sahra
29.11.09,14:45
Ahojte.

Mam doma DEPO 2 na vianocne oblatky a dnes sa mi trubicky zacali strasne lepit, ani ich neviem dat dole z platne, musim ich zoskrabat obracackou. Nepomohlo mi vycistenie platni, navoskovanie ci zmena teploty.. Nemate s tym niekto skusenost?

dakujem
najag
29.11.09,15:08
Ak tam davas cukor.....
Marta V
29.11.09,19:42
Teplú platňu treba potrieť včelím voskom. Práve dnes to radil môjmu ocinovi jeden známy a pomohlo to. Tiež sa mu strašne lepili a trhali sa. Teraz sa pečú lepšie. Včelí vosk si zohnal od včelára, urobil z neho guľku, zabalil ju do gázy a tak potieral platňu.
durisovad
29.11.09,20:03
Aj ja som mala vosk od vcelara, ale nebolo to to prave orechove, pretoze vo vosku boli aj nejake primesi. Kupila som vceli vosk v lekarni, su to take biele koliecka. Zabalim asi 20 koliesok do bieleho platienka a obcas pretriem platne. Najlepsie sa pecu oblatky, ak sa do nich neda vela cukru, robila som aj DIA s umelym sladidlom a tie sa piekli jedna basen. Vosku som kupila 10 dkg pred tromi rokmi a este stale z neho mam asi 90 %. Spotreba je velmi nizka
sahra
02.12.09,21:04
Dakujem za rady.. Nieco poskusam a uvidim, co sa mi podari...
sgombalova
09.12.09,12:25
Dobrý deň, mne sa osvedčilo po skončení pečenia platňu riadne umyť, natrieť klasickým rastlinným olejom, zapnúť na 15 minút a nechať postáť. Platňa sa premastí. Zvyšný olej potom vysajem utierkou. Pri pečení už potom potieram voskom z včelej medzistienky. Ale stačí už len trochu.:)
KittyS
18.12.09,11:54
Ja mám tiež depo 2 z Magropom-výrobca. Tiež som mala ten problém, ako ty, volala som do tej firmy a tam mi poradili, vlastne ma upozorili, že ke´d dávaš viac cukru, ríp. aj med, tak kryštalizuje v v tisícine milimetra a to nevidno. to musíš doslova vydrhnúť. Ja mám na to zvlášť kefku, dám si cifu a krúživými pohybmi čistím obe platne. Zopakujem to aj tri krát. POtom vyutieram od všetkych zvyškov čistdla aj vody, nechám preschnúť, zapnem , keď je zohriaty navoskujem hrubo včelou medzistienkou a nechám vychladnúť. Asi po 2hodinách zas zapnem , vyutieram vosk a skúšam, či lepí. Ak lepí, tak musíš celý postup nanovo zopakovať. Ja akurát som dočistila, navoskovala, tak teraz čakám zas na vychladnutie. Min rok som to musela tento postup zopakovať asi 4 x lebo som nevedela o tomto kryštalizovaní. Je tu tiež dobrá rada, používať to umele sladidlo, asi to začnem aj ja. AK by si ešte niečo potrebovala, kľudne sa ozvi. papa a pekné pečenie :-))
maweryk
02.12.16,09:14
Mal som podobny problem. U mna to bolo mlieko. Pouzil som plnotucne z mliekomatu, viac masla ako v recepte a bez problemov. Pecene na oblatkovaci od Kovo Piestany. Mal som moznost odskusat aj Magropom. Oproti Magropom ma lepsie, pevnejsie prevedenie.