EkoMax
29.11.09,19:10
Prosila by som o radu, robí niekto účtovanie DPH v pohode s použitm koeficientu ?
Máme vyšlé faktúry za nájom pre neplatcov DPH, teda musím došlé faktúry súvisiace s poskytovanou službou krátiť koeficientom. Nemám ani šajnu, ako to spracovať v programe.
1. Zatiaľ som zistila, že pri vyšlých faktúrach, ktoré sú oslobodené od DPH zadám do členenia " UK - tuzemské plnenia nezapočítať do koeficientu".
je to správne ?
2. Došlé faktúry za elektr, vodu, nákupy súvisiace s budovou - musím krátiť. Preopčítam koeficientom, vznikú mi tri údaje ako ich zaúčtovať ?
- skutočný náklad 5XX/321, 211
- uplatniteľné DPH vypočítané koeficientom 343/321,211 čl. DPH - PD
- neuplatniteľné DPH vypočítané koeficientom ???/321, 11 čl. DPH - ???

Koeficient mám prvý krát, čo ešte treba zadať aby mi na konci roku urobilo vysporiadanie koeficientom správne ?
EkoMax
02.12.09,03:48
Prosím, nerobí nikto v POHODE DPH s koeficientom ?
Dada
04.04.11,08:32
Otváram tento príspevok. Robí už niekto v POHODE s koeficientom DPH??? Potrebujem poradiť.
great.zv
05.04.11,05:49
pred časom som robila... a čo konkrétne potrebuješ... ak budem vedieť
ilona
05.04.11,06:13
Ja pri došlých faktúrach,pri ktorých uplatňujem odpočet v plnej výške zadávam PD-tuzemské plnenie a pri tých,pri ktorých krátim nárok na odpočet zadávam PK- tuzemské plnenie-krátiť nárok.Pri faktúrach,ktoré vystavíš za nájom zase zadáš Plnenie oslobodené od dane, bez možnosti odpočítania.
Dada
05.04.11,14:36
Ja pri došlých faktúrach,pri ktorých uplatňujem odpočet v plnej výške zadávam PD-tuzemské plnenie a pri tých,pri ktorých krátim nárok na odpočet zadávam PK- tuzemské plnenie-krátiť nárok.Pri faktúrach,ktoré vystavíš za nájom zase zadáš Plnenie oslobodené od dane, bez možnosti odpočítania.
Jasné, super. A u ostatných vystavených faktúr bude UD, tak?
A v prvom roku ste si niekam nahadzovali ten koeficient, či ako?
ilona
06.04.11,11:15
Áno,v píšeš si to do tabuľky a k nej sa dostaneš cez nastavenia,globálne nastavenia a dane.
Dada
06.04.11,11:56
Áno,v píšeš si to do tabuľky a k nej sa dostaneš cez nastavenia,globálne nastavenia a dane.
A treba ten koeficient týkajúci sa prvého roku oznamovať na DÚ?
ilona
06.04.11,17:26
Neviem o tom,podľa mňa nie,ja som to neoznamovala.
Dada
12.04.11,14:55
Ešte sa chcem opýtať na účtovanie. Ak mám nákup, týkajúci sa len oslobodenej činnosti, všetko vrátane DPH dávať na 501, alebo základ na 501 a DPH na 548?