Zavrieť

Porady

Koeficient DPH v pohode

Prosila by som o radu, robí niekto účtovanie DPH v pohode s použitm koeficientu ?
Máme vyšlé faktúry za nájom pre neplatcov DPH, teda musím došlé faktúry súvisiace s poskytovanou službou krátiť koeficientom. Nemám ani šajnu, ako to spracovať v programe.
1. Zatiaľ som zistila, že pri vyšlých faktúrach, ktoré sú oslobodené od DPH zadám do členenia " UK - tuzemské plnenia nezapočítať do koeficientu".
je to správne ?
2. Došlé faktúry za elektr, vodu, nákupy súvisiace s budovou - musím krátiť. Preopčítam koeficientom, vznikú mi tri údaje ako ich zaúčtovať ?
- skutočný náklad 5XX/321, 211
- uplatniteľné DPH vypočítané koeficientom 343/321,211 čl. DPH - PD
- neuplatniteľné DPH vypočítané koeficientom ???/321, 11 čl. DPH - ???

Koeficient mám prvý krát, čo ešte treba zadať aby mi na konci roku urobilo vysporiadanie koeficientom správne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Otváram tento príspevok. Robí už niekto v POHODE s koeficientom DPH??? Potrebujem poradiť.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja pri došlých faktúrach,pri ktorých uplatňujem odpočet v plnej výške zadávam PD-tuzemské plnenie a pri tých,pri ktorých krátim nárok na odpočet zadávam PK- tuzemské plnenie-krátiť nárok.Pri faktúrach,ktoré vystavíš za nájom zase zadáš Plnenie oslobodené od dane, bez možnosti odpočítania.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    ilona Pozri príspevok
    Ja pri došlých faktúrach,pri ktorých uplatňujem odpočet v plnej výške zadávam PD-tuzemské plnenie a pri tých,pri ktorých krátim nárok na odpočet zadávam PK- tuzemské plnenie-krátiť nárok.Pri faktúrach,ktoré vystavíš za nájom zase zadáš Plnenie oslobodené od dane, bez možnosti odpočítania.
    Jasné, super. A u ostatných vystavených faktúr bude UD, tak?
    A v prvom roku ste si niekam nahadzovali ten koeficient, či ako?

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Áno,v píšeš si to do tabuľky a k nej sa dostaneš cez nastavenia,globálne nastavenia a dane.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    ilona Pozri príspevok
    Áno,v píšeš si to do tabuľky a k nej sa dostaneš cez nastavenia,globálne nastavenia a dane.
    A treba ten koeficient týkajúci sa prvého roku oznamovať na DÚ?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Ešte sa chcem opýtať na účtovanie. Ak mám nákup, týkajúci sa len oslobodenej činnosti, všetko vrátane DPH dávať na 501, alebo základ na 501 a DPH na 548?

    Koeficient DPH v pohode

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.