Zavrieť

Porady

Prilepene vianocne oblatky

Ahojte.

Mam doma DEPO 2 na vianocne oblatky a dnes sa mi trubicky zacali strasne lepit, ani ich neviem dat dole z platne, musim ich zoskrabat obracackou. Nepomohlo mi vycistenie platni, navoskovanie ci zmena teploty.. Nemate s tym niekto skusenost?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta V je offline (nepripojený) Marta V

    Marta V
    Teplú platňu treba potrieť včelím voskom. Práve dnes to radil môjmu ocinovi jeden známy a pomohlo to. Tiež sa mu strašne lepili a trhali sa. Teraz sa pečú lepšie. Včelí vosk si zohnal od včelára, urobil z neho guľku, zabalil ju do gázy a tak potieral platňu.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj ja som mala vosk od vcelara, ale nebolo to to prave orechove, pretoze vo vosku boli aj nejake primesi. Kupila som vceli vosk v lekarni, su to take biele koliecka. Zabalim asi 20 koliesok do bieleho platienka a obcas pretriem platne. Najlepsie sa pecu oblatky, ak sa do nich neda vela cukru, robila som aj DIA s umelym sladidlom a tie sa piekli jedna basen. Vosku som kupila 10 dkg pred tromi rokmi a este stale z neho mam asi 90 %. Spotreba je velmi nizka
    Dobrý deň, mne sa osvedčilo po skončení pečenia platňu riadne umyť, natrieť klasickým rastlinným olejom, zapnúť na 15 minút a nechať postáť. Platňa sa premastí. Zvyšný olej potom vysajem utierkou. Pri pečení už potom potieram voskom z včelej medzistienky. Ale stačí už len trochu.

    KittyS je offline (nepripojený) KittyS

    KittyS
    Ja mám tiež depo 2 z Magropom-výrobca. Tiež som mala ten problém, ako ty, volala som do tej firmy a tam mi poradili, vlastne ma upozorili, že ke´d dávaš viac cukru, ríp. aj med, tak kryštalizuje v v tisícine milimetra a to nevidno. to musíš doslova vydrhnúť. Ja mám na to zvlášť kefku, dám si cifu a krúživými pohybmi čistím obe platne. Zopakujem to aj tri krát. POtom vyutieram od všetkych zvyškov čistdla aj vody, nechám preschnúť, zapnem , keď je zohriaty navoskujem hrubo včelou medzistienkou a nechám vychladnúť. Asi po 2hodinách zas zapnem , vyutieram vosk a skúšam, či lepí. Ak lepí, tak musíš celý postup nanovo zopakovať. Ja akurát som dočistila, navoskovala, tak teraz čakám zas na vychladnutie. Min rok som to musela tento postup zopakovať asi 4 x lebo som nevedela o tomto kryštalizovaní. Je tu tiež dobrá rada, používať to umele sladidlo, asi to začnem aj ja. AK by si ešte niečo potrebovala, kľudne sa ozvi. papa a pekné pečenie :-))

    maweryk je offline (nepripojený) maweryk

    maweryk
    Mal som podobny problem. U mna to bolo mlieko. Pouzil som plnotucne z mliekomatu, viac masla ako v recepte a bez problemov. Pecene na oblatkovaci od Kovo Piestany. Mal som moznost odskusat aj Magropom. Oproti Magropom ma lepsie, pevnejsie prevedenie.

    Prilepene vianocne oblatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.