Zavrieť

Porady

Inventárne číslo

Práve preberám po mojej predchodkyni inventár z MŠ. Jedna z položiek sú aj uteráky. V jednom prípade je 120 ks uterákov pod jedným inventárnym číslo a v ďalšom prípade je 50 ks uterákov pod rôznym inventárnym číslom (každému uteráku pridelila nové inventárne číslo). Chcem sa spýtať, ako je to správne?? Jedno IČ alebo viacero IČ??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    Ja keď som prišla do školstva som tiež točila očami, čo všetko sa evidovalo. Pri evidovaní majetku sa treba riadiť vnútornou smernicou, organizácia si sama rozhodne čo, ako a od akej sumy bude evidovať. Ale keď už to raz je v evidencii, dostať z nej to možno len vyradením. Zadávanie inv. čísla v programe je technickou záležitosťou, takže môže byť evidovaný každý ks zvlášť, alebo aj 50 pod jednou položkou.
    Naposledy upravil susann2 : 30.11.09 at 12:34

    a21 je offline (nepripojený) a21

    a21
    Je to zaradené k OTE. A vnútorná smernica? No keď som sa je na ňu pýtala, tak na mňa pozrela, ako by som bola z Marsu, ona také niečo vôbec nemala. Takže tak...

    susann2 je offline (nepripojený) susann2

    susann2
    a21 Pozri príspevok
    Je to zaradené k OTE. A vnútorná smernica? No keď som sa je na ňu pýtala, tak na mňa pozrela, ako by som bola z Marsu, ona také niečo vôbec nemala. Takže tak...
    Takže si ju treba vytvoriť, evidovať už len podľa nej a staré veci, postupne vyraďovať. Evidovaný majetok či už to je drobný hmotný majetok alebo majetok evidovaný v operatívnej evidencii, by mal mať minimálne životnosť jeden rok, čo sa o uterákoch povedať nedá.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    a21 Pozri príspevok
    Práve preberám po mojej predchodkyni inventár z MŠ. Jedna z položiek sú aj uteráky. V jednom prípade je 120 ks uterákov pod jedným inventárnym číslo a v ďalšom prípade je 50 ks uterákov pod rôznym inventárnym číslom (každému uteráku pridelila nové inventárne číslo). Chcem sa spýtať, ako je to správne?? Jedno IČ alebo viacero IČ??
    Už je to dávno , čo som s touto tématikou pracoval ...

    Ale nie je náhodou uterák PPS ?????

    Veď inventárne číslo sa prideľuje / lovalo od 5.000 korún vyššie ....

    Alebo sa to zmenilo ....????

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.