Zavrieť

Porady

copyright

dobry den chcem sa spýtat.. chcem pouzit z jednej rozpravky (vcielka maja) alebo pod. obrazok na letaku alebo do loga proste nieco podobne?.. potrebujem na to ked to chcem pouzit copyright od tvorcov vcielky maji alebo od niekoho kto ten obrazok nakresil?? dakujem velmi pekne za skoru odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    simpurka je offline (nepripojený) simpurka

    simpurka
    aha takze ja to len tak stiahnut z inernetu a dat si to na letak nemozem?.. ved hociake obrazky sa stahuju z internetu a myslim si ze nikto neziada autora o suhlas.. no prave preto sa aj pytam lebo obrazok vcielky maji je dost znamy
    ahojte, tiez by ma zaujimalo, ako to je s logom (symbolmi) mesta ? potrebujem na pouzitie suhlas od mesta ? som obcan toho mesta, je to teda aj moje logo ?
    dakujem

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    simpurka Pozri príspevok
    aha takze ja to len tak stiahnut z inernetu a dat si to na letak nemozem?.. ved hociake obrazky sa stahuju z internetu a myslim si ze nikto neziada autora o suhlas.. no prave preto sa aj pytam lebo obrazok vcielky maji je dost znamy
    to, že to robia ostatní neznamen, že to robia legálne. Sú obrázky, ktoré môžeš použiť zadarmo a potom sú rozne foto banky kde si za poplatok môžes stiahnuť a používaž. Bezplatná je napr.: www.sxc.hu


    adriankopal Pozri príspevok
    ahojte, tiez by ma zaujimalo, ako to je s logom (symbolmi) mesta ? potrebujem na pouzitie suhlas od mesta ? som obcan toho mesta, je to teda aj moje logo ?
    dakujem
    Logo je majetkom zadavatela. Cize ak sa jedna o logo mesta, je logo majetkom mesta a potrebujes mat súhlas mesta na jeho zverejnenie na Tvojom webe
    aha, myslel som produkty napr. ako pohar, tricko.. a bol by tam napis mesta, alebo erb, alebo symbol

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V takomto pripade musi byt v sulade s autorskym zakonom uzatvorena pisomna licencna zmluva medzi tebou a tym kto ma pravo vykonavat k dielu majetkove prava. (Vacsinou autor, vydavatelstvo a pod.) CO sa tyka erbov, tak tie sa smu pouzivat volne v sulade s vyhlaskou mesta alebo obce ku ktorej je erb podla heraldickeho registra Ministerstva vnutra SR prislusny.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Zákon 369/1990 Zb. o obecnom zriadení
    Podľa tohto zákona, erb je symbolom obce (§ 1b). Zákon ďalej hovorí:
    " Právnické osoby zriadené alebo založené obcou, iné právnické osoby a fyzické osoby môžu používať symboly obce len so súhlasom obce. (§ 1b, ods. 1)"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.