb. o obecnom zriadení
Podľa tohto zákona, erb je symbolom obce (§ 1b). Zákon ďalej hovorí:
" Právnické osoby zriadené alebo založené obcou, iné právnické osoby a fyzické osoby môžu používať symboly obce len so súhlasom obce. (§ 1b, ods. 1)"