a21
30.11.09,11:20
Práve preberám po mojej predchodkyni inventár z MŠ. Jedna z položiek sú aj uteráky. V jednom prípade je 120 ks uterákov pod jedným inventárnym číslo a v ďalšom prípade je 50 ks uterákov pod rôznym inventárnym číslom (každému uteráku pridelila nové inventárne číslo). Chcem sa spýtať, ako je to správne?? Jedno IČ alebo viacero IČ??
buchač
30.11.09,10:54
Práve preberám po mojej predchodkyni inventár z MŠ. Jedna z položiek sú aj uteráky. V jednom prípade je 120 ks uterákov pod jedným inventárnym číslo a v ďalšom prípade je 50 ks uterákov pod rôznym inventárnym číslom (každému uteráku pridelila nové inventárne číslo). Chcem sa spýtať, ako je to správne?? Jedno IČ alebo viacero IČ??

Už je to dávno , čo som s touto tématikou pracoval ...

Ale nie je náhodou uterák PPS ?????

Veď inventárne číslo sa prideľuje / lovalo od 5.000 korún vyššie ....

Alebo sa to zmenilo ....????
susann2
30.11.09,11:28
Ja keď som prišla do školstva som tiež točila očami, čo všetko sa evidovalo. Pri evidovaní majetku sa treba riadiť vnútornou smernicou, organizácia si sama rozhodne čo, ako a od akej sumy bude evidovať. Ale keď už to raz je v evidencii, dostať z nej to možno len vyradením. Zadávanie inv. čísla v programe je technickou záležitosťou, takže môže byť evidovaný každý ks zvlášť, alebo aj 50 pod jednou položkou.
a21
30.11.09,11:39
Je to zaradené k OTE. A vnútorná smernica? No keď som sa je na ňu pýtala, tak na mňa pozrela, ako by som bola z Marsu, ona také niečo vôbec nemala. Takže tak...
susann2
30.11.09,11:49
Je to zaradené k OTE. A vnútorná smernica? No keď som sa je na ňu pýtala, tak na mňa pozrela, ako by som bola z Marsu, ona také niečo vôbec nemala. Takže tak...
Takže si ju treba vytvoriť, evidovať už len podľa nej a staré veci, postupne vyraďovať. Evidovaný majetok či už to je drobný hmotný majetok alebo majetok evidovaný v operatívnej evidencii, by mal mať minimálne životnosť jeden rok, čo sa o uterákoch povedať nedá.